Wysyłali z Polski do USA leki narkotyczne w paczkach kurierskich

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 9 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej narkotyki w przesyłkach kurierskich do USA. Osoby wchodzące w skład grupy zajmowały się pozyskiwaniem leków zawierających substancje psychotropowe lub środki odurzające.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

mgr.farm
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

138

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 9 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej narkotyki w przesyłkach kurierskich do USA. Osoby wchodzące w skład grupy zajmowały się pozyskiwaniem leków zawierających substancje psychotropowe lub środki odurzające. Podczas czynności przeprowadzonych na terenie Lublina, Łodzi i Radomia przeszukano miejsca zamieszkania zatrzymanych, użytkowane przez nich obiekty oraz samochody. Zabezpieczano ponad 12,5 tysiąca sztuk tabletek używanych jako narkotyki farmaceutyczne, z czego ponad 3,1 tysiąca zawierały substancje psychotropowe, zaś prawie 9,5 tysiąca środki odurzające. Szacunkowa wartość zabezpieczonych substancji wyniosła blisko 760 tysięcy złotych. W trakcie czynności zabezpieczono również sprzęt elektroniczny, urządzenia służące do pakowania przesyłek kurierskich, potwierdzenia nadanych przesyłek, przygotowane paczki do nadania zawierające substancje zabronione oraz portfele kryptowalutowe, na których znajdowało się około 2,4 miliona złotych.

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił Adamowi K. zarzuty dotyczące kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowane z art. 258 § 3 kk, przemytu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych kwalifikowane z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz tzw. prania brudnych pieniędzy kwalifikowane z art. 299 § 1 i 5 kk (czytaj również: Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt ponad 20 tys. sztuk farmaceutyków).

Ponadto prokurator przedstawił Łukaszowi J., Andrzejowi P., Arkadiuszowi W. i Rafałowi M. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk oraz przemytu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych kwalifikowane z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dariusz W. usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających kwalifikowane z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Konradowi W. i Sebastianowi K. prokurator przedstawił zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających kwalifikowane z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto Dominka M. usłyszała zarzut tzw. prania brudnych pieniędzy kwalifikowany z art. 299 § 1 i 5 kk. Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec podejrzanych – Adama K., Łukasza J., Andrzeja P., Arkadiusza W., Dariusza W. i Rafała M. wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy Lublin – Zachód w Lublinie podzielił argumentację prokuratora, uwzględnił wszystkie wnioski i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec Konrada W. i Sebastiana K. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju, natomiast wobec Dominki M. środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Śledztwo nadzorowane przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zostało wszczęte w marcu 2021 roku. Postępowanie dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się wywozem z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej środków odurzających oraz substancji psychotropowych w postaci leków. Sprawcy dokonywali wysyłki paczek za pośrednictwem poczty, firm kurierskich oraz innych podmiotów świadczących usługi w zakresie przesyłek międzynarodowych. Odbiorcami były osoby z terenu USA i Anglii.

W toku czynności prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanych w postaci nieruchomości, pojazdów, biżuterii, monet kolekcjonerskich, pieniędzy oraz kryptowalut o łącznej wartości ponad 7,7 miliona złotych

PRZESYŁKI DO USA

W toku postępowania w wyniku współpracy Centralnego Biura Śledczego Policji z Departamentem Bezpieczeństwa Krajowego USA uzyskano informacje dotyczące zamieszkałego w Lublinie – Adama K., który za pośrednictwem operatorów pocztowych nadawał do USA przesyłki z zawartością leków psychotropowych. W ich skład wchodziły substancje o działaniu psychoaktywnym ujęte w wykazie substancji psychotropowych ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Odbiorcami przesyłek były osoby zamieszkałe na terenie USA. Substancje wysyłane przez Adama K. nie były stosowane przez odbiorców jako leki, lecz przyjmowane w związku z ich uzależnieniem od narkotyków, o czym świadczą wpisy z forum internetowego, za pośrednictwem którego nabywcy zamawiali u Adama K. narkotyki. W toku śledztwa ustalono, że zapłatę za wysłane do odbiorców z USA substancje psychotropowe i środki odurzające Adam K. otrzymywał m. in. na portfele kryptowalutowe. Taki rodzaj płatności sprzyjał zachowaniu anonimowości przy transakcjach i jednocześnie utrudniał stwierdzenie przestępczego pochodzenia środków finansowych.

W toku postępowania prokurator ustalił, że Adam K. kierował grupą w okresie od marca 2021 roku do lutego 2022 roku. Osoby wchodzące w jej skład zajmowały się pozyskiwaniem leków zawierających substancje psychotropowe lub środki odurzające. Kierujący grupą utrzymywał również kontakt przestępczy z innymi osobami, których rola polegała na pozyskiwaniu znacznych ilości tabletek z substancjami psychotropowymi lub odurzającymi, które następnie przekazywali Adamowi K. do dalszego obrotu. Z dotychczasowych ustaleń postępowania wynika, że kierujący grupą mógł dokonać przemytu 250 tysięcy tabletek jako narkotyków farmaceutycznych o wartości około 20 milionów złotych.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-P
  • Tripraport

spotkanie ze zdołowanym znajomym, z którym znamy się jak stare konie. Chęć otwarcia się na niecodzienność, wyabstrahowanie się z zelżałych wglądów. Całość tripa: bezpiecznie mieszkanie, dobra muzyka, park nocą.

Shulgin pisał, że 8 mg to mało, że się wymęczył fizycznie, ale zaskoczony był łatwością komunikacji z drugą osobą w trakcie tripa. Z grubsza potwierdzam.

Spotkaliśmy się wieczorem, zrobiliśmy zakupy, w tym jakiś nabiał na czas "po". Od znajomego dostaliśmy wcześniej 32 mg 2-CP. Proszek w domu rozpuściliśmy zgodnie z regułami sztuki w małej wódeczce, podzieliliśmy na pół, i znów na pół, co dawało 8 mg w ćwiartce płynu (nie w ćwierce wódki, bo nie chcieliśmy się najebać, tylko w jednej czwartej tego, co było, a było jakieś 100 ml). W smaku wódka oczywiście obrzydliwa.

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

ciekawość, spotkanie ze znajomymi, podniecenie, strach

Witam :)

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

większość dnia podekscytowanie, później, tuż przed, zaczęło się pieprzyć.

Witam. Piszę przede wszystkim po to, by podzielić się tym, co mnie spotkało. Wiem, że jest tu gro wiele bardziej doświadczonych osób, być może ktoś zechce się na ten temat wypowiedzieć, co bardzo by mnie ucieszyło. Czytałam trochę TR-ów na temat kodeiny, większość wielce zachęcających. Nigdzie nie zauważyłam opisu czegoś, czego sama doświadczyłam. Dodam jeszcze, że kilka dni zastanawiałam się nad opublikowaniem tego, przygotowywałam się psychicznie na totalne zjechanie i zrównanie mnie z ziemią za moją tępotę. Ale od początku...

  • Gałka muszkatołowa

Nazwa substancji: gałka muszkutołowa

Poziom doswiadczenia: dużo tego było, hehe...

Dawka & metoda: niecałe opakowanie, zjedzone


randomness