REKLAMA
Władze USA chcą przejąć aktywa El Chapo

Joaquin Guzman jest winny rządowi Stanów Zjednoczonych ponad 12 miliardów dolarów – powiedział prokurator federalny.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Najwyższy Czas!
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

290

Joaquin Guzman jest winny rządowi Stanów Zjednoczonych ponad 12 miliardów dolarów – powiedział prokurator federalny. W USA toczy się proces słynnego barona narkotykowego „El Chapo”.

Meksykański przywódca kartelu narkotykowego Sinaloa był ścigany od 2006 roku. W Meksyku został aresztowany trzy razy, ale dwukrotnie udało mu się uciec z więzienia. Dopiero w 2017 roku doszło do jego ekstradycji do USA.

Amerykańscy prokuratorzy udowodnili mu przemycanie do USA kokainy, heroiny, metaamfetaminy i marihuany przez ponad 20 lat oraz zdobycie pozycji w Meksyku za sprawą morderstw i wojen z innymi kartelami.

W sumie ława przysięgłych uznała go za winnego wszystkich dziesięciu zarzucanych mu czynów. Wyrok zostanie ogłoszony 17 lipca.

Sprawa nie będzie tylko dotyczyć odsiadki, ale i majątku słynnego barona „El Chapo”. Jak ujawnia „New York Post”, rząd USA zamierza skonfiskować cały majątek wyceniany na 12,6 mld dolarów.

Faktyczny majątek „El Chapo” jest zapewne o wiele większy, ale nie udowodniono mu posiadania gotówki. Konfiskacie mają zatem podlegać jego aktywa, a w tym m.in. prywatne samoloty czy prywatne zoo, na terenie którego jeździ pociąg.

By do tego doszło, rząd Stanów Zjednoczonych musi udowodnić, że wskazanego majątku „El Chapo” dorobił się na handlu narkotykami, które przerzucał do USA. Wydaje się to tylko formalnością.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Kilka dni temu przydarzyl mi sie taki trip.  • Dekstrometorfan
  • Uzależnienie

Acodin biorę od kilku lat. Zaczęło się po prostu od chęci spróbowania czegokolwiek. Był pierwszym lekiem, który brałam w celach rekreacyjnych. Szczerze? Nienawidzę fazy po tym specyfiku. Nie lubię tego zamieszania w głowie, tego panującego wokół chaosu. Lek nie wyostrza zmysłów. Czasem zdarza się, że powoduje miłość do całego świata i chęć czynienia dobra.  Jednak więcej ma wad niż zalet. Nigdy więcej.

  • Sertralina

 

 

  • Metoksetamina
  • Retrospekcja

dobre nastawienie, samotny, acz przyjemny wieczór.

Samotna, przedświąteczna dysocjacja w akademickim pokoju – współlokatorka pojechała do domu, ja kolejny raz robię sobie prezent w postaci wewnętrznej podróży. Może to niedobrze…
Mój pierwszy raport opisywał pierwszą porządną podróż, jaką odbyłam na tej substancji. Napisałam go jakieś 2 miesiące temu. Od tej pory, zażyłam substancję jakieś dziesięć razy. Może przesadzam, tym bardziej, że już jestem umówiona na kolejną sesję z MXE – tym razem z najlepszą kumpelą.

randomness