[FAQ] Buprenorfina

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 33 Strona 1 z 4

rrd

Rejestracja: 2009
  • 859 / 45 / 0

Druga, rozszerzona wersja FAQ znajduje się pod tym adresem.

BUPRENORFINA FAQ


1. Czym jest buprenorfina i jak działa?

Wikipedia:
Opioidowy lek przeciwbólowy i znieczulający. Pochodna tebainy silnie działająca na receptory opioidowe. Wykazuje silne i długotrwałe działanie przeciwbólowe. W porównaniu do morfiny: rzadziej i w mniejszym stopniu wywołuje objawy euforyczne, ma słabsze działanie kurczące na mięśnie gładkie i mniejszą tendencję do wywoływania uzależnienia.
Chyba glownym atutem bupry jest to, ze pomaga odstawic/ograniczyc opiaty. Bupra sama w sobie nie jest dobra do 'fazowania', jest skuteczna glownie do pomocy w odstawieniu opio albo do miksow. Nadaje sie jednak do calodziennego lezenia w lozku i nic nie robienia, przysypiania co chwile, oddawania sie rozkoszy i przyjemnosci :)
Chodziło mi o to że nie ma takiej ostrej przysypki jak po helu tylko oprócz oczywiście uspokojenia czuje energię i chęć do działania a nie tyko do położenia się na łóżku i zamknięcia oczu.
ja generalnie po strzale z bupra+mida siadałem w fotelu, odpalałem szluga i słuchałem chilloutowej muzki godzinami sącząc do tego browara, no chyba ze zamiast mida był klon, wtedy czułem niedosyt to zaczynały się kolejne iniekcje i kosmiczne miksy
Przez cały okres działania tego specyfiku źrenice użytkownika zamieniają się w szpilki. Bupra bardzo długo trzyma, czasem nawet do 30h. Często jest się bardzo śpiącym. Buprenorfina ma dosyc dlugi okres poltrwania w organizmie, dlatego lepiej brac ja np co 3 dni. Wystepuja zaparcia, problemy z oddawaniem moczu. Po odstawieniu skret praktycznie nie wystepuje, jest niezauwazalny.

2. Jak zdobyc buprenorfinę?
Sprzedawana jest w formie tabletek podjęzykowych, roztworów do iniekcji oraz plastrów. Ostroznie z receptami, bo podejrzliwie patrza i weryfikuja. Bardzo trudno jest zalatwic bupre legalnie, lekarze niechetnie ja przepisuja nawet na wielkie bóle.

3. Jak przygotowac i przyjąc buprenorfinę?
Opisze tutaj dwie metody podania, doustna (ssanie plastrow) i dozylna. Bupre najlepiej jest walnac iv, ale bardzo dobrze tez ssac.
jak nie masz jakiegoś benzo w szkle to się bupry nie opłaca strzelać i tak nie ma wejścia, lepiej żuć nisz robić sobie dziury w łapie
a) doustna
Przed podaniem trzymac jak najbardziej goraca wode w ustach, co rozszerzy naczynia krwionosne i bupra szybciej sie zaladuje. Buprenorfina jest gorzka, niesmaczna. Nie bierzemy na pusty zołądek.
Opis podania doustnego:
1/4 plastra będzie ok. Weź plaster pod światło i zobaczysz gdzie zaczyna a gdzie kończy się matryca z buprą. Odetnij 2,5cm matrycy (przyda się linijka serio) i masz 1/4 bo matryca ma dokładnie 10cm długości. Taka rada przy podawaniu podjęzykowym: trzymamy głowę spuszczoną przez przynajmniej godzinę - tak aby jak najrzadziej przełykać ślinę. Dzięki temu więcej bupr. zaabsorbujemy.

Dobrą dawką na pierwszy raz jest 1,5mg na sprobowanie czy nie bedzie reakcji alergicznej. Wrecz wskazane jest podawanie jej z lekami antyhistaminowymi. Kazdy powinien ustalic sobie wlasna dawke na podstawie wlasnych doswiadczen z wlasnym organizmem. Niektórym na pierwszy raz z tym specyfikiem starcza 6mg, jednak najczesciej przyjmowana dawka za pierwszym razem jest 10mg. Zalecaną dawką na pierwszy raz jest 3mg. Wyzute plastry mozna zostawic sobie i zalac spirytusem, mzoe cos z nich wydobedziemy. Tolerancja po kilkudniowym zuciu bupry szybko sie zwieksza.

