Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych zalegalizowały marihuanę dla dorosłych

Gubernator Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych oficjalnie podpisał dwie ustawy legalizujące marihuanę i ułatwiające usunięcie rejestrów karnych osób, które wcześniej posiadały wyrok za posiadanie niewielkich ilości konopi do celów osobistych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

18

Gubernator Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych oficjalnie podpisał dwie ustawy legalizujące marihuanę i ułatwiające usunięcie rejestrów karnych osób, które wcześniej posiadały wyrok za posiadanie niewielkich ilości konopi do celów osobistych.

Gubernator Albert Bryan Jr. podpisał ustawę tuż przed upływem 10-dniowego terminu na podjęcie decyzji. Zakomunikował również, że mieszkańcy mogą składać wnioski o ułaskawienie za wcześniejsze wyroki skazujące za posiadanie konopi indyjskich.

„Od początku administracji Bryana-Roacha pracowaliśmy nad legalizacją używania marihuany przez dorosłych, a dziś dzięki ciężkiej pracy oraz wysiłkom mojego zespołu jesteśmy wreszcie tutaj i wreszcie mogłem podpisać ustawę o używaniu marihuany na Wyspach Dziewiczych” – powiedział gubernator, który przedstawił własną propozycję legalizacji już w 2019 roku.

Osoby skazane za posiadanie marihuany do mogą ubiegać się o ułaskawienie za pośrednictwem Departamentu Sprawiedliwości Wysp Dziewiczych.

„Dzisiaj ogłaszam, że wszystkie wyroki skazujące za zwykłe posiadanie marihuany zgodnie z Kodeksem Wysp Dziewiczych są w pełni i całkowicie ułaskawione. Moje biuro szacuje, że w ciągu ostatnich 20 lat około 300 osób zostało skazanych za zwykłe posiadanie marihuany”.

Oto niektóre z głównych przepisów dotyczących legalizacji marihuany na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych:

 • Dorośli w wieku powyżej 21 lat mogą posiadać do dwóch uncji marihuany (~56g), czternaście gramów koncentratów z konopi indyjskich i jedną uncję (~28g) produktów z konopi indyjskich, takich jak artykuły spożywcze, maści i nalewki.
 • Ustawa stworzy Office of Cannabis Regulation (OCR), którego zadaniem będzie wydawanie licencji na prowadzenie działalności związanej z marihuaną, nadzorowanie branży i ustalanie zasad dotyczących kwestii takich jak reklama, opakowania i etykietowanie.
 • Będzie kilka rodzajów licencji i zezwoleń, w tym dla producentów konopi, sprzedawców detalicznych, hodowców, mikro hodowców, laboratoriów badawczych i podmiotów zajmujących się konsumpcją na miejscu.
 • Będą obowiązywać ograniczenia liczby licencji, które OCR może przyznać każdej z głównych wysp terytorium. Organy regulacyjne będą mogły wydać więcej po 1 stycznia 2025 r., jeśli przeprowadzą badanie wykazujące, że rozszerzenie jest potrzebne, aby zaspokoić popyt konsumentów.
 • Osoby, które używają marihuany do celów religijnych, mogą ubiegać się o własne pozwolenia na uprawę.
 • Podatek od marihuany kupowanej w aptekach będzie wynosił co najmniej 18 procent, ale nie będzie dotyczył medycznej marihuany. Ustawa określa również opłaty licencyjne i wzywa do wprowadzenia podatku w wysokości 50 centów za gram od hodowców konopi, którzy sprzedają marihuanę innym licencjobiorcom.
 • Dochody zostaną podzielone między programy dotyczące zdrowia psychicznego, bezdomności i rekreacji dla młodzieży, a także administrację programu dotyczącego konopi indyjskich.
 • W produktach spożywczych może znajdować się 100 miligramów THC, a każda porcja może zawierać do 10 miligramów.
 • Ponadto istnieją wymagania dotyczące miejsca zamieszkania w przypadku posiadania firmy zajmującej się marihuaną.
 • Istnieją ograniczenia dotyczące pakowania i etykietowania, a projekt ustawy wskazuje, że etykiety muszą zawierać ostrzeżenia zdrowotne i być zaprojektowane w sposób, który nie przemawia do osób poniżej 21 roku życia.

