Barbiturany - Wątek ogólny

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Leki, GABA

• 1191 / 95 / 0

Trochę z wiki o tiopentalu.

tiopental w połączeniu z bromkiem pankuronium i chlorkiem potasu jest najczęściej stosowaną mieszaniną używaną w metodzie wykonywania kary śmierci (zastrzyk trucizny) w Stanach Zjednoczonych. 8 grudnia 2009 po raz pierwszy użyto tiopentalu jako jedynego środka podczas wykonywania kary śmierci ze względu na niepowodzenie w przeprowadzeniu wcześniejszej egzekucji przy użyciu trzech leków. Skazanemu została podana dawka 5 gramów - czyli 10-krotność maksymalnej dawki (wcześniej, gdy stosowano trzy środki - dawka ta wynosiła od 2 do 5 gramów
  • 6 / / 0

Dostałem +/- 150mg Morbitalu - da się to w jakiś sposób przypierdolić, czy olać i niech czeka na 'lepsze' czasy?

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Prezydent podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego

apteki będą mogły sprzedawać podmiotom nieprowadzącym działalności leczniczej leki dostępne bez recepty. Wyjątek będą stanowić produkty lecznicze zawierające takie substancje jak pseudoefedryna, kodeina i dekstrometorfan.
  • 1191 / 95 / 0

Brałem w latach 90 cyklobarbital preparat nazywał się relandrom to połączenie 100 mg cyklobarbitalu+10 ,g diazepamu kupowałem na bajzlu bez problemu każdy handlarz to miał.
Działanie petarda , klon czy alpra nie mogły się równać z cyklobarbitalem. Pierwsze tabletki działały na mnie silnie nasennie, po pół godzinie zasypiałem w ubraniu, potem działanie było mocno euforystyczne silne przeciwlękowe , już nieco mniejsze nasenne, lecz nie kupowałem tego za dużo póżniej wcale bo bałem się o wjebanie się wolałem swoje klony, po jakimś czasie chyba w 1999 czy 2000 roku jakoś tak .
  • 1540 / 178 / 0

Ten relandrom się u nas produkuje na eksport.. ciekawe jak działa.

Barbiturany są bardziej euforystyczne od benzo ?
  • 7241 / 719 / 0

12 lipca 2018OdwiertKorzenny pisze:
Barbiturany są bardziej euforystyczne od benzo ?
Z tego co mi wiadomo, barbiturany działają bardziej sedatywnie/nasennie.
Benzo duzo lepsze.
  • 1540 / 178 / 0

Ale coś w nich musi być, skoro wielkie gwiazdy zażywały c'nie
sama nazwa ma coś w sobie..

mój wuja z Islandi, powiedział mi, że dostał od sąsiadki lekarki barbituran - tabletkę,
''ło, jak mi się w głowie zakręciło, to był barbituran''
i chyba spać mu się chciało
  • 7241 / 719 / 0

12 lipca 2018OdwiertKorzenny pisze:
Ale coś w nich musi być, skoro wielkie gwiazdy zażywały c'nie
sama nazwa ma coś w sobie..
Wielkie gwiazdy mieszały z alkoholem i to skutkowało przedawkowaniem.Sadze, ze w połączeniu barbituranów z alkoholem działają bardziej euforycznie i nasilają się nawzajem .

''i chyba spać mu się chciało '' - No właśnie spać mu się chciało, wiec głównie nasennie działają.
  • 1884 / 299 / 2

Wieki temu znalazłem w apteczce bodajże luminal, poza kamiennym snem i odczuwalnym niedojebaniem na następny dzień nic ciekawszego nie zauważyłem. Są smakosze barbi, ale to znaczna mniejszość, substancja bardzo mało popularna. W końcu wymyślono benzo właśnie po to, żeby mieć pozytywne cechy barbi bez tylu skutków ubocznych. Może jakby im dać drugą szansę by było lepiej; solo też inaczej się sprawdzą niż w mixach z czymś, bo mixy mogłyby być ciekawe - ale to też może być j/w niebezpieczne.
  • 1182 / 49 / 0

W sumie można by było efektownie przedawkować mieszając z alkoholem jak zdarzało się to znanym ludziom ;) W sumie jak już bym miał przedawkować, to w sumie to by było takie "kultowe" przedawkowanie :D
  • 1428 / 66 / 0

akurat ten dostepny luminal czyli fenobarbital to jest jedno z najmniej ciekawych barbi, ale ma potencjał przy odstawianiu benzo, chociaż nie wiem czemu ludzie nie praktykują odstawiania benzo barbi, ale to wynika z niewiedzy.

są też fajnie działające, ale są one bardzo trudno dostepne.
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata