Wytworzyli prawie 8 kg metamfetaminy. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom podejrzanym o wytworzenie znacznych ilości metamfetaminy i inne przestępstwa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

istotne.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

404

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom podejrzanym o wytworzenie znacznych ilości metamfetaminy i inne przestępstwa.

17 stycznia 2019 roku na polecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu dokonali zatrzymania czterech osób oraz przeszukania kilku posesji na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca oraz innych miejscowości w powiecie jeleniogórskim i bolesławieckim.

W budynku położonym na terenie powiatu bolesławieckiego ujawniono i zlikwidowano linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy. Na miejscu ujawniono i zabezpieczono szereg substancji chemicznych oraz sprzętu służącego do produkcji narkotyków.

W ramach przeprowadzonych przeszukań – zarówno w budynku, w którym znajdowała się wytwórnia, jak i na terenie posesji zajmowanych przez podejrzanych – zabezpieczono łącznie blisko milion sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę, niezbędną do produkcji narkotyku. Ujawniono również liczne puste opakowania po tego rodzaju lekach.

Zabezpieczono również blisko dwa kilogramy metamfetaminy i ponad 80 gramów marihuany.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze:

"W sprawie powołano licznych biegłych z zakresu biologii, daktyloskopii oraz chemii."

Ustalono, że w zlikwidowanej fabryce wytworzono łącznie blisko 7,992 kilogramów metamfetaminy, a także usiłowano wyprodukować kolejne 36 kilogramów narkotyku. Proceder trwał od października 2018 roku do stycznia 2019 r.

Śledczy: – Tytułem zabezpieczenia majątkowego zajęto również mienie należące do podejrzanych o wartości 876 tysięcy złotych. Zatrzymano między innymi gotówkę – w kwocie około 250 tysięcy złotych, a także różnego rodzaju sprzęty o wartości ponad 270 tysięcy złotych, w tym pojazdy marek Porsche i Mercedes. Dokonano również zabezpieczenia nieruchomości należących do dwóch podejrzanych poprzez ustanowienie na nich hipotek przymusowych na łączną sumę 350 tysięcy złotych.

Oskarżonym zarzucono wytworzenie znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy (w ilości 7,992 kilogramów) oraz usiłowanie wytworzenia 36 kilogramów tego narkotyku.

Sprawcy uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodu. Dwóm z nich zarzucono również posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Jeden miał ponad 1,8 kilograma metamfetaminy oraz prawie 90 gramów marihuany, a drugi – ponad 33 gramy metamfetaminy.

Mężczyźni nie przyznali się do winy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu po zatrzymaniu podejrzanych stosowany był wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który następnie został zmieniony przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu na środki wolnościowe w postaci: poręczenia majątkowego w kwocie po 30 tysięcy złotych, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Podejrzani to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego (w wieku od 37 do 48 lat). Mężczyźni byli już wcześniej karani za różnego rodzaju przestępstwa, w tym czyny przeciwko życiu i zdrowiu lub mieniu, za posiadanie broni palnej oraz przestępstwa skarbowe. Jeden z nich odbywał już karę pozbawienia wolności, w związku z czym odpowiada w warunkach recydywy.

Za popełnienie zarzuconych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do 15 lat.

Oceń treść:

Average: 9 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Set: pozytywne nastawienie, ekscytacja i ciekawość nadchodzących doświadczeń. Setting: pokój akademika, znani od lat dobrzy towarzysze i przyjaciele.

Słowem wstępu, poniższy wpis, jest dwoma Trip Raportami. Pierwszy napisałem ja, autor tego bloga, drugi TR został spisany przez jednego z moich towarzyszy – Marka (imię zmyślone na potrzeby raportu). Razem zredagowaliśmy poniższy tekst, ponieważ dotyczy on jednego, wspólnego spotkania wraz z naszymi przyjaciółmi. Od razu wytłumaczę, skąd taka dokładność w opisywaniu doświadczeń w tekście mojego przyjaciela. Marek nagrywał całe nasze spotkanie na dyktafon, swój tekst pisał przesłuchując nagranie.

 • 4-FMP
 • Bufedron
 • Eth Cat (Methcathinone)
 • Ketony
 • Tripraport

Zmiana testu smakosza w niezwykłą podróż ^.^

Witam!

 

Początkowo moja przygoda miała być degustacyjna w celu dalszego kolekcjonowania, lecz zamieniła się w fajne doświadczenia i fajny TRIP. Zamówiłem w niedzielę 2g Alfy PvP, 1g 4-FMA oraz 0,5g "CoCo Euphoric", doszło we wtorek, w gratisie dostałem dwie mieszanki ziołowe, które odsprzedałem znajomym oraz odsprzedałem 1g Alfy PvP.

 • Amfetamina
 • Fentanyl

Set & Setting: Najpierw akademik, następnie park "cytadela".

Wiek: 22

Doświadczenie: DXM, ketamina, kodeina, tramadol, fentanyl, morfina, diazepam, benzydamina, amfetamina, mdma, mefedron, metkatynon, LSD, LSA, 2C-e, grzyby, marihuana

Zupełnie jak z czarnej głębi stanęła przede mną wielka pompka-piątka. Panika. Strach. Nie, uciekam, za dużo. Czy ja tego właściwie chcę? Zostać starym ćpunem z trzęsącymi się rękoma z manią na punkcie podawania sobie wszystkich substancji i.v. cz i.m. Cofam się parę kroków.

 • Gałka muszkatołowa

Nazwa substancji: gałka muszkutołowa

Poziom doswiadczenia: dużo tego było, hehe...

Dawka & metoda: niecałe opakowanie, zjedzone


randomness