Barbiturany - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 1172 / 92 / 0

Ja brałem odczasu do czasu raz na dwa tygodnie połączenie reladorm cyklobarbitalu 200mg +10mg diazepamu, produkowany przez polfę. Zdecydowanie cięższy kaliber niż benzo a konkretnie klon czy rolki w szkle.
Reladorm obniżał ciśnienie, działał typowo nasennie, uczucie senności było nie do opanowania, przy moim sposobie dawkowania raz na jakiś czas nie wiem jak z tolerką.
Czas działania leku ma być pośredni,działanie nasenne trwające ok. 5–7 godzin nie powodował sennośći dnia następnego chyba że ktoś reaguje bardzo silnie na diazepam,

Barbiturany oprócz TLPD powodują najcięższe zatrucia na oddziałach toksykologi i największą liczbę zgonów, często są to mieszanki leków. Benzodiazepiny są pod tym względem bardzo bezpieczne
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 52 uczestników Wejdź na czata