Zatrważające doniesienia z USA. Tysiące młodych Amerykanów zmarło z powodu przedawkowania

Około 22 tys. Amerykanów w wieku od 10 do 24 lat zmarło w USA z powodu niezamierzonego przedawkowania narkotyków od początku 2015 do końca 2019 roku - poinformowała w niedzielę stacja Fox News w oparciu o badanie Stanowego Uniwersytetu Ohio (OSU).

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

PAP / Andrzej Dobrowolski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

98

Około 22 tys. Amerykanów w wieku od 10 do 24 lat zmarło w USA z powodu niezamierzonego przedawkowania narkotyków od początku 2015 do końca 2019 roku - poinformowała w niedzielę stacja Fox News w oparciu o badanie Stanowego Uniwersytetu Ohio (OSU).

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) za niezamierzone przedawkowanie narkotyków uznają przypadki, „kiedy żadna szkoda nie jest zamierzona. Uwzględnia to przedawkowanie leków wynikające z niewłaściwego ich stosowania, nadużywania oraz przyjmowania zbyt dużej ilości z powodów medycznych."

Jak oszacował magazyn „JAMA Pediatrics" Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego (AvA) od 2015 do 2019 roku Amerykanie w wieku od 10 do 24 lat żyli w rezultacie niezamierzonego przedawkowania narkotyków w sumie o ponad 1,2 mln lat krócej w aniżeli wynikałoby z statystyk określających średnią długość życia.

"To jest po prostu całkowicie nie do przyjęcia z punktu widzenia zdrowia publicznego, ponieważ każdy z tych zgonów był możliwy do uniknięcia" - przekonywał współautor badania dr Orman T. Hall, specjalista od uzależnień w centrum medycznym OSU.

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleciła w 2016 roku powszechne badania profilaktyczne pod kątem używania narkotyków oraz, w przypadku uzależnień, kierowanie na leczenie. Miała to być część rutynowej opieki nad nastolatkami. Prof. Paula Riggs z Departamentu Psychiatrii szkoły
medycznej Uniwersytetu Kolorado zauważyła jednak, że obejmuje to mniej niż 10 proc. dzieci.

Już po zakończeniu badań OSU waszyngtoński portal „Axios" zwrócił uwagę, że nawet bardziej zatrważające są doniesienia o 100 tys. zmarłych z powodu przedawkowania narkotyków w okresie 12 miesięcy kończącym się w kwietniu 2021 roku. Zgodnie z informacją CDC stanowi
to wzrost o prawie 30 proc. w zestawieniu z takim samym okresem rok wcześniej.

"Wciąż jesteśmy w środku szalejącej epidemii opioidów w tym kraju. Dotyka to coraz młodsze dzieci, a fentanyl dosłownie je zabija" - alarmowała Riggs.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne


Nazwa substancji: zapewne wysokiej jakości... haszysz

Poziom doświadczenia: za megaeksperta się nie uważam, ale powoli coraz bardziej rozsmakowuję sie w haszyszah i czuję się, że to moje kolejne hobby - o mój boże... ćpun!

Dawka: 0.3-0.4g haszyszu na 2 osoby, o.4g tytoniu odciąganego z nikotyny tytoniu, z fajki wodnej ale bez wody ;)

set & setting: prawie 1.5 dniowe przygotowanie i wielka chęć dokonania tego akurat w Tivoli :D.

efekty: raczej rekreacyjne przy pierwszym razie i duchowe przy drugim.

  • AM-2201
  • Inne
  • Katastrofa

Wszystko zaczeło się niewinnie, kumpel zadzwonił "siema, mam bucha wpadaj". No czemu, byłem u niego za 5min spaliliśmy 3 lufki bo więcej nie miał. Normalna faza po mj słuchamy muzyki i gastro. Nagle zadzwonił inny kumpel i powiedział że ma haszysz, każdy wiedział o co chodzi (fake hash). Na początku byłem zaparty że tego już nie pale, a paliłem wcześniej, fajna faza, ale nie chciałem już dłużej tego palić bo wiedziałem że to jest dopalacz i po prostu szkoda zdrowia i kiedyś może to się źle skończyć.

  • Inne
  • Kratom
  • Pierwszy raz

Wyjazd do Holandii, koniec upalnego lata i całkiem miłe towarzystwo na codzień.

Jako że na tej stronie nie ma jeszcze raportu o tej roślinie, postanowiłem podzielić się swoimi przeżyciami w związku z jej używaniem.

 

 

Ten test miał miejsce podczas mojego pobytu zarobkowo-rekreacyjnego w Holandii. 

Plan był taki, żeby spędzić w kraju tulipanów miesiąc, pracując dwa tygodnie i dwa tygodnie wydając zarobione pieniądze.

 

 

I tak oto w momencie gdy miałem zacząć już wydawać te uciułane pareset euro w naszym domku pojawił się nowy współlokator. 

  • Dekstrometorfan
  • Odrzucone TR
  • Przeżycie mistyczne

Ciekawość z powodu zażycia całej paczki pierwszy raz.

Jest wieczór.Przyjechał do mnie mój kuzyn(S), który rózwnież tak jak ja lubi coś zarzucić. Nie mieliśmy zbyt wiele kasy,więc wpadliśmy na pomysł że zarzucimy po 450 mg DXM na głowę.
Udaliśmy się więc do apteki,następnie wróciliśmy i od razu spożyliśmy całą porcje naraz.
Efektu jak zwykle spodziewałam sie po ok.1,5 godz ale tym razem zaskoczyła nas ta faza , znienacka po pół godz.zaczęło działać. Trzymałam długopis, który momentalnie usunął mi się z rąk i totalnie mnie zamroczyło,już poczułam że to będzie coś konkretnego...