Według Amerykanów marihuana mniej szkodzi niż papierosy i alkohol

Zgodnie z nowym sondażem Gallupa, większość Amerykanów uważa, że ​​marihuana jest mniej szkodliwa w porównaniu do innych używek. Firma analityczno-doradcza przeprowadziła ankietę na temat oceny szkodliwości papierosów, tytoniu do żucia, papierosów elektronicznych, cygar, fajek, plastrów nikotynowych, alkoholu i marihuany także wśród osób, które używają tych substancji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

deon24.com
bwyderka

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

38

Zgodnie z nowym sondażem Gallupa, większość Amerykanów uważa, że ​​marihuana jest mniej szkodliwa w porównaniu do innych używek. Firma analityczno-doradcza przeprowadziła ankietę na temat oceny szkodliwości papierosów, tytoniu do żucia, papierosów elektronicznych, cygar, fajek, plastrów nikotynowych, alkoholu i marihuany także wśród osób, które używają tych substancji.

Chociaż wśród respondentów panowała zgoda co do tego, że wszystkie te substancje mogą być szkodliwe, odsetek ten był niższy w przypadku marihuany, przy czym tylko 26% osób stwierdziło, że jest ona bardzo szkodliwa a 40%, że nieco szkodliwa.

Na pytanie o negatywny wpływ innych substancji, dziewięciu na dziesięciu ludzi stwierdziło, że uważają papierosy, tytoń do żucia i papierosy elektroniczne lub waporyzatory za szkodliwe, w tym większość osób nazwała każdą z nich bardzo szkodliwą.

Osoby używające tych substancji różniły się w grupach objętych badaniem, przy czym 13% przyznało się do palenia marihuany, podczas gdy 12% dorosłych stwierdziło, że spożywa produkty ją zawierające, w porównaniu do 11% Amerykanów, którzy przyznali się do palenia papierosów.

Ponadto 7% osób stwierdziło, że używa waporyzatorów lub e-papierosów. Jednak spożycie alkoholu wśród respondentów było wyższe, przy czym 58% dorosłych stwierdziło, że pije go okazjonalnie.

Gallup zadał pytanie o szkodliwość używek w ramach raportu badającego skutki używania marihuany, który zawierał dane z sondażu Consumption Habits przeprowadzonego w dniach 1–21 lipca przez tę organizację.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, podekscytowanie. Przyjaciel, który był moim opiekunem od samego początku nastawiał mnie bardzo pozytywnie, nawet osoby, którym o tym mówiłam, a nie miały nigdy styczności z grzybkami nastawiały mnie pozytywnie. Spożycie na łonie natury na piaszczystej plaży, nieopodal las. Tripowi towarzyszył przyjaciel, opiekun. 28 wrzesień 2012, słoneczna niedziela. Start ok. 14-20. Celem było poznanie dogłębniej siebie i ciekawość w jaki sposób owa podróż wpłynie na odbieranie i tworzenie prze zemnie sztuki. Jeden z ważniejszych i piękniejszych dni w moim życiu.

W starej chatce w środku lasu, nad rozżarzoną kulą kucały cztery czarownice.  Śliczne, młode, kolorowe. Dłońmi i paluszkami przebierały, zaczarowane mikstury w rondelku, który stał obok. Szykowały. Falowały, etnicznie  wirowały, radośnie się śmiały. Wrzucały różne składniki: trawę, grzyby, magiczne psychodeliki i inne matki natury  riki tiki.  Mieszały, dookoła wywaru się przemieszczały, nad ziemią fruwały. „Kosteczkę czekolady” kosztowały. Dymki z ust do ust sobie wpuszczały, po czym radośnie się śmiały.

  • Ruta stepowa

Peganum harmala (Esphand; Haoma; Ruta stepowa)


ver.1.0.0








Peganum harmala - rysunek


  • Marihuana

Ten raporcik miałem napisać od razu po sylwku, ale nie chciało mi się. Nie ważne, teraz się zmobilizowałem, więc zaczynajmy.

  • Benzydamina
  • Tripraport

Bez oczekiwań, wyluzowanie, spontan. Spokojne miejsce, domowe zacisze.

Długo zwlekałam z opisaniem moich doznań pod wpływem - według mnie - ciekawej substancji - benzydaminy. Jakiś czas interesowały mnie takie substancje, ponadto chciałam poczuć się inaczej, chciałam troszkę oderwać się od rzeczywistości.