Zlikwidowana linia produkcyjna dopalaczy

Stołeczni policjanci zlikwidowali w powiecie garwolińskim linię produkcyjną 4-CMC.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Komenda Stołeczna Policji

Grafika

Odsłony

978

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową, wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz wydziału realizacyjnego KSP zlikwidowali w powiecie garwolińskim linię produkcyjną substancji psychoaktywnej w postaci 4-CMC. W ich ręce wpadło czterech mężczyzn podejrzanych o produkcję tzw. dopalaczy.

Policjanci wpadli na trop mężczyzn produkujących środki odurzające na dużą skalę. Z informacji, jakimi dysponowali wynikało, że są oni prawdopodobnie zamieszani w działalność zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się ich produkcją.

W czwartek około południa weszli na jedną z posesji w powiecie garwolińskim. Na miejscu odkryli linię produkcyjną, składająca się m.in. z kolb szklanych, szkła laboratoryjnego, czasz grzewczych służących do produkcji tzw. dopalaczy. Dodatkowo zabezpieczono odczynniki chemiczne potrzebne do produkcji. Łącznie zabezpieczono prawie 8 kg gotowego produktu o czarnorynkowej wartości około 480 tysięcy złotych oraz znaczną ilość substancji chemicznych służących do jego wytwarzania.

Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku: 23, 26, 29 i 35 lat i przewieziono ich do Komendy Stołecznej Policji. Po przeprowadzeniu czynności procesowych z ich udziałem przedstawiono im zarzuty z art. 165 § 1 pkt. 2 kk., który mówi o tym, że kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nie odpowiadające obowiązującym warunkom jakości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi stołeczny wydział do walki z przestępczością narkotykową pod nadzorem prokuratury rejonowej w Garwolinie. To właśnie dzięki tej współpracy było możliwe zlikwidowanie linii produkcyjnej dopalaczy. Należy pamiętać, że dopalacze mogą być bardziej niebezpieczne niż narkotyki, ponieważ ich działanie na organizm ludzki jest nieprzewidywalne. Skład chemiczny tych substancji jest nie zbadany, a osoby wytwarzające je często go zmieniają. Nigdy do końca nie wiemy, jaki będzie skutek po zażyciu takiej mieszanki.

Jest to już trzecie laboratorium wytwarzające środki odurzające zlikwidowane przez stołecznych policjantów od początku tego roku.

Oceń treść:

Average: 8 (3 votes)

Komentarze

doktor_koziełło
I bardzo dobrze. Co za debil kupuje 3cmc. Powinni produkować fetę, albo 4MMC, albo 3MMC to ja rozumiem,a nie taki badziew dla frajerów.
ktoś (niezweryfikowany)
popieram
Zajawki z NeuroGroove
  • Lophophora williamsii (meskalina)


Zbigniew Drozdowicz

  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Chęć przetestowania mocy tego ekstraktu, miałem lekkie opory przed zapaleniem ale po wszystkim i tak okazało się o wiele mocniej niż mogłem przypuszczać. Miałem złapać minimalnego buszka na testa.

 Byliśmy w pustym pokoju po poprzednich lokatorach dosłownie drzwi na przeciwko drzwi wejściowych do pokoju w którym mieszkamy.

  • Szałwia Wieszcza

Przebieg:

Siedzimy z K w pokoju i patrzymy na salvię stojącą na oknie, stwierdzamy zgodnie, że można dziś jej spróbować, bierzemy pakiecik z listkami i dosłownie ociupinkę ziółka (po jednym buchu ziółka nie czuć w ogóle tego okropnego smaku SD), nabijamy lufkę, spalamy po 2 buchy, czekamy 5 min i odpalamy naszą kochaną Lady S.

  • Dimenhydrynat

Mam tu tripa pewnego goscia po avio:


Jazda miala miejsce okolo rok temu dlatego nie pamietam jej zbyt dokladnie,

ale postaram sie ja opisac. Tego dnia nie chcialo mi sie isc do szkoly.

Okolo 8 rano odprowadzilem qmpla do jego szkoly. Los chcial, ze akurat wtedy

przyjechal do niej moj stary spotkac sie z dyrkiem (brrr) sciemnilem go, ze

teraz mam religie i odwiozl mnie na chate. Wiec poszedlem do apteki po

aviomarin (20 sztuk) kosztowaly jakies 17 zlotych. Mialem jeszcze jedna

randomness