REKLAMA
Wolał przejechać policjantów, niż dać się złapać z narkotykami

Ponad 5,3 kg MDMA próbował wwieźć do Polski 28-letni Artur S. przez przejście graniczne w Słubicach. Kiedy policjanci CBŚP oraz funkcjonariusze KAS chcieli zatrzymać jego auto do kontroli, mężczyzna niemal potracił jednego z nich i zaczął uciekać.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
DARTH, łz

Grafika

Odsłony

400

Ponad 5,3 kg MDMA – substancji stanowiącej bazę tabletek ecstasy – próbował wwieźć do Polski 28-letni Artur S. przez przejście graniczne w Słubicach. Kiedy policjanci CBŚP oraz funkcjonariusze KAS chcieli zatrzymać jego auto do kontroli, mężczyzna niemal potracił jednego z nich i zaczął uciekać. Funkcjonariusze przestrzelili opony pojazdu, a Artur P. wpadł po kilkusetmetrowej ucieczce po ulicach Słubic.

Policjanci z opolskiego CBŚP zdobyli informację o planowanym przemycie do Polski większej partii MDMA. Narkotyk miał być ukryty w samochodzie osobowym, którym z Holandii miał wracać 28-letni Artur S.

Gdy mężczyzna przyjechał na przejście graniczne w Słubicach, do jego renault podeszli funkcjonariusze CBŚP i Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. Obawiając się wpadki kierowca gwałtownie ruszył, omal nie potrącając jednego z funkcjonariuszy. Policjanci od razu użyli broni. Kule trafiły m.in. w jedną z opon, ale to nie powstrzymało przemytnika od dalszej ucieczki.

Mężczyzna uciekał ulicami Słubic przez kilka przecznic. Tylko cudem nikogo nie potrącił.Gdy samochód odmówił posłuszeństwa, wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Wtedy został dogoniony przez funkcjonariuszy i obezwładniony.

Funkcjonariusze przetransportowali samochód przemytnika do specjalnego hangaru przy terminalu granicznym w Świecku. Tam auto zostało prześwietlone. Odkryto w nim kilka profesjonalnie zrobionych skrytek. Po rozebraniu pojazdu znaleziono w nim 10 hermetycznych opakowań z białą substancją. Badanie narkotestem wykazało, że jest to MDMA, podstawowa substancja do produkcji tabletek ecstasy.

Okazało się, że Artur S. przewoził w sumie 5,3 kg narkotyku o wartości ponad 270 tys. zł. Mężczyzna usłyszał W Prokuraturze Okręgowej w Opolu zarzuty przemytu i czynnej napaści na policjanta, za co grozić mu może do 15 lat więzienia. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Funkcjonariusze CBŚP poszli za tropem i zatrzymali powiązanych z przemytnikiem Pawła S. i Damiana W. Z ustaleń śledczych wynika, że to oni mogli zorganizować całą operację narkotykową. Mężczyźni usłyszeli zarzuty przemytu 5,3 kg MDMA z Holandii do Polski. Dodatkowo jeden z organizatorów odpowie za przemyt 4000 tabletek ekstazy i 5 kg amfetaminy. S. i W. również trafili do aresztu.

Oceń treść:

Average: 4.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Zjedlismy po 20 tabletek Benalginu ok. godz. 21.30 . Kupilismy picie, ciastka i piwo (1 na 2och). Nastepnie udalismy sie do parku szczytnickiego, bo halo jest jak jest ciemno. Troche siedzielismy tab i oczekiwalismy na faze. Jak ja tego nie lubie ! Po ok 20 min. czulem sie lekko otumaniony, ale przeszlo mi po kilku minutach. Po godz. i 15 min balem sie, ze ten lek mnie nie zakreci. Wyszlismy z parku na ulice. Wtedy sie zaczelo! Patrze na kolesia, a z niego ida kleby przezroczystego dymu! Ze mna tak samo.

  • Dekstrometorfan

Set & Settings - okoliczne jezioro, koniec jesieni, nastawiłem się na miłe spędzenie czasu.

Substancja: 450 dxm + dwa Harnasie.

Exp: mj, alko, feta, 2c-b, mda, tramal (raz), kodeina (raz), dxm, benzydamina (raz), metkatynon (raz), diazepam, bromazepam, chyba tyle.

Wszystkie swoje przemyślenia pisałem na 'żywo', i postaram się zachować oryginalność wypowiedzi. Godzinę temu przyszedłem do domu, więc jestem świeżo po podróży.

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Byłem otwarty na nowe doświadczenie, z lekkimi obawami. Podróż miała miejsce w drewnianej chatce w górach, pod lasem z dala od cywilizacji. Moi dwaj towarzysze, doświadczeni w przyjmowaniu tej substancji, otaczający ciepłem, i dający poczucie bezpieczeństwa. Muzyka pozytywna, snująca się powoli. Album solowy "Fever Ray", którego już nigdy nie zapomnę.

 

Doświadczenie nadchodziło bardzo wolno, jak na palcach po jakiejś godzinie od wzięcia pierwszej dawki. Zaczęło się od dziwnego kojarzenia rzeczy znajdujących się w pomieszczeniu. Tylko gra wyobraźni i skojarzeń. Majtki na sznurku miały coś wspólnego z twarzą, albo napis na butelce Sprite bardzo domagał się przeczytania. Brzmiał on „DUŻO, DUŻO”. Potem zobaczyłem, że łóżka nie są do siebie równolegle. To wszystko można określić jako niesamowite wyostrzenie uwagi na szczegóły z otoczenia.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Piękny dzień i trip z Bratem.

Witam. Standardowo informuję, że jakby ktoś coś, to wszystko sobie wymyśliłem;-)

randomness