Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 2 z 2
  • 30 / 2 / 0
Witam, jak się ma branie amantadyny przeciw wirusowo przy jednoczesnym stosowaniu kokainy
jakie interakcje mogą wystąpić, proszę o konkretne odpowiedzi

dziękuję
  • 1395 / 88 / 2
@Filut999
Jak wydebić?
Tak jak Tamtum Rossa z brakiem snu.
@markos74 NA pewno podbicie delerium i nadmienrna stymulacja.
action movie:gun:
  • 2 / / 0
Amantadyna zwiększa przewodnictwo dopaminergiczne, co za tym idzie prosty przykład, przy nasileniu przewodnictwa dopaminergicznego cieszymy sie brardziej niż bez gdy np. dostaniemy prezent :) a co do pregabaliny to zwiększa przekaźnictwo gabanergiczne, Pozdrawiam
  • 431 / 23 / 0
Witam
Z tego co wyczytałem to amandatyna działa podobnie do memantyny? Który z nich działa lepiej prospołecznie czyli że podbija dopaminę? I czy amandatyna osłabia działanie neuroleptyków bo pisze że memantyna tak dlatego zastanawiam się czy amandatyna też tak może działać...? Leczę się neuroleptykami więc muszę pilnować aby inne leki nie osłabiały ich działania.. inne leki same w sobie mogą nasilać objawy wytwórcze bo przy zażywaniu neurolpetykow mi nie grozi żadna psychoza ale wolę nie dopuszczać do tego aby działanie leków przeciwpsychotycznych było osłabiane... Mój lekarz nie zna tych leków dlatego pytam tutaj... ;)
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
18-latek złapany na gorącym uczynku. W biały dzień sprzedawał narkotyki na ulicy

Bielańscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku podczas transakcji narkotykowej. 18-latek przekazał 20-latkowi blisko 20 gramów marihuany. W wyniku dalszych działań funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim oraz w jego mieszkaniu dodatkowe narkotyki – marihuanę i tabletki zawierające MDMA. Obaj trafili do policyjnej celi. Prokurator zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
10 lat więzienia dla producenta metamfetaminy. Legnicki sąd wydał wyrok

Przestępstwa narkotykowe to coraz większy problem. W jednej z takich spraw zapadł właśnie wyrok. Sąd Okręgowy w Legnicy skazał na 10 lat więzienia 34-letniego Jakuba C., który na przemysłową skalę produkował metamfetaminę. Wytwórnia działała w garażu na terenie prywatnej posesji w Niemstowie pod Lubinem.