b) dozylna
Na buprę nie działa Naloxon, więc do podania i.v. nalezy zabierać sie ostrożnie.
Przepis na podanie i.v. by mecenas:
Pewnie że się da,zrobić z plastrów szota...ale ja robie zupełnie inaczej niż Guma napisał.
Z bardzo dobrą wydajnością,nic się nie marnuje,
I dodam jeszcze że nie tylko transteki to buprenorfina,...Za nim wogóle pojawiło sie w Polsce coś takiego jak te plastry z buprą,kupowałem ją na różowe recepty w postaci tabletek bunondol 0,2mg i o,4mg, kilka razy miałem paczkę ampułek 1 na po 0,3 mg -czyli waliłem całe opakowanie naraz i było słabiej niż po miksturze z tramsteków.
Tak w skrócie .
Ja biorę całą sztukę odlepiam sreberko,umiejętnie naciągam na rogach (że łapki czyste masz mieć to chyba jasne jest...jeśli bierzesz się za iv)
i od płótna zaczyna na różkach odchodzić "folia" czyli tz macierz z bupernorfiną,łapiesz za ten róg i odrywasz tą macierz (folie) od płutna,tniesz czystymi nożyczkami na kawałków kilka,(albo 1 jeśli nie użyjesz całego tylko małączęśc) wrzucasz do czystego kieliszka wypełnionego około +- 10 centami czystego spirytusu (nie salicylowego,czy wódki,ja zawsze mam retyfikowany) .Najlepiej jeśli tak bedzie tam leżał kilka godzin pod szczelnym przykryciem z foli. Najlepiej też co jakiś czas zamieszać czymś.) macierz zrobi sie na poczatku biała,później przezroczysta jak całkiem to nic nie ma już...
Im wiecej miesza tym jest szybciej.
Nastepnie,odparowuje odcedzony spirytus z rozpuszczona bupra na kapslu od wódki położonym na odwróconym żelasku. Coś jak robienie końcówki (odparowanie acetonu przed acetylacją ) przy robocie polskiej heroiny.Wiesz chyba o co mi chodzi???
Masz odparowywać spryt prawie do końca,ale nie do końca,bo spalisz bupre jak nie bedzie sprytu już,poprostu poleci w powietrze.
w międzyczasie zauważysz na kapslu,i wcześniej w kieliszku takie malutkie białe fredzelki (jakiś klej chyba) to sie nie rozpuszcza, ale podczas odparowania łączy w jeden malutki glucik,ja go zawsze wtedu wyławiam zapałką,choć to chyba nie koniecznie,bo chyba inaczej osiądziie na koniec na filtrze...ja wole to wyjebać wcześnie.
Kiedy jest już tylko tyle spirytusu że robi sie on widocznie białawy (to włanie to o co nam chodziło!!! :-D :-D :-D ) Rozumiesz ma być odparowane na tyle że prawie chce miejscami zasychać,ale zaschnąć nie może,uważaj na to pod koniec ;-)
Teraz już bedzie z górki...Po odstawieniu z żelazka, ja do całego plastr dodaje kilka małych ziarenek kwasku cytrynowego (około 6-7) i zalewam powiedzmy 5 centam,i ciepłem wody (+-50 c)mieszam koncem zatyczki na igłe.Odrazu sie całość pieknie rozpuszcza absolutnie nic nie zostaje po zamieszaniu. dodaje 1 kropelke gliceryny (żeby nie piekło w kabel) tyo nie jest konieczne,w sumie nieraz wale bez glicerytny i te z nie pali,jednak chyab lepoiiej ją dać. filtrujesz przez kawałek watki ,czy płatka kosmetycz.
...i co dalej zrobić to chybA już wiesz.
Dodam jeszcze że ja zawsze nie wyrzucam maciezry za 1 razem, tylko wrzucam ją do kolejnej porcji do sprytu,gdy znów zmieniam wyrzucam stara,a zostrawiam poprzednią io nową,takz ę nic sie nie marnuje,spryt wysysa wszystko,bo zostraje czysta foolia.---taki obieg zamknięty chyba rozumiesz.
Przepis na podanie i.v. by ksionc:
Odciąłem kawałek matrycy z buprą wielkości 2,5x2cm, Na łyżkę wlałem 3,5ml wody to iniekcji oraz kilka kropel alkoholu. Dorzuciłem kilka ziarenek kwasku cytrynowego. Odcięty kawałek matrycy wrzuciłem na łyżkę tak ze sobie ładnie pływał po powierzchni (musiałem pomóc sobie zapałką bo lepi się do palca strasznie)
Odpaliłem zapalniczkę i mniej więcej 5 minut to gotowałem, czyli wszytko na tej łyżce sobie przez te 5 minut bulgotało. Po tych 5 minutach na łyżce zostało niewiele wody, a plaster zrobił się taki jasno-matowy.
Po tej operacji na łyżce zostało mi jakieś 1,5ml płynu białego koloru. PO 10 minutach kiedy wszytko ostygło płyn stał się przeźroczysty a na dnie osadziły się drobinki kleju.
Wrzuciłem kulkę waty, igła 0,5, strzykawka 2ml firmy BogMark z gumowym tłoczkiem, kuj kuj i zrobione.
Zauważyłem pewna rzecz podczas przygotowywania bupry iv.
Mianowicie jeśli po wygotowaniu plastra ochłodzimy roztwór gwałtownie np przykładając do spodu łyżki kostkę lodu, to wtedy klej w roztworze ładnie się wytrąca i roztwór po przefiltrowaniu przez kulkę z waty wychodzi przeźroczysty.
Natomiast jeśli po gotowaniu roztwór z buprą stygnie sobie powoli, to jednak mimo filtrowania płyn wychodzi troche mętny i nie bardzo to nadaje sie do pukania iv...


