Budowa lampy - krok po kroku - ...czyli zrób to sam

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

• 34 / / 0

Ja polecam tego gościa ! Zamówiłem u niego lampe 250W + odbłyśnik, wszystko poskładane i działające i zapłaciłem z przesyłką 130 zł !! Odbłyśnik jest profesjonalny (fotki na stronie) sprzęt działa extra a cena powala z nóg. Powiem wam ze na allegro nie znalazłem nic w tym zakresie cenowym....

http://krzych_kol.w.interia.pl/index-l.html

Koleś jest sprawdzony i polecam go

• 59 / / 0

klev: masz jakis kontakt z tym gosciem od hps? podana strona nie dziala, a chcialem cos u niego zamowic :-p ...

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Czy twarde narkotyki przejęły rap na dobre?

Coraz częściej w kawałkach słyszymy o twardych narkotykach i bynajmniej nie są to wzmianki w kontekście ostrzeżenia młodych słuchaczy przed zagrożeniami, które niosą ze sobą tego typu środki.

• 112 / / 0

panowie potrzebuje prędkiej odpowiedzi. konstruuje odbłyśnik pod hps 400w i nie wiem jakiej szyby użyć. zostawiłem już miejsce 1-2 mm od każdej strony żeby wypełnić je sylikonem, w razie gdyby się rozszerzyła. dodatkowo będzie wyciąg wentylatorem 80. 4mm myślicie wystarczy? czy grubsza szyba ma mniejsza przepuszczalność światła? :-P bo nie chciałbym żeby mi pocieła krzaczki...

napiszcie jak to jest, w tygodniu wybrałbym się na zakupy :-)
  • 25 / / 0

Chciałbym podziękować od razu Arielowi z utworzenie tego wątka bardzo mi pomógł w budowie mojej lampy. W swojej Wstawilem 5 oprawek E27, więc koszt całkowity lampy wyniósł mnie około 30 zł. Do tego bede musiał dodać jeszcze 5 świetlowek.
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Użytkownik nieaktywny
  • 32 / / 0

Świetna lampa johnson ;-) ...i jak ekonomicznie - GRATULUJĘ
Sprawdzałaś już (na zwykłych żarówkach) czy działa? Daj znać :-)

A to moje roślinki pod lampą :-D

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Więcej fotek pod lmpą już nie mam - lenistwo :rolleyes: - kiedy pod lampą zrobiło się ciasno wyrzuciłem roślinki do inspektu :-D

Tutaj, niedawno rozpoczęty przeze mnie, temat: http://talk.hyperreal.info/viewtopic.ph ... 66#p132066

Następnym razem (na wiosne) postaram się bardziej przygotować i zrobię porządną fotorelację

...i na koniec, jeszcze raz chciałbym Ci johnson pogratulować i życzyć udanych plonów, mam też nadzieję, że pokusisz się o fotorelację ;-)

Pozdrawiam, Ariel

• 25 / / 0

Dzięki:-D Sprawdzalem na żarówkach dziala. Teraz zostalo mi tylko obić boxa kocem ratunkowym i gdzies za tydzień zaczynam hodowle.

A ja jeszcze raz chcialbym ci podziękowac za zrobienie tego poradnika.

Pozdrawiam johnson

• 262 / / 0

Ariel: troszke Ci sie wyciagneły, przydalo by Ci sie troszke wiecej lumenów
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2006 przez kruczy, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik nieaktywny
  • 32 / / 0

kruczy: wiem - w ogóle źle się do tego zabrałem. Lumenów może i dość, ale lampa była za wysoko, no i za późno posiałem - teraz męczą się w nieogrzewanej szklarni a już pierwsze przymrozki, na szczęście w inspekcie jest o kilka stopni więcej - chyba nie długo będę musiał je ściąć :-( ...i tylko szkoda kasy za nasiona :'(

Pozdrawiam, Ariel

• 1 / / 0

Prawdziwe profesjonalne FAQ bud. lampy. Czy jest na forum taki profesjonalny (foty) opis budowy całego boxa (oprócz schematu który widziałęm w jednym z postów)? i

• 351 / 7 / 0

Ja chciałbym zbudować sobie identyczną lampę jak johnson i mam takie pytanie (właściwie to cztery):

1. Czy ta lampa będzie dobra na 2 roślinki do boxa o wymiarach 60x30x70 cm (nie mam jeszcze pudełka, ale coś takiego z pięcioma 24Watowymi świetlówkami chciałbym zrobić)?

2. Do tego boxa i tej lampy chciałbym dać 2x wentylatorki 12v 120x120mm, wystarczą takie żeby w boxie nie było za gorąco?

3. Do budowy tej lampy wystarczą tylko świetlówki, oprawki kable, blacha i jakieś pierdółki (chodzi mi o to że nie trzeba chyba stateczników tak jak w podstawowym projekcie)?

4. Jak połączę oprawki kostką tak jak w podstawowym projekcie (chyba z jednej strony 2 kable od świetlówek i kabel ten co go do prądu podłączam, a z drugiej 3 kable od świetlówek), to jak spali się jedna świetlówka to nie spali się reszta?

Myślę że powinniście zrozumieć o co mi chodzi i proszę o odpowiedź, ponieważ niedługo zamierzam się wziąć za budowę pierwszego growboxa.

Pozdro
MrGnat
Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata