Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 26 • Strona 1 z 3
  • 168 / 3 / 0
chlorpromazyna-hajp.png
Chloropromazyna (łac. chlorpromazinum) – organiczny związek chemiczny, pochodna fenotiazyny o budowie zbliżonej do chloroprotyksenu. W postaci chlorowodorku stosowana jako lek psychotropowy o działaniu przeciwpsychotycznym, przeciwautystycznym i uspokajającym. Lek zaliczany do leków typowych działających głównie na receptory dopaminergiczne[4].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chloropromazyna

Czy ktoś miał w ogóle z tym styczność?? To pierwszy neuroleptyk na świecie, dziś już rzadko używany, jednak jeszcze parę lat temu szalenie popularny. U mnie parę kropelek powodowało lekki stan zobojętnienia i dobrze działało też przeciwlękowo. Wykorzystywałem też te krople do wyłączania niektórych substancji np. THC czy stymulantów. Kiedy bolało mnie dziąsło, to jak nasmarowałem roztworem bolące miejsce - ból stał się znacznie słabszy:) Działa też silnie przeciwwymionie, można drażnić sobie czymś gardło z tyłu i języczek, a odruch wymiotny zahamowany. Słyszałem jednak, że to straszny szajs i do niczego się nie nadaje. A wy jakie macie doświadczenia z chloropromazyną, na co ją Wam przepisywali i jak to działało?? No i można to wykorzystać na wzmocnienie czegoś, czy raczej tylko na wyłączanie??? Jak by się to łączyło np. z tramcem?? Zahamuje wymioty i mdłości, ale wzmocni, czy osłabi??

Dodano Wiki + strukturę - 909
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 4 / / 0
Dostawałam do w szpitalu w zastrzykach. Na początku wszyscy mi mówili jak okropnie będę się po tym czuła, a ja się czułam po tym wyśmienicie. W końcu cisza i spokój. Potrafiłam nawet trochę poczytać, kontaktowałam, nie tak jak po haloperidolu albo rispolepcie. Także jeśli chodzi o działanie lecznicze, to dla mnie jak najbardziej na plus. Ale z tego co wiem, to teraz tylko w leczeniu zamkniętym.
  • 168 / 3 / 0
Hmmmmm, niby nie, bo dostałem klika miechów temu butelkę kropel (oczywiście tą mała, te większe na pewno na zamkniętym) I ja też o dziwo się źle po tym nie czułem
  • 192 / 4 / 0
dostałem to od psychola kiedys na sen czy coś, miałem sam po tym straszne doły (ale ogólnie miałem doły, także nie od leku raczej) oddałem ze 3 butle lekarce z pyskiem co ona mi dała! Trza pamietać, że wyłącza LSD i tego typu podobne.
Oddycham, bo jestem przesądny.
Obserwuje konwulsje idei i Pustkę, która śmieje się sama do siebie ...
  • 356 / 6 / 0
mam recepte od znajomego na to . drogie to w aptece ? warto kupowac ?
  • 12 / 2 / 0
Straszne badziewie, mulenie i doły, totalna porażka a tak w ogóle jest chyba wycofany z obrotu.
  • 356 / 6 / 0
napewno nie bo recepta ma miesiąc od wydania . nie jakaś stara
  • 413 / 26 / 0
Była mowa o tym w filmie "Wyspa Tajemnic" z Leonardo Dicaprio(2010)
  • 47 / 3 / 0
Lek okreslany jako nasenny i chyba tylko do tego sie nadaje.
Przyjmowany domiesniowo zaczyna dzialac po 1,5h i kto zna benzo naprawde zateskni.

Bardzo dlugi czas dzialania - ok15h (chyba 20mg), po wybudzeniu wczesniej zawroty glowy, czasem musialem wstac i usiasc aby dojsc do siebie. Robienie czegokolwiek utrudnione i nieprzyjemne.
Szybka tolerancja, a potem nie tyle uzaleznienie co bez jakiegos nasennika ciezko zasnac.
Podawany kiedy nie mozna lub ktos nie chce benzo.

Nie polecam aczkolwiek jak potrzeba dobre i to.
Ja po prostu wybieram zycie w nietrzezwosci.
Z prochu powstales, z konta powrocisz...
synth-drugs-branch analizer
  • 1709 / 11 / 0
W filmie "Andromeda znaczy śmierć" rozpylali chlorpromazyne w celu uśmiercenia ptaków. Orientuje się ktoś czy jest to tylko fikcja filmowa czy rzeczywiście czasem jest stosowana w tym celu?
ODPOWIEDZ
Posty: 26 • Strona 1 z 3
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.