REKLAMA
Wytworzyli prawie 8 kg metamfetaminy. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom podejrzanym o wytworzenie znacznych ilości metamfetaminy i inne przestępstwa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

istotne.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

304

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom podejrzanym o wytworzenie znacznych ilości metamfetaminy i inne przestępstwa.

17 stycznia 2019 roku na polecenie Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu dokonali zatrzymania czterech osób oraz przeszukania kilku posesji na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca oraz innych miejscowości w powiecie jeleniogórskim i bolesławieckim.

W budynku położonym na terenie powiatu bolesławieckiego ujawniono i zlikwidowano linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy. Na miejscu ujawniono i zabezpieczono szereg substancji chemicznych oraz sprzętu służącego do produkcji narkotyków.

W ramach przeprowadzonych przeszukań – zarówno w budynku, w którym znajdowała się wytwórnia, jak i na terenie posesji zajmowanych przez podejrzanych – zabezpieczono łącznie blisko milion sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę, niezbędną do produkcji narkotyku. Ujawniono również liczne puste opakowania po tego rodzaju lekach.

Zabezpieczono również blisko dwa kilogramy metamfetaminy i ponad 80 gramów marihuany.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze:

"W sprawie powołano licznych biegłych z zakresu biologii, daktyloskopii oraz chemii."

Ustalono, że w zlikwidowanej fabryce wytworzono łącznie blisko 7,992 kilogramów metamfetaminy, a także usiłowano wyprodukować kolejne 36 kilogramów narkotyku. Proceder trwał od października 2018 roku do stycznia 2019 r.

Śledczy: – Tytułem zabezpieczenia majątkowego zajęto również mienie należące do podejrzanych o wartości 876 tysięcy złotych. Zatrzymano między innymi gotówkę – w kwocie około 250 tysięcy złotych, a także różnego rodzaju sprzęty o wartości ponad 270 tysięcy złotych, w tym pojazdy marek Porsche i Mercedes. Dokonano również zabezpieczenia nieruchomości należących do dwóch podejrzanych poprzez ustanowienie na nich hipotek przymusowych na łączną sumę 350 tysięcy złotych.

Oskarżonym zarzucono wytworzenie znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy (w ilości 7,992 kilogramów) oraz usiłowanie wytworzenia 36 kilogramów tego narkotyku.

Sprawcy uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodu. Dwóm z nich zarzucono również posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Jeden miał ponad 1,8 kilograma metamfetaminy oraz prawie 90 gramów marihuany, a drugi – ponad 33 gramy metamfetaminy.

Mężczyźni nie przyznali się do winy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu po zatrzymaniu podejrzanych stosowany był wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który następnie został zmieniony przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu na środki wolnościowe w postaci: poręczenia majątkowego w kwocie po 30 tysięcy złotych, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Podejrzani to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego (w wieku od 37 do 48 lat). Mężczyźni byli już wcześniej karani za różnego rodzaju przestępstwa, w tym czyny przeciwko życiu i zdrowiu lub mieniu, za posiadanie broni palnej oraz przestępstwa skarbowe. Jeden z nich odbywał już karę pozbawienia wolności, w związku z czym odpowiada w warunkach recydywy.

Za popełnienie zarzuconych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do 15 lat.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Miks

Nastawienie pozytywne. Lekka euforia, która mieszała się z obawą, bo biorę dzisiaj sam pierwszy raz. Ostatnimi czasy oglądałem filmy Lokator, Psycho, miałem to w podświadomości pewnie. Zastanawiałem się, czy mogę wziąć, czy nie mam czegoś na głowie, co może się ujawnić, jakiś problem. Uznałem że biorę.

 

  Mój trip odbył się na stancji, to miała być moja ostatnia jazda przed wakacjiami. Nie udało mi się namówić lokatora z pokoju na wspólną degustacje. Tak więc zostałem sam na opustoszałej stancj. Po ostatnim egzaminie w oczekiwaniu na wyniki trzy dni niemiłosiernie się nudziłem, oglądałem filmy i buszowałem w internecie. Wtedy to wpadłem na pomysł, że  będzie to ten dzień. Pełen entuzjazmu zarzucam kwasa, jeden karton.  Jest godzina 18. Jestem podekscytowany i czekam, aż  spojrze na obrazy i posłucham muzyki w innym stanie percepcji.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nastawienie było takie by poznać siebie. Moją intencja były pytania : Kim jesteś ? oraz Po co tu jesteś ?

Umówiłem się z kumplem, że przyjdę do niego na cały dzień ( niedziela ). Wcześniej oczywiście zrobiłem zakupy byśmy mieli coś do jedzenia na obiad oraz jakieś picie. Jest godzina 9 rano, wstępnie umówiliśmy się, że od razu po przyjściu zarzucamy kwasa i czekamy na efekty. Jednak zleciało nam trochę czasu i ostatecznie zażyliśmy go ok 9:40. Według K. miał on wyraźny gorzki smak, z tego co wyczytaliśmy wcześniej to gorzkość świadczy o tym, że nie jest on czysty, natomiast ja smaku w ogóle nie poczułem. Może dlatego, że wcześniej wypiłem kubek kawy.

  • 4-HO-MET
  • Przeżycie mistyczne

Set: podekscytowanie, pozytywny nastrój i ogromne pragnienie przeżycia czegoś mistycznego. Setting: noc, ciemny pokój w samotności.

- Everret, przyszła już paczka. Podrzucę ci ją za godzinę.