Zmarła po wypiciu zaledwie łyka wina. Okazało się, że w butelce były narkotyki

Belgijska prokuratura wydała ostrzeżenie po tym, jak 41-latka z Puurs zmarła po wypiciu łyka wina. Badanie wykazało, że w butelce była ecstasy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

faktymiami.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

482

Belgijska prokuratura wydała ostrzeżenie po tym, jak 41-latka z Puurs zmarła po wypiciu łyka wina. Badanie wykazało, że w butelce była ecstasy. Prokuratura publikuje zdjęcie butelki czerwonego wina merlot cabernet sauvignon z 2016 roku oraz oryginalnego czarnego korka, którym powinna być zamknięta.

Do tragedii doszło w grudniu w Belgii. 41-letnia mieszkanka Puurs pod Antwerpią wzięła zaledwie łyk wina, odstawiła kieliszek, bo miało jej nie smakować. Po chwili straciła przytomność. Kobieta trafiła do szpitala, w którym pięć dni później zmarła.

Sekcja zwłok wykazała obecność w jej krwi śmiertelnej dawki substancji psychotropowych takich jak MDMA i MDA.

Podczas dochodzenia ustalono, że kobieta nie zażywała narkotyków, a ecstasy było w butelce wina. Nie wiadomo, skąd narkotyki wzięły się tam wzięły i jak kobieta weszła w posiadanie tego trunku.

Belgijscy śledczy podejrzewają, że ktoś rozpuścił ecstasy w butelce wina w celu przemytu narkotyków. Nie jest jasne, czy tylko w jednej. Śledczy obawiają się, że butelka mogła być tylko częścią większej partii przemytu.

Dlatego ostrzegają: jeśli ktoś ma butelkę merlot cabernet sauvignon z 2016 roku holenderskiej firmy Black and Bianco, dodatkowo nie z oryginalnym czarnym, ale zwykłym korkiem – nie powinien jej otwierać, tylko przekazać policji.

Okazuje się jednak, że sprawa ma drugie dno. Kobieta pracowała bowiem w sklepie, w którym wystawiano na sprzedaż produkty skonfiskowane przez belgijskie organy finansowe.

Podobna sytuacja miała miejsce już w 2017 roku. Inny pracownik sklepu źle się poczuł po wypiciu wina, które wziął do domu. Miał więcej szczęście – przeżył.

Ministerstwo finansów Belgii zapewnia, że przypadek kobiety z Puurs jest inny. Po incydencie z 2017 roku wprowadzono bowiem zakaz sprzedaży w sklepie napojów i produktów spożywczych pochodzących z konfiskaty, a pracownikom zabroniono zabierania ich do domu.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nie bałem się kwasu. Okoliczności były piękne, pogoda sprzyjała, towarzystwo tylko jednej skwaszonej osoby.

Vitam, z góry narzucmy mi imię Maciek a mojej dziewczynie Wioletta. Tak więc postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę, taką psychodeliczna, planowaliśmy to od dawna a jednak ona miala z tym styczność 1szy raz, ja trzeci ale po ponad rocznym detoxie, nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Nie uważam siebie za doświadczonego w psychodelikach. Same kartony które mieliśmy to byly hoffmany, ona miala takie piękne słoneczko, ja trójkąt illuminati, świetne blottery i nawet one miały te symboliczne znaczenie.. :)

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Sam w domu, ciekawość głównie odczucia muzyki po nieudanym eksperymencie z mieszanką BXM. Lekkie podniecenie nadchodzącą psychodelą.

Listopadowy depresyjny wieczór. Ojciec wyszedł do pracy, a ja sam w domu po dosyć długim namyśle postanawiam wybrać się do apteki po Acodin, chyba wiadomo w jakim celu.
Początkowo miałem w siebie wrzucić 20 tabletek, jednak doszedłem do wniosku że lepiej bedzie jak opróżnię całe opakowanie, i tak zrobiłem.

 

Godziny dokładnie nie podam, ponieważ dalszy rozwój wydarzeń najzwyklej nie pozwala mi przypomnieć sobie jaka tego dnia była godzina, ale na pewno było po 19:00.

  • LSD-25

doświadczenie: różne draszki po troszeczku - lsd, mdma, 2ci, gbl, griby, ghb, dxm, thc, c2h5oh ...

set+setting: wymarzony
  • MDMA (Ecstasy)