Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że uprawa konopi na własny użytek nie jest przestępstwem

W przełomowej decyzji włoski Najwyższy Sąd Kasacyjny orzekł, że uprawa niewielkiej liczby roślin konopi indyjskich w domu na własny użytek nie stanowi przestępstwa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

24

W przełomowej decyzji włoski Najwyższy Sąd Kasacyjny orzekł, że uprawa niewielkiej liczby roślin konopi indyjskich w domu na własny użytek nie stanowi przestępstwa.

Decyzja zapadła w odpowiedzi na apelację mężczyzny oskarżonego o posiadanie marihuany.

Sąd Apelacyjny w Neapolu wcześniej częściowo zrewidował pierwotny wyrok i uniewinnił oskarżonego od popełnienia przestępstwa.

Orzeczenie Sądu Najwyższego, opublikowane 24 lutego, oznacza zmianę w podejściu włoskich sądów do przestępstw związanych z konopiami indyjskimi.

Sędziowie zauważyli, że oskarżony był zwykłym konsumentem i nie było dowodów sugerujących, że uprawiane przez niego konopie indyjskie były przeznaczone do sprzedaży lub dystrybucji osobom trzecim.

Ponadto uprawę prowadzono przy użyciu podstawowych technik uprawy, co skutkowało ograniczoną liczbą roślin i znikomą ilością uzyskanych plonów.

Stosując te kryteria Sąd potwierdził nieszkodliwość zachowania oskarżonego. Sąd przyznał, że znaleziona substancja była przeznaczona wyłącznie do użytku osobistego i nie było podstaw do wskazania, że pozwany zamierza sprzedawać lub dystrybuować marihuanę.

Ta decyzja sądu jest wyrazem uznania dla rosnącej akceptacji używania marihuany na własny użytek i minimalnego ryzyka związanego z uprawą konopi indyjskich do użytku osobistego.

Wyrok, który może stanowić precedens dla podobnych spraw w przyszłości, został pozytywnie przyjęty przez zwolenników reformy polityki narkotykowej, którzy postrzegają go jako krok w kierunku bardziej racjonalnego i opartego na dowodach podejścia do prawa antynarkotykowego.

Zmiana nastrojów we Włoszech?

To druga w ostatnich tygodniach oznaka znaczącej zmiany w kierunku bardziej liberalnego podejścia do konopi indyjskich we Włoszech. Na początku tego miesiąca Regionalny Sąd Administracyjny Lacjum uchylił dekret ze stycznia 2022 r., który ograniczał produkcję konopi do wykorzystania z przeznaczeniem na nasiona i włókna.

Decyzja ta zezwala na wykorzystanie całej rośliny konopi we Włoszech, dostosowując kraj do przepisów UE. Oczekuje się, że będzie to miało znaczący wpływ na krajowy przemysł konopny i łańcuchy dostaw i prawdopodobnie doprowadzi do ponownego wprowadzenia CBD i kwiatów konopi na rynek włoski.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bromazepam


Lexotan z bromazepamem to cos pieknego!


  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

Nastawienie zawsze było pozytywne, mój pokój, z dala od ludzi, miejskiej dziczy, pośród cudownej muzyki, drgań wszelkiej maści dźwięków.

Error 404

  • 4-HO-MET
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Zarzuciłem nieplanowo, ciekawość i miłość do sajko niestety zwyciężyła z rozsądkiem. Nastawienie bardzo pozytywne, pełne nadziei na przyjemny lot. Tripa spędziłem w pokoju z moją dziewczyną; Oglądałem jakiś film, trochę muzyki posłuchałem - niezwykle normalny, wręcz prozaiczny wieczór. Wybranka (nie)stety nie jest najlepszym tripsitterem, co wynika z braku doświadczenia z narkotykami (kocham za to) a nie złośliwości.

DMT, LSD, 1p-lsd, ald-52, cubensis pesa (co 3-4 tyg); amfetamina, hexen, nep, alfa pihp (bardzo sporadycznie na ten moment, nie przepadam i objadłem się nimi w przeszłości); alprazolam, klonazepam, diazepam, zolpidem, etizolam, pramolan, hydroksyzyna, lewomepromazyna (80% przypadków na zwałę/sen, rekreacyjnie rzadziej niż stymulanty nawet); kodeina, tramadol (kiedyś sporo, od roku wcale); haszysz, marihuana (b.często); 3/4cmc, 3/4mmc, mdma (chlory mi nie podpasowały za bardzo od początku, od poznania mmc nawet nie patrzę na to, mdma kocham i kiedy tylko spadnie tolerancja to zarzucam); więc

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

PROLOG:
T-10h
- [E] Szkoda, że Cię tutaj nie ma Milordzie... Co się tu dzieje. Przejebałem wszystkie bitcoiny na maszynach znowu. Całe 10 tysięcy poszło się jebać... A no i mam prawdziwy kwas i MDMA. Dałem Kebabowi przetestować to LSD i mówi, że to jakiś nbome, bo nie ma wizuali... Może przetestujesz?
- [A] No kusisz kusisz, zobaczymy, może wpadnę. Dawno mnie nie było...
[...]
T-6h
Dzwonię domofonem. Nie było mnie tu miesiąc. Nie ćpałem nic miesiąc. [Dryń dryń...]
- [A] Milordzie!
- [E] Kto tam?!
- [A] A...
- [E] Aha, wbijaj!