Dlatego zawsze albo piję o tej godzinie że wiem że zdążę wytrzeźwieć albo nastawiam się na niespaną nockę.
Co innego że nie lubię alko i mało go piję. Ja tam po alko czuję się bardziej struta niż nawet choćby na jakiejś mizernej "fazie". Mnie po alko zawsze nachodzi myśl (jak prawdziwego opiowraka) : "łeee tam przecież w porównaniu z opio to jakieś gówno jest" :-/
mdkk: ja bym mogła rzucić kamieniem ;-) Ale nie bój się, nie rzucam. Choć robisz źle :old:
edit: zainteresowanym radzę poszukać na blogu "piękno neurobiologii" profesora Vetulaniego, arta o piciu alkoholu. Tam jest pięknie rozpisane (jest nawet wykres), jak alkohol wpływa na funkcje mózgu, dokładnie z wyjaśnieniem "farmakokinetyki" (że tak powiem). alkoholu na układy w mózgu. Z tego arta można łatwo wywnioskować skąd bierze się bezsenność po alko. Niestety nie podejmę się przedstawienia tutaj tego problemu bo część wiedzy wyleciała mi z głowy i nie chcę pisać głupot.
Myco-Maniac
Narcyz, ale nie ostentacyjny.
Kłamca, ale wrażliwy.
Miło mi Cię poznać.
Przy odstawce - tydzien SKRAJNEJ mordenki, np. ok 60h bez snu, po czym 21h snu, rozkolotanie serca, ogolne rozleniwienie, brak sil na cokolwiek, tylko jedna mysl alko, alko.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.