Z Czech i Hiszpanii przemycili narkotyki za ponad 98 mln zł. 18 osób stanie przed sądem

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu skierował 8 marca do Sądu Okręgowego we Wrocławiu akt oskarżenia przeciwko 18 osobom działającym w ramach międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

i.pl / Marcin Koziestański 10 marca 2023, 6:30
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

66

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu skierował 8 marca do Sądu Okręgowego we Wrocławiu akt oskarżenia przeciwko 18 osobom działającym w ramach międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami narkotyków.

Międzynarodowa współpraca i zatrzymania na granicy

Zatrzymania w śledztwie to m.in. efekt współpracy pomiędzy dolnośląskim pionem PZ PK i czeską prokuraturą, jak również CBŚP oraz funkcjonariuszami służb Republiki Czeskiej i Królestwa Hiszpanii.

- Efektem tej współpracy polegającej na analizie i wymianie posiadanych informacji, a także na bardzo sprawnej pracy operacyjnej i ścisłej współpracy międzynarodowej pomiędzy dolnośląskim pionem PZ PK, a służbami antynarkotykowymi było m.in. zatrzymanie w marcu 2021 roku samochodu ciężarowego wjeżdżającego z Czech do Polski przez przejście graniczne w miejscowości Gorzyczki. Podczas przeszukania w przestrzeni ładunkowej pojazdu w kartonach pomiędzy przewożonym towarem ujawniono pakunki z marihuaną o łącznej wadze 50 kg oraz 1 kg mefedronu - wyjaśnia Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

W czerwcu 2021 roku ponownie zatrzymano do kontroli drogowej samochód osobowy wjeżdżający z Czech do Polski przez przejście graniczne w miejscowości Gorzyczki. W wyniku przeszukania w bagażniku pojazdu tym razem ujawniono karton z marihuaną o łącznej wadze 5 kg.

- We wrześniu 2021 roku w trakcie kolejnej kontroli drogowej, zatrzymano samochód ciężarowy wjeżdżający z Niemiec do Polski przez przejście graniczne w miejscowości Olszyna. Podczas przeszukania w przestrzeni ładunkowej pojazdu w workach pomiędzy przewożonym towarem w postaci ziemniaków ujawniono pakunki z marihuaną o łącznej wadze 67 kg. W trakcie czynności ustalono, iż ładunek przewożony był z Królestwa Hiszpanii do Polski - dodaje prokurator.

Łączna wartość zatrzymanych na terenie Polski środków odurzających i psychotropowych wynosiła ponad 6,7 miliona złotych.

Działania na terenie Czech i zatrzymanie lidera grupy

W październiku 2021 roku przeprowadzono jednocześnie realizacje na terenie Republiki Czeskiej oraz Polski, zatrzymując kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej. Funkcjonariusze czeskich organów ścigania dokonali zatrzymań 8 członków zorganizowanej grupy oraz szeregu przeszukań magazynów narkotykowych w wyniku czego ujawnili i zabezpieczyli ponad 743 kilogramy marihuany oraz zlikwidowali jej plantacje.

W tym czasie na terenie Polski zatrzymano jednego z liderów zorganizowanej grupy przestępczej grupy.

- W toku śledztwa prokurator Dolnośląskiego pionu PZ PK ustalił, że członkowie grupy w okresie od lutego 2019 r. do października 2021 r., na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Czeskiej, Królestwa Hiszpanii, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii dokonali co najmniej 39 wewnątrzwspólnotowych nabyć znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, które zostały przywiezione z terenu Królestwa Hiszpanii, Republiki Czeskiej i z Holandii - mówi Karol Borchólski.

Grupa sprowadziła do Polski prawie 2,5 tony marihuany, 50 kg amfetaminy, 179 kg kokainy oraz 37,5 kg haszyszu. Jednocześnie jej członkowie usiłowali przemycić do Polski prawie 350 kg marihuany z terenu Królestwa Hiszpanii i Republiki Czeskiej na teren Rzeczypospolitej Polskiej.

Prokuratorskie zarzuty

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu zarzucił oskarżonym dokonanie przemytu oraz obrotu znaczną ilością środków odurzających i psychotropowych. Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty dotyczą marihuany o łącznej wadze prawie 3 ton, 990,63 gram mieszaniny mefedronu (4-MMC) oraz 4-chlorometkatynonu (4-CMC), 50 kg amfetaminy, 179 kg kokainy, 27,5 kg haszyszu oraz 105 kg mefedronu.

Z ustaleń śledztwa wynika, że łączna wartość narkotyków będąca przedmiotem obrotu przez oskarżonych wyniosła ponad 98 milionów złotych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Amfetamina
 • DXM
 • Ketony
 • Kodeina
 • Lorazepam
 • Oksykodon
 • Uzależnienie

Jestem w abstynencji od narkotyków, odstawiłem psychotropy i jestem szczęśliwszy. Trzeźwość nie jest taka szara, jak może się wydawać osobie, która jest na ciągu ponad rocznym, jak to było ostatnio u mnie. Oczywiście jest od groma objawów abstynencyjnych jak bezsenność, nudności, bóle głowy, zawroty głowy, szumienie w głowie, drżenia, ale to też przez to, że nie przyjmuję leków psychotropowych, które łagodziły bardzo te wszystkie negatywne czynniki odstawienne. Postanowiłem po prostu, że nie będę brał niczego psychoaktywnego, nieważne czy to lek na chorobę, czy to narkotyk.

 • Metoksetamina
 • Pozytywne przeżycie

Spontan na mieście z dawno niewidzianym ziomkiem, potem na jego osiedlu, jego dom, potem mój, a później galaktyka kurwix.

Na wstępie słów kilka.  

   Po ostatnich przygodach ( 10 dniowy ciąg na mxe), zauważyłem u siebie dziwny efekt. Po małych dawkach rzędu 50 - 60 mg dziennie, miewałem zaburzenia osobowości, nawet rozdwojenie jazni. Jazdy na mxe nieco mnie odrealniły. Jednak mimo to nadal prowadziłem w miare normalne życie.

Częśc pierwsza.

 • Bad trip
 • Kannabinoidy

Spot do palenia z ziomkami, dobre nastawienie

Normalnie zapowiadający sie dzień, ugadaliśmy sie z ziomkami na wiaderko. Napisalismy do innego dilera bo ziomka który nam zawsze rzucał akurat nie było. Diler, pan X zaproponował nam ,,czeskiego” skuna, którego akurat dostał. Zgodziliśmy sie i po godzince mieliśmy juz palenie. Topek pachniał bardzo intensywnie, był zamkniety w paczce po gumach jak zawsze chowam jednak zapach wydostawał i ,,zostawał” na wszystkim czego dotknął. Z wyglądu nie zauważyłem niczego nadzwyczajnego po prostu topek.

 • 3-CMC
 • LSD-25
 • Marihuana
 • Tripraport

Koniec miesięcznego detoksu , chęć mocnego nakwaszenia , dom/las/miasto

Siemano kolano . Tu znowu ja , mazur i moje narkotykowe spierdolenie . Chcę wam dziś opisać mojego niecodziennego tripa z 600 μg kwasa . Od razu przepraszam za błędy ortograficzne i inne niedociągnięcia ale siedzę teraz nafurany że JA PIRDOLE , kamienie mam więc wena mi się nie skończy . Jarek też wpadł ale nie mam ani szkła ani bletek więc idę zrobić bongo z jabłka i bez dłuższego przedłużania zaczynam . ( dodam że trip miał miejsce 10.12.2020 )

 

randomness