Wracali z Holandii z narkotykami

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni wiedzieli, że obaj wracają z Holandii, na terenie kraju wsiedli do pociągu, który jechał ze Świnoujścia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

KRP IV – Bemowo, Wola
kom. Marta Sulowska/is
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

166

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni wiedzieli, że obaj wracają z Holandii, na terenie kraju wsiedli do pociągu, który jechał ze Świnoujścia. Do zatrzymania doszło na Dworcu Zachodnim. Policjanci ujawnili jeszcze narkotyki i pieniądze w mieszkaniu jednego z nich. Obaj już usłyszeli zarzuty karne.

Policjanci z wydziału kryminalnego wolskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku ustaleń operacyjnych wiedzieli, że mężczyźni będący w ich zainteresowaniu będą wracać z Holandii z narkotykami. Z ich ustaleń operacyjnych wynikało, że na terenie kraju będą wracać do Warszawy pociągiem jadącym ze Świnoujścia. Zaplanowali działania i przystąpili do realizacji. Na Dworcu Zachodnim doszło do zatrzymania, kiedy mężczyźni wysiedli z pociągu. Obaj w wieku 24 i 28 lat byli zaskoczeni sytuacją. Od razu kategorycznie zaprzeczali, że przy sobie nic nie mają zabronionego. U jednego z nich w torbie podróżnej policjanci ujawnili niemalże 30 gramów marihuany, natomiast u drugiego ponad 40 gramów tego samego narkotyku, ponad 10 gramów haszyszu oraz tysiąc euro. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy.

W trakcie dalszych czynności jeden z mężczyzn w wieku 28 lat był agresywny i odepchnął policjanta, próbował wyrwać mu telefon komórkowy, który został zabezpieczony w sprawie. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z nich kryminalni ujawnili w plecaku szklany słoik z marihuaną, haszysz, mefedron, amfetaminę i tabletki ecstasy. Policjanci zabezpieczyli również środki pieniężne w kwocie ponad pięću tysięcy złotych.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu skrupulatnie przeprowadzili czynności procesowe. Mężczyźni byli wcześniej notowani za różne przestępstwa. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty, 24 latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków za co może grozić kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności, natomiast drugi z mężczyzn odpowie za posiadanie środków odurzających i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

Oceń treść:

Average: 6.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie, ciekawość ale i lekki niepokój, nastrój bardzo dobry. Wszystko odbyło się w domu.

Wczoraj przeżyłam swoją pierwszą grzybkową fazę. Chciałam to opisać dla każdego kto jeszcze ma wątpliwości, czy próbować czy nie. 

  • 4-HO-MET
  • Marihuana

Dom po remoncie (straszny burdel, wszędzie wala się folia bąbelkowa i śmieci po zeszłonocnej libacji), las, znowu dom, sala prób.

Waga: 70kg.

Data: 20.11.2010

  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Nie do końca tak, jak sobie życzyłem, bo mój ziomek nie jest w stanie pojąć do czego służą psychodeliki i jak powinno się je wykorzystywać. Dlatego zamiast na łonie natury, większość czasu spędziliśmy na załatwianiu spraw w mieście. Najlepiej przeżywałem kiedy byłem sam i chwała mi za to, że udało mi się potripować. Nastawienie pozytywne.

 Zamówiłem sobie dwa bloterki ze sklepu RC, a dostałem trzy. Postanowiłem, że zażyję je z moim najlepszym kumplem w Po przeczytaniu wielu trip raportów byłem w pełni świadomy tego, co może mnie spotkać. Jak sie wkurzyłem, kiedy okazało si,ę że nie potrafił zarezerwować całej soboty na to. Musiała po domu łazić i sprzątać z jego dziewczyna. Do tego siostra, jej koleżanka i robienie zakupów na mieście. Nie ma nic gorszego, jak udawanie normalnego i jak ktoś głupio spyta czy się źle czuje.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Set: Nastawienie na przeżycia wewnętrzne, duży wpływ filmów i tekstów na oczekiwania. Setting: Lato, wieczór, dom na wsi, brat przewodnik.

 

randomness