4. Interakcja z innymi substancjami psychoaktywnymi

Buprenorfinę żutą (dożylna w sumie tez mozna) miksowac z czyms lajtowym, spokojnym jak % albo mj.
Przyklad miksu i.v.: 20bupry, 2ml dipherganu, 5ml medazolanu, 2ml rolki, 1ml klona, 100mg fenobarbitalu. Bardzo dobrym mixem jest tez buprenorfina z midazolamem podana i.v.
Dla ludzi, których 450-600mg kodeiny już nie robi dawka to 1/3 plastra 52,5 do ust, bedzie po tym 30h dzialania. Albo i.v. 10mg + klon + diphergan. Kodeina przy uzywaniu bupry dziala bardzo slabo.
U niektorych bo buprze (zmieszanej z klonami) wystepuja problemy ze wzwodem. Przy uzywaniu SSRI na niektorych nie dziala wcale. Lepiej nie palic papierosów po, bo robi sie niedobrze. Jezeli bierzemy bupre przez np. 3 dni, to nalezy odczekac 72h zeby walnac heroine, bo inaczej H bedzie dzialac slabiej.


W cytaty ująłem wypowiedzi uzytkownikow na temat buprenorfiny, jesli ktos chce cos dodac, poprawic to prosze pisac wiadomosci do mnie a zedytuje posta (jezeli bedzie to mozliwe).

Poprawiono dawkowanie. - PcP
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2012 przez angor animi, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: .

 

Rejestracja: 2006
  • 1118 / 10 / 0

Jak na moje oko podałeś zbyt duże dawki. Ktoś może sobie zrobić krzywdę. U mnie po niecałych 3 mg zrobiło się niebezpiecznie.

Problem z dopalaczami nie zniknie, dopóki nie zniesiemy kar za tradycyjne narkotyki

Nowe substancje psychoaktywne, popularnie zwane dopalaczami, to najszybciej rozwijający się, a jednocześnie najmniej znany segment rynku narkotykowego. Piszemy o raporcie z Mołdawii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Serbii i Kirgistanu, który rzuca światło na sytuację w regionie.

60-letni łodzianin chciał się zabić dopalaczem. W tym celu zaupił kryształ za 100 zł

60-letni mężczyzna trafił na toksykologię po próbie samobójczej. Planował odebrać sobie życie zażywając dopalacz. Miał to być tak zwany „złoty strzał”.

 

Rejestracja: 2007
  • 913 / 14 / 0

e tam, faq ma być obiektywny, a kolega mi pisze, że bupra nie jest dobra do fazowania.
i że 10mg to standardzik.

w ogóle skoro już taki ogólno ogólny faq ktoś napisał, to może wyraże swoją opinię, że 10mg to fchuj dużo, stosunkowo lekkie, lub tylko przyjemne a nie przytłaczające działanie u początkujących userów wynika tylko z bardzo upośledzonego przenikania bupry z plastra do paszczy podczas żucia.

tak poza tym, to przecież copypasta, a nie żaden faq.
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2009 przez tehacek, łącznie zmieniany 1 raz.

