YouTube tak bardzo nie lubi ćpunów, że… zbanował gościa, który ostrzega

O ponownym zbanowaniu Mestosława... ale spokojnie, jest też akapit o nas ;)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Antyweb
Jakub Szczęsny
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy :) :) :)

Odsłony

383

Temat substancji psychoaktywnych jest tak stary jak stara jest cywilizacja. W antycznej Grecji korzystano z opium w celach leczniczych, a przy tej okazji również rekreacyjnie. Jak jest inaczej? Z alkaloidów opium korzystamy obecnie w celach leczniczych, ale istnieje również grupa, która do tej specyficznej grupy udaje się z motywacją uzyskania uciechy. Między innymi takich ludzi Mestosław z kanału Wiem co ćpiem edukuje i jednocześnie przestrzega, nie namawiając nikogo do sięgania po substancje zmieniające świadomość.

O Mestosławie pisałem już jakiś czas temu w bardzo podobnych okolicznościach – YouTube zdecydował się nałożyć na niego bana z powodu bardzo ogólnego „promowania narkotyków i ich zażywania”. Tym razem sytuacja jest kuriozalna jeszcze bardziej, bo Mestosław (a właściwie Damian Sobczyk) stworzył materiał na prośbę… Polskiej Akademii Nauk, która to raczej nikogo nie namawia do imania się niebezpiecznych substancji. Mało tego, na kanale Wiem co ćpiem z tego powodu pojawił się materiał dotyczący aplikacji wspomagającej proces radzenia sobie z uzależnieniem – Nałogometr. YouTube film na ten temat uznał za niebezpieczny i szkodliwy (to jest dramat).

Ale to nie wszystko – Mestosław ma w zwyczaju umieszczanie w swoich filmach linków do serwisu – sklepu Społeczna Inicjatywa Narkopolityki, gdzie można znaleźć nie tylko materiały dotyczące substancji psychoaktywnych, ale także narzędzia służące do określania składu „towaru”. Nie oszukujmy się, wśród nas, a na pewno wśród czytelników Antyweba są ludzie uzależnieni od narkotyków (to tak ogromna populacja, że ktoś musi się trafić). Dajmy na to, w przypadku heroiny, określenie jej składu może być dla uzależnionego czymś, co uratuje jego życie. O co chodzi? Dilerzy bardzo często do porcji dodają inne substancje lub wypełniacze, które mogą być dla nas szkodliwe. Co więcej, zetknięcie się ze znacznie czystszą heroiną dla osoby o określonej tolerancji może być dla niej zabójcze.

Choć nieuzależnionym i niezaznajomionym z tematem wydaje się to abstrakcyjne i niedorzeczne – realia środowiska uzależnionych i osób zaangażowanych w walkę o zdrowszą politykę narkotykową są nieubłagane. Podejścia Mestosława i Społecznej Inicjatywy Narkopolityki to działania z zakresu redukcji szkód, w których uznaje się, że jeżeli już doszło do uzależnienia, konieczności stałego przyjmowania narkotyku, warto zminimalizować negatywne tego skutki, zamiast imać się nieskutecznych, opresyjnych rozwiązań prawnych. I ja takie podejście rozumiem – jeszcze nie zetknąłem się z przypadkiem, w którym kwadratowe słoneczko pomogło w wyjściu z uzależnienia. Takich jednostek z ZK mamy mnóstwo, a wpadły, bo przyłapano je z niewielkimi ilościami narkotyku na własny użytek.

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki uznana za sklep… z narkotykami. Brawo YouTube!

YouTube z powodu umieszczania linków do SIN uznał, że Mestosław promuje sklepy, w których można znaleźć narkotyki. Chyba jestem ślepy, bo na ich stronach nie jestem w stanie znaleźć nic ciekawego, czym mógłbym sobie umilić dajmy na to ten wieczór. Znalazłem tam jedynie prezerwatywy i nauszniki ochronne, ale nie jestem pewien jak się je „ćpa”.

Powiem tak – jeżeli YouTube (czyli Google) jest tak bardzo do przodu z szukaniem narkospisku tu i ówdzie, to niech czym prędzej usunie z Google Maps wszystkie apteki. Jeżeli dobrze się postaracie, to są to jak najbardziej legalni, dostępni często 24/7 „vendorzy”, u których możecie zaopatrzyć się w przeróżne substancje psychoaktywne. Jedne na receptę (ale co to za problem poudawać u lekarza pierwszego kontaktu, że jest Ci źle i nie możesz spać?), a inne nie (wiecie, że „kaszlak” to nie tylko maluch? – żart dla obeznanych w temacie: jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej, piszcie w komentarzach).

W przypadku Mestosława, sporo ciekawych osób napisało listy poparcia, które wyrażają sprzeciw w stosunku do polityki YouTube. Dołączę się również ja – jestem nie tylko obserwatorem batalii jaka odbywa się w środowisku „narkotykowym”, ale i użytkownikiem substancji psychoaktywnych. Z racji wykształcenia mam na ich temat ugruntowaną wiedzę, w niektórych przypadkach ta wiedza została również „skonsumowana”. Wiem, że Mestosław nikogo nie zachęca do próbowania narkotyków, w swoich filmach spełnia rolę edukacyjną – i dobrze. Lepiej, by również młodzi ludzie (którzy lubią szukać wrażeń) znaleźli informacje u Mestosława niż mieliby uzyskać „know-how” od swojego kolegi.

Ba, w sumie to uważam, że Mestosław jest w tym momencie o kilka klas lepszy od takiego Hyperreala, który w ostatnim czasie zamienił się w kółeczko wzajemnej adoracji uzależnionych, którzy nie chcą się wyleczyć. Ale to tylko moja opinia.

Oceń treść:

Average: 7 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Tripraport

Już od dłuższego czasu się zastanawiałam czy mam to napisać a jeśli tak to jak ująć to w słowa aby dało się to jako tako zrozumieć. Zamknęłam się w sypialni ze słuchawkami na uszach. I zaczęłam pisać....

  W sylwestra się wszystko zaczęło.

 Wiem że czasem jestem roztrzepana, taka z nie ograniętymi myślami, które biegają po przedpokoju mojej głowy, zaglądając do napotkanych pokoi z pytaniem czy tu pasują w danym momencie ( bądź na stałe ) czy też nie i biegną dalej. Trudno to wyjaśnić, jestem jaka jestem, jeśli mnie taką akceptujesz to cieszę się bardzo, jeśli nie to tam są drzwi, jest wiele ludzi do spotkania na życiowym parkingu.

   Nie zawsze tak było, dostałam porządną lekcję aby się tego "nauczyć". Ale mniejsza o to, zbyt osobiste.

  • Kodeina
  • Opium
  • Pierwszy raz

Byłem ciekawy nowej substancji której jeszcze nie miałem okazji doświadczyć

Próbowałem już wiele rzeczy ale koda jakoś nie trafiła do tej pory do mojego organizmu, to stwierdziłem, że czas spróbować. Dzień wczesniej kupiłem sobie syropek Thicodin wracając z korków z chemii objeżdżając kilka aptek bo nigdzie nie mieli. Wkurwiony, że znalezienie tego zajęło mi tyle czasu, wróciłem sobie do domu, i łyknąłem ze spritem ale nic mnie nie zrobiło. Stwierdziłem, że no kurwa tak szybko się nie poddam, no i dnia następnego czyli dzisiaj jak to pisze w moje rączki trafiło opakowanie Antidolu 15.

19:00 

  • DMT
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywnie, ciekawość tego "co mi dziś pokaże DMT". Cel: Przesłuchać album Shpongle - "Museum of Consciousness" Miejsce: Niewielkie mieszkanie. Podróż w samotności

Trzecie użycie DMT - tym razem w samotności. Jeśli chodzi o doświadczenie poprzednie być może pojawi się oddzielny trip raport.

  • Gałka muszkatołowa

Nazwa Substancji: Galka muszkatowa, Kofeina.

Doswiadczenie: thc az za duzo, alk z umiarem, kawa i herbata, galka pare razy w malych dawkach.Set & Setting: Stan umyslu pozytywny, jestem po dlugiej przerwie jesli chodzi o jakie kolwiek substancje psychoaktywne, moj dom.