Wyrok dla handlarzy narkotyków po 5 latach procesu! Najdłużej posiedzieć mają bracia z Grzywny

...i "Erni". Kimkolwiek jest.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nowosci.com.pl
Małgorzata Oberlan

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

365

Ponad 5 lat trwał proces handlarzy narkotyków, którzy rozprowadzali je w Toruniu i regionie. Towar brali głównie od ludzi "Kadafiego" z Bydgoszczy. Dziś Sąd Okręgowy w Toruniu wydał wyrok. Najdłużej posiedzieć mają bracia z Grzywny i "Erni".

Piramida narkotykowa - tak ten biznes określa Prokuratura Okręgowa w Torunia, która wytropiła i oskarżyła cała grupę. Wszystkich 14 mężczyzn oskarżyła już w sierpniu 2013 roku. Zarzucając im, że w latach 2009-2012 wprowadzili na rynek w regionie kilkadziesiąt tysięcy porcji narkotyków. Amfetaminę, marihuanę, ecstasy, a nawet sprowadzaną z Holandii kokainę sprzedawali w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Chełmży, Grzywnie, Ostaszewie i innych miejscowościach. Dziś usłyszeli wyrok.

Sędzia Marek Biczyk skazał 9 mężczyzn, bo 5 pozostałych wyłączono ze sprawy. Na szczycie piramidy stali bracia Piotr i Paweł J. z Grzywny. To oni pełnili rolę dominującą w biznesie, uczestniczyli aktywnie w obrocie narkotykami, kupowali je, sprzedawali, udzielali, posiadali. Młodszy z braci, 34-letni Piotr, dzielił także narkotyki na porcję. Został skazany na 6 i pół roku bezwzględnego więzienia oraz 3 tys. zł grzywny. Orzeczono mu też przepadek blisko 50 tys. zł, których dorobił się na narkotykach.

Starszy z braci, 36-letni Paweł, skazany dziś został na 5 lat i 10 miesięcy bezwzględnego więzienia oraz 2,5 tys. zł grzywny. Wyrokiem sądu przepada my również zarobione na brudnym interesie 29 tys. zł. Obu braciom z Grzywny sądzie na poczet kary zaliczył okresy, w których byli aresztowani.

Kolejny skazany to pochodzący z Chełmży Sławomir E., pseudonim "Erni", kojarzony kiedyś ze środowiskiem elanowskich kiboli. Jego sąd uznał winnym wielokrotnego sprzedawania narkotyków. Ponieważ robił to w recydywie, usłyszał wyrok 4 lat bezwzględnego więzienia. Do tego orzeczono wobec niego przepadek 77 tys. zł zarobionych na narkotykach. - To krzywdzący wyrok! Na pewno będziemy apelować. Przypomnę, bo "Nowości" już o tym pisały, że w analogicznej sprawie (te same zarzuty i świadkowie) mój klient został całkowicie uniewinniony - komentuje na gorąco adwokat Jan Olszak, obrońca "Erniego".

Pozostali skazani to: Marcin B. (2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat próby), Rafał W. (pół roku więzienia i pół roku prac społecznych), Maciej M. (2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat), Grzegorz K. (10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata), Daniel H. (2 lata bezwzględnego więzienia z uwagi na recydywę) oraz Mariusz M. (2,5 roku bezwzględnego więzienia). Mężczyźni ci ukarani zostali również grzywnami w wysokości od 300 do 2000 zł. W przypadku niektórych sąd uznał, że kara została już wykonana, bo odsiedzieli swoje w ramach tymczasowego aresztowania. Wyrok jest nieprawomocny.

Skąd handlarze brali towar? Osoby na szczycie piramidy sprowadzały narkotyki z dwóch źródeł. Jak przekazywał "Nowościom" prokurator Wojciech Kasza, towar pochodził głównie z Bydgoszczy. Jego dysponentami byli dobrze znani wymiarowi sprawiedliwości Paweł J. i Wiesław L.

- To mężczyźni powiązani z tak zwanym gangiem „Kadafiego”. Nie są jednak sądzeni w jego procesie. Ich sprawy, dotyczące dużych ilości narkotyków, zostały wyłączone. Akty oskarżenia przeciwko nim skierowaliśmy do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy w 2014 roku - informuje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

Drugim źródłem, według śledczych, była Holandia. To z niej pochodziła kokaina, sprzedawana potem w naszym regionie.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Benzydamina

Zaczeło się o godzinie 18, poszedłem do apteki i kupiłem 3 saszetki Tantum Rosa.

Nie bawiłem się w oddzielanie benzydaminy tylko wsypałem proszek do butelki wody i całość wypilem na 3 razy.

Zbierało mi sie na wymioty ale się powstrzymałem, żeby nie zmarnować wysiłku jakim bylo wypicie tego (smak naprawde ochydny).

Około godziny 19 zaczołem mieć problemy ze wzrokiem, rozmazanie podczas obracania głowy, opóźniona reakcja oczu na światło.

  • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji: bialy krazek (chinski znaczek)

poziom doswiadczenia: zaawansowany :)

metoda zazycia: doustnie

set & setting: sylwester, wiadomo :)




Byl sylwester 03/04.Jestem juz doswiadczonym hokeista (uzytkownikiem krazka). Dzien przed sylwestrem nie moglem sie zdecydowac gdzie isc, jednak w samego sylwestra okazalo sie ze nie mam gdzie isc. Idac ulica spotkalismy chlopaka z krazkami. I mial takie, ktorych jeszcze nie jadlem. Po zainstalowaniu krazka wsiedlismy do taxowki i sie zaczelo... :)

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Set: Spontan, dobry humor u każdego Settings: Las, woda, zmienna pogoda

Najlepsze chwilę czekają na nas pod przykryciem nieświadomości - taką teze mogę wysnuć argumentując ją ostatnim wypadem do lasu.

Godzina 17:00: ja i K. ochoczo maszerujemy poboczem próbując złapać autostop. Gwiżdżemy, śmiejemy się, rozmawiamy - jak to dobrze, że ani przez chwilę nie próbowaliśmy wyobrażać sobie co nas czeka. Czyż nie lepiej pozytywnie się zaskoczyć? Dla K. był to pierwszy raz - biedna, czerwonowłosa mała istotka nie miała szans przypuszczać co się wydarzy.

  • 4-HO-MET
  • Klonazepam
  • Tripraport

Daleko od domu, tak jakbym po prostu wyszedł na spacer... Nastawienie psychiczne przed zażyciem bardzo pozytywne, ale chyba nie miało to wielkiego znaczenia.

To była bardzo nieodpowiedzialna akcja, która zaowocowała trudnym, aczkolwiek ostatecznie owocnym doświadczeniem...

T+???? : Noc, siedzę na przystanku autobusowym. "Co się, kurwa, stało?", mniejsza z tym. "Która godzina?", mniejsza z tym. Dookoła pusto, nic się nie dzieje. Wstaję, jestem w stanie chodzić. Przez chwilę, bo potem zauważam dziwne przyciąganie od strony wiaty przystanku. To grawitacja, ale wówczas o tym nie wiedziałem. Dziwne uczucie wywoływało poruszanie się dookoła wiaty będąc non stop do niej przyklejonym.