Wolał przejechać policjantów, niż dać się złapać z narkotykami

Ponad 5,3 kg MDMA próbował wwieźć do Polski 28-letni Artur S. przez przejście graniczne w Słubicach. Kiedy policjanci CBŚP oraz funkcjonariusze KAS chcieli zatrzymać jego auto do kontroli, mężczyzna niemal potracił jednego z nich i zaczął uciekać.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
DARTH, łz

Grafika

Odsłony

412

Ponad 5,3 kg MDMA – substancji stanowiącej bazę tabletek ecstasy – próbował wwieźć do Polski 28-letni Artur S. przez przejście graniczne w Słubicach. Kiedy policjanci CBŚP oraz funkcjonariusze KAS chcieli zatrzymać jego auto do kontroli, mężczyzna niemal potracił jednego z nich i zaczął uciekać. Funkcjonariusze przestrzelili opony pojazdu, a Artur P. wpadł po kilkusetmetrowej ucieczce po ulicach Słubic.

Policjanci z opolskiego CBŚP zdobyli informację o planowanym przemycie do Polski większej partii MDMA. Narkotyk miał być ukryty w samochodzie osobowym, którym z Holandii miał wracać 28-letni Artur S.

Gdy mężczyzna przyjechał na przejście graniczne w Słubicach, do jego renault podeszli funkcjonariusze CBŚP i Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. Obawiając się wpadki kierowca gwałtownie ruszył, omal nie potrącając jednego z funkcjonariuszy. Policjanci od razu użyli broni. Kule trafiły m.in. w jedną z opon, ale to nie powstrzymało przemytnika od dalszej ucieczki.

Mężczyzna uciekał ulicami Słubic przez kilka przecznic. Tylko cudem nikogo nie potrącił.Gdy samochód odmówił posłuszeństwa, wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Wtedy został dogoniony przez funkcjonariuszy i obezwładniony.

Funkcjonariusze przetransportowali samochód przemytnika do specjalnego hangaru przy terminalu granicznym w Świecku. Tam auto zostało prześwietlone. Odkryto w nim kilka profesjonalnie zrobionych skrytek. Po rozebraniu pojazdu znaleziono w nim 10 hermetycznych opakowań z białą substancją. Badanie narkotestem wykazało, że jest to MDMA, podstawowa substancja do produkcji tabletek ecstasy.

Okazało się, że Artur S. przewoził w sumie 5,3 kg narkotyku o wartości ponad 270 tys. zł. Mężczyzna usłyszał W Prokuraturze Okręgowej w Opolu zarzuty przemytu i czynnej napaści na policjanta, za co grozić mu może do 15 lat więzienia. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Funkcjonariusze CBŚP poszli za tropem i zatrzymali powiązanych z przemytnikiem Pawła S. i Damiana W. Z ustaleń śledczych wynika, że to oni mogli zorganizować całą operację narkotykową. Mężczyźni usłyszeli zarzuty przemytu 5,3 kg MDMA z Holandii do Polski. Dodatkowo jeden z organizatorów odpowie za przemyt 4000 tabletek ekstazy i 5 kg amfetaminy. S. i W. również trafili do aresztu.

Oceń treść:

Average: 6 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

Niedawno minął rok czasu, od kiedy wzięłam po raz pierwszy. To był dziwny rok. Czasami czuję sie tak jakbym wcześniej nie miała wogóle życia, jakby osoba, którą kiedys byłam była zupełnie kimś innym, obcym. To niesamowite, jak narkotyki potrafią zmienić ludzi. Pierwszy raz marihuany spróbowałam z ciekawości, fascynacji opowiadaiami ludzi którzy twierdzili, że po zapaleniu odkrywają inny świat - pełen magii, niezwykłości, niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Może nie za pierwszym, nie za drugim razem ale wkońcu dotarłam do tego świata. Jednak marihuana podobnie jak kwasy jest zdradliwa.

  • Gałka muszkatołowa
  • Marihuana
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Wieczór , cisza, chęć przeżycia czegoś nowego

Witam , swój raport chciałbym rozpocząć od opisania wszystkiego co działo się przed zażyciem, aby po krótce przybliżyć powody i okoliczności kupienia gałki , która jest przedmiotem tego raportu.

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Problemy zdrowotne

Prezentowany poniżej tekst został zamieszczony w wątku serwisu hyperreal przez użytkownika NegerHollands:

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nie bałem się kwasu. Okoliczności były piękne, pogoda sprzyjała, towarzystwo tylko jednej skwaszonej osoby.

Vitam, z góry narzucmy mi imię Maciek a mojej dziewczynie Wioletta. Tak więc postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę, taką psychodeliczna, planowaliśmy to od dawna a jednak ona miala z tym styczność 1szy raz, ja trzeci ale po ponad rocznym detoxie, nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Nie uważam siebie za doświadczonego w psychodelikach. Same kartony które mieliśmy to byly hoffmany, ona miala takie piękne słoneczko, ja trójkąt illuminati, świetne blottery i nawet one miały te symboliczne znaczenie.. :)

randomness