REKLAMA
Zarzuty i areszty. Rodzina zamieszana w handel środkami narkotycznymi

Piotrkowscy kryminalni zabezpieczyli blisko 900 gramów nowych substancji psychoaktywnych. W związku z tą sprawą zatrzymali 4 osoby. Podejrzani o proceder usłyszeli prokuratorskie zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie dla sprawców.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

KMP w Piorkowie Trybunalskim

Odsłony

214

Piotrkowscy kryminalni zabezpieczyli blisko 900 gramów nowych substancji psychoaktywnych. W związku z tą sprawą zatrzymali 4 osoby. Podejrzani o proceder usłyszeli prokuratorskie zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie dla sprawców.

Piotrkowscy policjanci zajmujący się sprawą obrotu środkami narkotycznymi koncentrowali się na dotarciu do osób zamieszanych w ten przestępczy proceder. Skrupulatnie zbierali i analizowali materiały . Przełom nastąpił 4 grudnia 2019 roku. Wczesnym rankiem weszli do lokalu, który zamieszkiwała 3-osobowa rodzina. Matka i jej 2 synów zaskoczeni obecnością policjantów, próbowali ukryć posiadane w mieszkaniu dowody przestępczej działalności. Kiedy kryminalni przeszukiwali pomieszczenia członkowie rodziny podawali sobie ukradkiem saszetkę a jeden z nich schował ją w łóżku. Chcąc zmylić funkcjonariuszy nakrył się kołdrą i udawał chorego. Nie umknęło to uwadze policjantów. Znaleźli skrywaną saszetkę a w niej 38 ,, dilerek" z suszem. Łączna ilość niebezpiecznych substancji to blisko 15 gramów, które trafiły do dalszych badań a 56-letnia kobieta i jej dwaj synowie w wieku 25 i 38 lat do policyjnej celi. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także kilka tysięcy złotych, pochodzących z przestępstwa.

Śledczy całą noc ustalali źródło, u którego w niebezpieczne substancje zaopatrywała się piotrkowska rodzina. Kolejny dzień przyniósł efekty ich pracy. Na terenie Łodzi zatrzymali 48-letnią kobietę, u której w mieszkaniu zabezpieczono blisko 850 gramów nowych substancji psychoaktywnych, 2 wagi elektroniczne, łyżkę do odmierzania porcji suszu. Podejrzanym udowodniono wprowadzenie do obrotu blisko 3 kilogramów niebezpiecznych substancji. Cała czwórka podejrzana jest o uczestnictwo w obrocie znaczną ilością nowych substancji psychoaktywnych. W świetle obowiązujących przepisów grozi za to kara do 12 lat więzienia. 56-letniej kobiecie i jej 25-letniemu synowi prokurator dodatkowo przedstawił zarzut udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nowych substancji psychoaktywnych, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla całej czwórki.

Oceń treść:

Average: 5.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET

Autor: Newbe

Set & Settings: W pokoju, cisza, spokój, muzyka (shpongle) i brat śpiący w tym samym pokoju.

Doświadczenie: DPT, LSD, łysiczki, ruta stepowa, bromo-dragonfly, salvia divinorum, haszysz, marihuana, yopo, ecstasy, BZP, DXM, benzydamina, amfetamina, poppers, efedryna, kofeina, nikotyna, alko.

  • Muchomor czerwony

  • LSD-25

Wszystko zaczęło się gdy weszliśmy z kumpelą na serwer dotyczący narkotyków. Było tam pełno fajnych artykułów. Kilka opisów tripów, a przede wszystkim dość spory artykuł o kwasie. Zaczęliśmy wyobrażać sobie jak to by było zarzucić sobie papierka. Słyszeliśmy o nim z opowiadań innych i z kilku sprawozdań znalezionych w necie. Faza kwasowa rysowała się w naszej wyobraźni zupełnie inaczej niż przeżycia po zwykłej, dobrej gandzi. Postanowiliśmy: trzeba będzie spróbować przy najbliższej nadarzającej się okazji. No i okazja nadeszła.

  • Bieluń dziędzierzawa