W 2019 roku gubernator Albert Bryan Jr. podpisał ustawę o legalizacji medycznej marihuany. W 2020 r. odbyło się przesłuchanie w sprawie propozycji gubernatora dotyczącej legalizacji używania marihuany przez osoby dorosłe, podczas której kilka agencji rządowych opowiedziało się za reformą i przedstawiło, w jaki sposób regulowany rynek konopi indyjskich mógłby pomóc Wyspom Dziewiczym, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich potrzeby gospodarcze.

Bryan podkreślił również potrzebę zalegalizowania, opodatkowania i regulacji konopi indyjskich w celu generowania dochodów w obliczu spowolnienia gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa.

Wyspy Dziewicze nie są pierwszym terytorium USA, które zalegalizowało marihuanę dla dorosłych. Gubernator Wspólnoty Marianów Północnych podpisał ustawę znoszącą zakaz używania marihuany w 2018 r. W 2019 r. gubernator Guam – wyspy w części archipelagu Marianów – podpisał ustawę o legalizacji marihuany dla dorosłych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Bromo-DragonFLY
 • Klonazepam
 • Oksybutynina

Wstępik. Będąc u mojej schorowanej babci poprzeglądałem jej apteczkę z lekami :p Znalazłem ten o to ciekawy specyfik. Trip raport pisany na żywo, później poddałem go korekcie. Faza miała miejsce 18. grudnia.

16:50 Zarzuciłem dwie tabletki i popiłem czarną herbatą. Aaa, zapomniałbym, lek stracił datę ważności jakieś dwa lata temu.

 • Marihuana
 • Powoje

Doświadczenie

Alkohol, nikotyna (oba porzucone w diabły), marihuana nie zliczę ile razy, haszysz ostatnio kilkukrotnie, raz smart shiva

Set & Setting

 • Adrenalina
 • Bad trip
 • Etanol (alkohol)
 • Tytoń

Zimny wrześniowy dzień 6 lat temu, A.D. 2011. Ekscytacja przed pierwszym występem jako DJ. Rozkręcająca się psychoza paranoidalna z rodzaju psychodelicznego flashbacka. Szał zwierzęcia, które opanowane lękiem atakuje.

"Kra, kra!" [...] Tego ranka wrony krakały jakoś tak osobliwie, jakby się antropomorfizowały, a człowiek-gawron dął w swój kruczoczarny dziób. Muzyka w telefonie też brzmiała nad wyraz krystalicznie, ostro, maleńki koncercik rozgrywał się w mojej rozgorzałej percepcji, ambientowe połacie przy zimnej, wrześniowej kałuży. Czekałam na pociąg. Przeszłam przez dziurę w siatce w stronę torów, było rano, to jeszcze za wcześnie na policyjne atrakcje, nikt nie był w stanie mnie przyfilować. Pociąg zatrzymał się z przeraźliwym świstem, zatkałam uszy tak mocno jak to było tylko możliwe.

 • MDMA (Ecstasy)
 • Pozytywne przeżycie

Był to drugi raz kiedy wziołem z znajomymi to bardzo ciekawą substancje jaką jest MDMA, lecz pierwszy raz nie był aż tak piękny.

Było nas razem 4 osoby: "Ma"(Ja) Waga: 65kg (Mężczyzna) | "Ad" Waga: ok 60kg (Kobieta) | "Hi" Waga: ok 65/70kg (Meżczyzna) | Ka (Meżczyzna) nie brał tej substancji tylko inną. Wszyscy mieliśmy po 17lat, znamy się od 1 klasy podstawowej i wszyscy się bardzo dobrze znamy i lubimy wiec taka ekipa to coś pięknego na tak wspaniałego tripa.