Substancje z tej grupy, które w strukturze zawierają atom fluoru.
ODPOWIEDZ
Posty: 47 • Strona 1 z 5
  • 1233 / 10 / 0
Ostatnio coraz więcej zaczyna się szeptać o tej substancji. W angielskiej wikipedii jest o niej niewinnie wyglądająca notka:
[ external image ]
AM-694 - (1-(5-fluoropentylo)-3-(2-iodobenzylo)indol) jest selektywnym agonistą receptorów serotoninowych CB1 o wartości Ki = 0,08nM. Radioaktywny fluor w tej substancji został użyty do stworzenia "mapy" receptorów kanabinoidowych w ciele.

Nic nie pisze o jej metabolitach. A jednym z tych metabolitów jest 5-fluorobutanol (1-fluoro-5-hydroksypentan) http://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/summary ... i?cid=9755 . Substancja będąca silną toksyną należącą do grupy lakrymatorów. Często porównywana z bojowymi gazami trującymi ;-) LD50 dla szczura to 0,9mg na 1kg masy ciała.

Arykuły na ten temat:
http://en.wikipedia.org/wiki/AM-694
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ja01595a058
http://article.pubs.nrc-cnrc.gc.ca/ppv/ ... rtPage=141

Murti-Bing natknął się na tą informację czytając drugs-forum. Tochę go to przeraża, bo substancja ma się stać składnikiem nowych mieszanek ziołowych. Zgroza.
Ostatnio zmieniony 29 lutego 2012 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodano link do Wikipedii
  • 469 / 9 / 0
Tyle tylko, ze rozpad tejze czasteczki do 4-fluorobutanolu jest na bluelighcie poddawana w watpliwosc. Pojawia sie natomiast jeszcze inna kwestia - jodobenzen (tak to sie zwie?).
  • 2497 / 48 / 0
murtibing pisze:
(...)selektywnym agonistą receptorów serotoninowych CB1(...)
drobna pomylka ;)
Uwaga! Użytkownik świetliste macki kosmicznej jaźni nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1233 / 10 / 0
Wszystkie syntetyczne kanabinoidy posiadające układ indolowy podlegają N-dealkilacji w tym miejscu.
  • 469 / 9 / 0
Wszystko jest trucizna i nic nia nie jest, to dawka czyni trucizne ;-)
  • 347 / 6 / 0
Nie ma co popadać w przesadyzm w gdybaniu. Jeśli AM-694 kogoś uśmierci to szybko rozejdzie się odpowiednie info na ten temat. Jeśli toksyczność komuś bardzo przeszkadza to ciężkie muszą być jego relacje z RC ;) A z drugiej strony wzięcie "pod własny sklep" bardzo trującej substancji to tylko same problemy dla sprzedawcy. Wątpię, żeby ktoś próbował czegoś takiego. Tym bardziej teraz, kiedy państwa coraz uważniej im się przyglądają.
  • 293 / 5 / 0
w PL póki co jest pakować, więc możliwe, że jeszcze tego nie ma w "naszych mieszankach".
ale są już "nowe kadzidła legalne na całym świecie" i nie podejrzewam, żeby było w nich coś innego niż właśnie to...
pożyjemy (a przynajmniej Ci co tego nie tkną %-D ) - zobaczymy
  • 6 / / 0
Miało byś dostępne na jednym z polskich sklepów RC już z tydzien-dwa temu a śladu dalej nima.
  • 130 / 1 / 0
poszperalem troche i podbno ten shit siedzi w produkcie "konkret" sklep bodajze kolekcjoner.nl ...
  • 98 / / 0
Jeżeli siedzi w "konkrecie" to jestem fanem AM-694. :*) Paliliśmy w kilka osób, wszyscy żyją, a nikt nie narzekał na brak mocnych wrażeń. ;) A "po", bez żadnych sensacji, na miarę Faktu.
ODPOWIEDZ
Posty: 47 • Strona 1 z 5
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.