 

no1

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 729 / 11 / 0

ciezko pzedobzyc bubre to nie fentanyl gdzie mal pomylka rowna sie duzy problem
mozna przecholowac grubo z bupra i jakos nie ma ciezkich konsekwencji
o niebo bezpiecznijsz niz fent
ale to nie zabawka dla zajadaczy akodynu

 

Rejestracja: 2005
  • 438 / 12 / 0

Z tym, że jak już się z tą buprą przecholuje to lipa, bo nalokson w takim przypadku raczej nie pomoże...

 

no1

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 729 / 11 / 0

na fentasi ciezko sie wkuc i ciezko jak ktos zajebie w podloge
a bupra no nie wiem nie sprawdzalem naloxonu w tym wypadku bogu dzieki

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 320 / 4 / 0

wiecie co,wczoraj sobie wrzucilem znowu 1/4 i nie bylo tak pięknie jak sie spodziewałem.Nie porwało mnie.Nie czułem ze rozwiązałem wszystkie problemy,nadal o nich myślałem intensywniej szybciej.Nastroj sie poprawil ale niezbyt znacznie, piwo lepiej poprawia nastrój chyba ;) .znowu nic nowego tez nie przezylem ta sama bajka co tramal np.

Poczucie nagrzania opiatowego moze sie znudzić?jasne że może,doprowadzałem sie na tramcu i benzo do różnych stanów wiem co to znaczy widziec ''podwójnie'' zasypiać przy papierosie, miec dziury w kazdym kocu no w tym ładnym co mi fajna sklepowa sprzedała nie mam jeszcze dziury ;) .


Czegoś mi na tym wszystkim brakuje.Do czego bupra sie nadaje w takim razie? przyjemność mała.Humor,słabo na plus.do funkcjonowania?chyba tylko w domu,rozwazalem wziac to na jaks impreze ma to sens? średnio to widze,nie otwiera chyba na ludzi? empatogenem nazwac tego chyba nie mozna co?.

Wbijac igłą nigdy nie będe a do tego sie to nadaje najlepiej,wkońcu jak dobrze rozumie wystarczy malutka dawka a plaster zawiera tego w chuj.z Rzuciem jednak sporo pierdolenia jest jakby nie patrzeć,dużo czekania .Nie wiem czy mi sie bedzie chcialo to powtarzać.

Chyba farmakologiczne zastosowanie to odpowiednie miejsce dla bupry czyli na odwyk od opiatów.Tak sobie myśle ze jak ktoś chce rzucic jakies syfy typu hera to nie powinien narzekać.

Nie ma chyba w opiatach nic powalajacego duzo sie nakręcałem jednak.EDIT: nie wiem gdzie ja tego posta wpisałem wkońcu...
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2009 przez befree, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 433 / 3 / 0

Ja żułem połowę plastra 40mg i prawie w ogóle nie robiło, a jak zaczynałem kiedyś tam (później miałem przerwę na kodę), to działało. Próbowałem per rectum i czasami działalo, ale też nie jakoś super.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 320 / 4 / 0

nie warto kiedy piwo robi lepiej.

Widzisz opiaty robią 'dobrze' w ciągu.Nie uzależnisz sie to nie bedziesz ich potrzebował.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2009 przez befree, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 19 / 2 / 0

Znudziła mi się strasznie wogóle ostatnio jej nawet juz nie czułem i sie przestawiłem na fentanyl od miesiąca już biore bupry nie......

Jak buprenorfina do tylko do odstawienia silniejszych opiatów tak jak wcześniej napisali nie polecam jej na faze.chyba,że ktoś nigdy nie brał opiatów ani nic i se zapoda bupre to jest wyśmienita i bardzo fajnie wchodzi po wstrzyknięciu po kilku tygodniach brania coraz słabiej czuc kopa i faze a pozniej to juz wogole bierzesz bo b ierzesz no i trzeba czyms innym ja zastapic bo jest strasznie nudząca i monotonna,że cie wkurza,że nie ma żadnego kopa i chcesz bardzo zastąpić ja czyms innym mocniejszym i podobnym w działaniu oczywiście opiat no i najlepiesj już czystego Agoniste i w tytm wypadku najlepszy będzie fentanyl......
Posty: 33 Strona 1 z 4
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 1493 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość