Autyzm - patologiczne działanie narkotyków

Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
Użytkownik zbanowany
  • 178 / 18 / 0

Tego typu choroby zmieniają profil dragów na pewno. Skojarzyło mi się z leczeniem pacjentów z ADHD aderalem w USA. Pobudzeni już od urodzenia, a leczeni amfetaminą (zakładam, że je uspokaja).
W tym przypadku może być podobny paradoks;)
  • 633 / 66 / 0

Owszem jest ale trochę w inna stronę, nie zwrot o 180 stopni ale tez jest coś na rzeczy. Na dniach stratuje medikinet (lek na ADHD ) by sobie poćpać oraz ostatecznie potwierdzić jak dzialaja stymulanty. W Grecji miałem okazje próbować kokainy. Tym razem było zupełnie inaczej, podziałało na mnie zupełnie typowo jak na resztę ludzi. Żadnego zapętlenia. Jedynie nie czułem tego euforycznego pierdolniecia, ale może to kwestia dawki.

14 września 2018hval pisze:
Czy łatwiej uzależnić się mając aspergera?
Dużo trudniej próbuje się nowych substancji. Często nie podchodzą bez żadnego powodu, ale gdy już coś ci posmakuje jesteś wjebany dożywotnio.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.
  • 2009 / 365 / 154

kaneshiro, autyzm to nie choroba ;-) Ale z moich spostrzeżeń wynika głównie, że przede wszystkim jesteśmy wrażliwsi na większość substancji psychoaktywnych.
  • 5342 / 746 / 0

• 633 / 66 / 0

Raka, padaczkę, alkoholizm, ogólnie na wszystko.
Spoiler:
Po prostu THC oddziałuje z tyloma różnymi receptorami ze na upartego podepniesz to pod wszystko.
  • 5342 / 746 / 0

Nie spróbujesz nie przekonasz sie.
Generalnie mj mocno odwraca dzialanie wszystkiego.
  • 474 / 48 / 0

Polecam odnośnie tematu filmy łysego youtubera: https://www.youtube.com/channel/UCn8V3K ... ery=autism
  • 633 / 66 / 0

@Stteetart dość dużo paliłem marihuane, zwłaszcza ostatnio. Wyjazd Grecja i codziennie byłem zjarany. Fajnie śmiesznie ale mnie zamula. Zdecydowanie palenie marihuany nie może być leczeniem. Nie ma szans.
Sądzę że chodzi co o modulacje funkcjonowania cyklazy adenylanowej kanałów jonowych. bo nawet nie przejrzałem tego badania ale to jest jedna z konsekwencji palenia THC. Przy autyzmie, ADHD, rożnego rodzaju padaczkach właśnie modulowanie tych kanałów jest forma leczenia. Jednak THC ma jeszcze dużo, bardzo dużo działań nieporządanych* które zdecydowanie wykluczają THC jako lek. Zwłaszcza przy dzisiejszej technologii gdzie na cząstkach cykloheksanu można uzyskać praktycznie dowolny wymarzony efekt. THC owszem coś nieco i pomoże ale myśle ze zrobi więcej szkód niż pożytku.

*zwykle Porządanych

@dajmon
Jebac wszystkich jutuberow!

NIECH ŻYJĄ WOLNE BAZY NCBI !!!

Edit: ten youtube’r jest okej, nie kopiuje cudzej własności tylko stara się tworzyć coś sam. Mało wiarygodnie ale ujdzie. Plus za to. Dzięki. Jest nawet film LSD i autyzm.
Wróć do „Choroby i interakcje z substancjami”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata