oczywiscie roznosi się tylko o niebieską barwę, ktooorrraaa jest kolooreem nieeeeeba w sieerpniowy dzień
12 stycznia 2024magdalena84 pisze:
Bylabys tak uprzejma i rozwinela watek?
pozdrawiam :-)
podrawiam :-)
Ja miałam ściśle określoną maksymalną liczbę godzin, które mogłam spać na dobę, mianowicie 6h, w określonych godzinach i tylko w tych godzinach. Oczywiście były one dostosowane do mojego trybu pracy/życia. Poza tymi godzinami łóżko nie istniało. Absolutny zakaz leżenia w ciągu dnia, drzemek etc., nieważne czy przespałam te 6h w nocy czy 2 minuty. Nawet jak 2 noce nie spałam ani minuty, to nadal te zasady obowiązywały, bez żadnych odstępstw. Jedyny lek, który mogłam brać to melatonina, na 3h przed planowaną godziną pójścia spać. Było dużo innych jeszcze, ale to już takich typowych z szeroko pojętej higieny snu.
Czy było ciężko? Oczywiście. Pierwsze 2-3 miesiące średni czas snu na dobę wynosił u mnie 3h. Później zaczęło być coraz lepiej. Z tym, że ja miałam od razu zapowiedziane, że mam się nastawiać, że to potrwa nawet do pół roku zanim się unormuje, a nawet wtedy jeszcze przez jakiś czas musiałam się trzymać zasad. Teraz już od dawna się tego nie trzymam i śpię. Zdarzają się gorsze noce, ale nie częściej niż osobom, które nie mają problemów ze snem.
Z tym, że u mnie to było poprzedzone mega szczegółowym wywiadem i badaniami i wywiad nie obejmował tylko okresu, w którym zaczęły się problemy, ale nawet pytania o to jak spałam jako małe dziecko. Dopiero wtedy zostało ustalone co i jak dalej robimy.
Moze zmiana lekow? Cos dodatkowego? Jak dzialaja te obecne? Moze sa zle dobrane po prostu - za slabe?
pozdrawiam :-)
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
pozdrawiam :-)
Narkotyki łatwiej dostępne w Warszawie niż alkohol. Dowóz 24/7
USA może zaoszczędzić 29 miliardów rocznie dzięki legalizacji marihuany medycznej
Nowe substancje na liście narkotykowej - projekt trafił do opiniowania
Szybkie tempo pojawiania się na rynku nowych narkotyków, które są coraz częściej substancjami o ostrej toksyczności, oraz ich łatwa dostępność w internecie - to główne powody, dla których zaistniała konieczność uzupełnienia listy substancji psychoaktywnych i nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych. Projekt trafił właśnie do opiniowania.
Wrocław: Tak umierał szesnastoletni Sebastian. Koledzy uwięzili go cierpiącego w mieszkaniu
Dziś wiadomo już, że kolega podał mu drinka z ecstasy. Gdy chłopiec źle się poczuł, znajomi nie pomogli mu, na dodatek zamknęli w mieszkaniu leżącego na podłodze i uciekli.
Terapia psylocybiną jako wsparcie w leczeniu jadłowstrętu psychicznego – pierwsze wyniki przełomowe
W przełomowym badaniu naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego (UCSD) przedstawili analizę i szczegóły badania opublikowanego w Nature Medicine, które ukazało wpływ terapii psylocybiną na osoby z jadłowstrętem psychicznym. W nowym artykule przeglądowym opublikowanym w czasopiśmie Psychedelics autorzy pierwotnego badania oferują „szczegółowy wgląd w wyniki, opierając się na danych jakościowych z półustrukturyzowanych wywiadów, szerokich opinii i rozmów z uczestnikami oraz ich subiektywnych interpretacjach wzorców danych.” Ten przegląd ujawnia zarówno obiecujące wyniki, jak i istotne ograniczenia, które mogą kształtować przyszłe podejścia terapeutyczne.