Narkomania w liczbach

trochę statystyk.

Anonim

Kategorie

Źródło

republika.pl

Odsłony

4387
Struktura wieku narkomanów z uwzględnieniem wykształcenia w Polsce w 1998 r.


WiekProcentUzyskane wykształcenieProcent
Poniżej 18 lat8%niepełne podstawowe9%
Od 18 - 20 roku życia21%podstawowe48%
Od 21 - 24 roku życia38%zasadnicze30%
Powyżej 24 lat32,5%średnie wyższe12%



Odsetki uczniów klas pierwszych i trzecich szkół ponadpodstawowych, którzy używali kiedykolwiek w życiu substancji psychoaktywnych.

RODZAJ ŚRODKÓWWARSZAWAPOLSKA
1 KLASA3 KLASA1 KLASA3 KLASA
Uspokajające i nasenne23,625,418,520,8
Konopie20,532,710,117,1
Wziewne9,79,410,47,9
Amfetamina8,5132,92,8
Halucynogeny6,88,51,92,7
Kokaina1,22,10,80,8
Heroina0,70,80,80,8
Ecstasy1,72,10,80,8
Crack1,30,70,50,4



Przyjęci do lecznictwa stacjonarnego w latach 1990-1996 z powodu uzależnienia od leków lub ich nadużywania (ICD IX: 304, 305.2-9) oraz w 1997 r. z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania spowodowanych używaniem substancji psychoaktywnych (ICD X: F11-F16, F18, F19) wg typu nadużywanej substancji.

Typ uzależnienia 19901991199219931994199519961997
Opiaty i mieszane z opiatami2163282128972791299630833257X
Uspokajające i nasenne99188103130826781449
Kokaina224-22446
Konopie151614191870
Amfetamina1422039659297204
Halucynogeny51891041470
Wziewne199222201228321317435535
Mieszane bez opiatów1671961249390115169X
Nieokreślone137159128135147110209X
Brak danych w czwartej cyfrze1618224352380414488X
Ogółem28033614371037834107422347725336

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-P
  • Pierwszy raz

U siebie w domku jednorodzinnym. Niesamowita ciekawość i podniecenie temu towarzyszące. Zaraz po koncercie w mej rodzinnej miejscowości.

Nie mam pojęcia jak to się stało. Odwiozłem pijaną gromadkę kumpli do domu, został jeden. To, że byłem trzeźwy dawało możliwości i to spore. A że nudziłoby mi się niesamowicie u siebie w domowym zaciszu, postanowiliśmy jeszcze sprawdzić co dzieje się w pubach.

  • Grzyby halucynogenne
  • Grzyby Psylocybinowe
  • psylocybina
  • Tripraport

Podczas wyjazdu z rodziną w okolice Słowacji, wejście na górę z żoną i zejście ...:) oderwanie od opieki na dzieckiem :)

Hej to mój 1 trip R, ale mam zamiar wiecej napisać  wydarzeń z przeszości :)

Najpierw chcialbym opisać swój trip po grzybach stosunkowo niedawno bo z  końca wakacji 2023. Chce napisać, że mam 37 l, dziecko, rodzinę, prace itd i wszystko ok :) (jaram trawe cały czas, nie pije alko wogóle,).

  • Inne
  • Katastrofa
  • Marihuana

Chciałbym opisać najgorszego tripa jakiego kiedykolwiek doznałem, nie zakończył się on dobrze.

  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

Smutek, zamartwianie się na zapas. Własny pokój pozbawiony światła.

Pojechałem do prawie centrum miasta, żeby zrobić znienawidzoną przeze mnie podróż między aptekami. Kiedyś, jak dobrze pamiętam była w tym szczypta jakieś adrenaliny, nie rozumiem, skąd ona się brała, lecz teraz miałem zupełnie inny problem. W mojej głowie od czasu do czasu gra muzyka, której wcześniej nie słyszałem i jest to ciekawe na swój sposób. Czasem natomiast wciąż i naokoło słyszę niezrozumiałe głosy dwóch ludzi, którzy tak jakby, kłócą się ze sobą. Nie rozumiem ani słowa, ale mętlik w głowie nie pomaga w farmaceutycznych zakupach.