Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
  • 645 / 69 / 0
Chlorobutanol.png
1,1,1-trichloro-2-metylopropan-2-ol; alkohol tert-trichlorobutylowy
https://en.wikipedia.org/wiki/Chlorobutanol

Nie mogłem znaleźć takiego tematu, aż dziwne. Chlorobutanol to sedatywna i nasenna substancja, synteza banalnie prosta z acetonu i chloroformu. Lek toksyczny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2020 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
gdy urodzi mi się syn, nazwę go antek,
gdy urodzi mi się córeczka, nazwę ją majeczka

Marzenia to metylofenidat ✓, morfina ✓ ,  MXE X
  • 182 / 34 / 0
A mnie dziwi, "lek" - raczej związek chemiczny - jest silnie hepatotoksyczny , podobny w działaniu do wodzianu chloralu , który również wykazuje działanie nefrotoksyczne. W najlepszym przypadku zaśniesz na 24 h , w najgorszym na trochę więcej, do tego trochę wątroby ubędzie . Pierwszy związek nigdy nie był używany w lecznictwie, a drugi - wodzian , dawno wycofany ze względu na spore skutki uboczne. Raczej bardziej te związki leżą w obrębie chemii niż farmakologii , takie porównanie.
  • 645 / 69 / 0
No wiesz, ludzie różny syf wpierdalaja, jestem pewny że taki cpun od gazu do zapalniczek czy politoksy by z chęcią spróbował, a nie trzeba mieć nawet podstawowych umiejętności chemicznych do tej syntezy.
gdy urodzi mi się syn, nazwę go antek,
gdy urodzi mi się córeczka, nazwę ją majeczka

Marzenia to metylofenidat ✓, morfina ✓ ,  MXE X
  • 904 / 175 / 0
Może sam sobie weź i opisz wrażenia. Wątpie żeby ktoś świadomie narażał się dla jakiejś gównofazy. Szczególnie, że są inne sprawdzone, łatwo dostępne środki, którymi można się przeorać.
Uwaga! Użytkownik acodinhejabanana nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1394 / 88 / 2
16 września 2019RekreacyjnyHarry pisze:
No wiesz, ludzie różny syf wpierdalaja, jestem pewny że taki cpun od gazu do zapalniczek czy politoksy by z chęcią spróbował, a nie trzeba mieć nawet podstawowych umiejętności chemicznych do tej syntezy.
Po czym wnioskujecie, wyczerpujących badaniach toksyczności??
action movie:gun:
  • 720 / 160 / 0
A ja dzisiaj wyprodukuję tego odrobinkę. Metabolit jest ten sam co przy wodzianie chloralu. Gdzieś mi się obiło o uszy, że jest około 10x wagowo aktywniejszy od wodzianu. Reakcje haloformową zapoczątkowałem już wczoraj, ale chyba dostałem jakiś zjebany podchloryn, bo ani kolor nie znika, ani się nie grzeje. Już nie wspomnę o wydzielaniu się oleju. Na wszelki wypadek zamówiłem 250ml chloroformu z warchemu i dzisiaj będzie. Zrobię może małe kompendium.

Tak się składa, że mam kłopoty ze snem, więc się przyda.

scalono - detronizator

Dokonałem syntezy. Jestem w trakcie badań. Na pewno problemem jest jego naturalnie wysokie ph ze względu na to, że katalizatorem jest wodorotlenek (w moim przypadku sodowy). Rozpuściłem w niewielkiej ilości wody i ph było 10. Co do jego zapachu to leży gdzieś tam w pobliżu kamfory. Jednak dla mnie jest to coś pomiędzy kamforą a żywicą jakiegoś drzewa iglastego. Ogólnie bardzo przyjemny zapach.
  • 435 / 65 / 0
a efekt?
  • 34 / 11 / 0
@DobryWujas ^?
  • 720 / 160 / 0
Raczej nie polecam. Ogólnie bezwzględnie trzeba to po reakcji oczyścić. Rekrystalizacja z ipa lub etanolu o ile pamiętam. Sam w sobie produkt reakcji to pomarańczowy osad o intensywnym zapachu - jak dla mnie żywicznym, konkretnie drzewa iglaste i w tym jakieś 10% czegoś co może i jest kamforą.
Bardzo drażniące na żołądek. Ja się porzygałem. Działania na organizm ludzki - nie sprawdzono.
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Psychodeliki mogą odwracać zmiany neuroimmunologiczne wywołujące strach — nowe badania

Czy psychodeliki mogą być kluczem do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych? Najnowsze badania sugerują, że ich rola sięga znacznie dalej niż zmiana percepcji. Naukowcy z Mass General Brigham odkryli, że psychodeliki mogą regulować interakcje pomiędzy układem odpornościowym a mózgiem. To przełom, który może odmienić podejście do leczenia depresji, lęku i chorób zapalnych.

[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.