REKLAMA
Wyrok dla handlarzy narkotyków po 5 latach procesu! Najdłużej posiedzieć mają bracia z Grzywny

...i "Erni". Kimkolwiek jest.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nowosci.com.pl
Małgorzata Oberlan
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

256

Ponad 5 lat trwał proces handlarzy narkotyków, którzy rozprowadzali je w Toruniu i regionie. Towar brali głównie od ludzi "Kadafiego" z Bydgoszczy. Dziś Sąd Okręgowy w Toruniu wydał wyrok. Najdłużej posiedzieć mają bracia z Grzywny i "Erni".

Piramida narkotykowa - tak ten biznes określa Prokuratura Okręgowa w Torunia, która wytropiła i oskarżyła cała grupę. Wszystkich 14 mężczyzn oskarżyła już w sierpniu 2013 roku. Zarzucając im, że w latach 2009-2012 wprowadzili na rynek w regionie kilkadziesiąt tysięcy porcji narkotyków. Amfetaminę, marihuanę, ecstasy, a nawet sprowadzaną z Holandii kokainę sprzedawali w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Chełmży, Grzywnie, Ostaszewie i innych miejscowościach. Dziś usłyszeli wyrok.

Sędzia Marek Biczyk skazał 9 mężczyzn, bo 5 pozostałych wyłączono ze sprawy. Na szczycie piramidy stali bracia Piotr i Paweł J. z Grzywny. To oni pełnili rolę dominującą w biznesie, uczestniczyli aktywnie w obrocie narkotykami, kupowali je, sprzedawali, udzielali, posiadali. Młodszy z braci, 34-letni Piotr, dzielił także narkotyki na porcję. Został skazany na 6 i pół roku bezwzględnego więzienia oraz 3 tys. zł grzywny. Orzeczono mu też przepadek blisko 50 tys. zł, których dorobił się na narkotykach.

Starszy z braci, 36-letni Paweł, skazany dziś został na 5 lat i 10 miesięcy bezwzględnego więzienia oraz 2,5 tys. zł grzywny. Wyrokiem sądu przepada my również zarobione na brudnym interesie 29 tys. zł. Obu braciom z Grzywny sądzie na poczet kary zaliczył okresy, w których byli aresztowani.

Kolejny skazany to pochodzący z Chełmży Sławomir E., pseudonim "Erni", kojarzony kiedyś ze środowiskiem elanowskich kiboli. Jego sąd uznał winnym wielokrotnego sprzedawania narkotyków. Ponieważ robił to w recydywie, usłyszał wyrok 4 lat bezwzględnego więzienia. Do tego orzeczono wobec niego przepadek 77 tys. zł zarobionych na narkotykach. - To krzywdzący wyrok! Na pewno będziemy apelować. Przypomnę, bo "Nowości" już o tym pisały, że w analogicznej sprawie (te same zarzuty i świadkowie) mój klient został całkowicie uniewinniony - komentuje na gorąco adwokat Jan Olszak, obrońca "Erniego".

Pozostali skazani to: Marcin B. (2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat próby), Rafał W. (pół roku więzienia i pół roku prac społecznych), Maciej M. (2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat), Grzegorz K. (10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata), Daniel H. (2 lata bezwzględnego więzienia z uwagi na recydywę) oraz Mariusz M. (2,5 roku bezwzględnego więzienia). Mężczyźni ci ukarani zostali również grzywnami w wysokości od 300 do 2000 zł. W przypadku niektórych sąd uznał, że kara została już wykonana, bo odsiedzieli swoje w ramach tymczasowego aresztowania. Wyrok jest nieprawomocny.

Skąd handlarze brali towar? Osoby na szczycie piramidy sprowadzały narkotyki z dwóch źródeł. Jak przekazywał "Nowościom" prokurator Wojciech Kasza, towar pochodził głównie z Bydgoszczy. Jego dysponentami byli dobrze znani wymiarowi sprawiedliwości Paweł J. i Wiesław L.

- To mężczyźni powiązani z tak zwanym gangiem „Kadafiego”. Nie są jednak sądzeni w jego procesie. Ich sprawy, dotyczące dużych ilości narkotyków, zostały wyłączone. Akty oskarżenia przeciwko nim skierowaliśmy do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy w 2014 roku - informuje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

Drugim źródłem, według śledczych, była Holandia. To z niej pochodziła kokaina, sprzedawana potem w naszym regionie.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Sam w pokoju, oczekiwałem stanu podobnego do upojenia alkoholowego. Nic mnie nie rozpraszało, było miło, spokojnie, muzyczka.

Jestem w domu, po dość męczącym dniu, postanowiłem spróbować czegoś nowego. Pierwszy raz biorę coś z apteki.

22:02 — 105mg kodeiny.

22:35 — 45mg kodeiny.

Tabletki „Thiocodin” 1 sztuka — 15mg. (łącznie 10 sztuk).

 

  • Inne


Hejka! Chcialem się z Wami podzielic moimi doswiadczeniami z powojem...

Na wstepie jeszcze tylko powiem, ze mam za soba już calkiem sporo tego typu przezyc. Tym razem

rowniez wiedzialem, czego mogę się spodziewac, dlatego tez wlasciwie nie przygotowywalem się

specjalnie do opisanych nizej tripow.


  • Gałka muszkatołowa

Doświadczenie:

Natura- Galka Muszkatołowa (wielokrotnie), MJ (regularnie), haszysz

Chemia-Amfetamina, pixy, Kodeina, Tramadol, Dopalacze(Prawie wszystkie ziola)

Wiek: 18 lat (70kg)

  • Dekstrometorfan

Substancja: DXM (Acodin) drugi raz (zajrzyj do TR z pierwszego razu)

Dotychczasowe doświadczenia: to było dawno i nieprawda ;)

Efekty: podobały mi się aż za bardzo, a potem odwrotnie ;)

Czy to doświadczenie zmieniło cię, i w jaki sposób: Mnie chyba niespecjalnie, ale za to już nie mam ochoty na DXM

randomness