REKLAMA
Wielkie narkotyki w niedużym mieście

Zakończył się proces 13 mieszkańców Golubia-Dobrzynia i okolic oskarżonych o handel narkotykami. Otrzymali kary od 3,5 roku do roku i pięciu miesięcy pozbawienia wolności.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1849

To było największe postępowanie w sprawie środków odurzających prowadzone w ostatnich latach przez toruńską Prokuraturę Okręgową.

Skala tego procederu przerosła najśmielsze wyobrażenia sądu - powiedział w ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Szadkowski.

Czytając akta szokowało przede wszystkim to, że w sumie w tak niewielkim mieście jak Golub-Dobrzyń narkotyki były tak powszechne i obrót nimi praktycznie nieskrępowany. Można było podejść do każdego i zapytać, czy ma je na sprzedaż lub wie, kto nimi handluje.

O narkotyki było tak samo łatwo jak o chleb. Jak ustalili prowadzący postępowanie, środki odurzające były rozprowadzane przeważnie wśród nieletnich, nawet 13-latków. Na dyskotekach, w lokalach i w szkołach. Oskarżeni nie tworzyli ścisłej struktury. Nie było przywódcy grupy ani podziału na strefy wpływów. Wszystko opierało się na wciąganiu do interesu kolejnych znajomych - dodaje gazeta.

Zwykle sprzedający środki odurzające najpierw oferowali działki za darmo, żeby uzależnić. Potem proponowano tym, którzy nie mieli pieniędzy na kupno narkotyków, że sami mogą je sprzedawać za nieco wyższą cenę i w taki sposób zdobywać gotówkę. Dlatego krąg handlujących narkotykami ciągle się rozszerzał. Policjanci ustalili, że - oprócz dorosłych - sprzedażą środków odurzających zajmowało się co najmniej 20 nastolatków poniżej 17 lat. O ich winie orzekał sąd dla nieletnich. Podczas śledztwa nie udało się ustalić, gdzie oskarżeni zaopatrywali się w narkotyki - piszą Nowości.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Armageddon (niezweryfikowany)
&quot;Oskarżeni nie tworzyli ścisłej struktury. Nie było przywódcy grupy ani podziału na strefy wpływów. Wszystko opierało się na wciąganiu do interesu kolejnych znajomych - dodaje gazeta. &quot; <br> <br>Kiedy ci debile, tacy jak Labuda przejrzą na oczy i zobaczą wreszcie, ze całe to prohibicyjne prawo prowadzi do pojebanych patologii społecznych i masowych nagonek na ludzi wkręconych w tą patologię?? <br> <br>To nie łamiące się nigdy koło, ale takie które samo łamie. I czemu i po co?? <br> <br>Daemnie zadaję sobie to pytanie przez lat tylko, że już sam nie wiem po co to robię..:((
Ganda propagand... (niezweryfikowany)
Kur.. , ch.. !Chce pierwsza dzalke za darmo !Stanowczo rzadam sprawiedliwosci...Czemu nigdy nikt mi nie proponowal pierwszej dzialki za free?Hmm...
scr (niezweryfikowany)
&quot;Podczas śledztwa nie udało się ustalić, gdzie oskarżeni zaopatrywali się w narkotyki - piszą Nowości. &quot;<br>
AT (niezweryfikowany)
&quot;Podczas śledztwa nie udało się ustalić, gdzie oskarżeni zaopatrywali się w narkotyki - piszą Nowości. &quot;<br>
;) (niezweryfikowany)
&quot;Podczas śledztwa nie udało się ustalić, gdzie oskarżeni zaopatrywali się w narkotyki - piszą Nowości. &quot;<br>
magol (niezweryfikowany)
&quot;Zwykle sprzedający środki odurzające najpierw oferowali działki za darmo, żeby uzależnić. Potem proponowano tym, którzy nie mieli pieniędzy na kupno narkotyków, że sami mogą je sprzedawać (...) &quot; <br> <br>- no nie moge, malo nie spadlem z krzesla... :]]]
das (niezweryfikowany)
No i kolejna mafia została skasowana. Teraz zapanuje porzadek i pełna kultura(tylko ja proponuje wprowadzic godzine policyjna-tak na wszelki). Od tej pory w tym pieknym miescie(jakie to było miasto) wszyscy beda sie zgodnie z prawem zapijac na smierc, a potem wymiotowac w parkach. Serce rosnie.
Laon (niezweryfikowany)
czy ja zyje na jakiejs innej planecie?;] do wiezenia ida gangsterzy ktorzy lubia poprawic sobie samopoczucie nikomu nie robiac krzywdy a wrecz pomagajac otoczeniu sie usmiechnac;] trafka duzo mnie nauczyla. jestem bardziej wylajtowany niz bylem.daje ludziom tyle pozytywu ile moge i sprawia mi to nie opisana radosc a w tym wszystkim jakies 10-20% to zasluga ganji;] reszta to po prostu moja wesola osoba;] badzcie dobrzy dla innych i pomagajcie ludziom w potrzebie a swiat bedzie wspanialy. wierzcie mi!;]
CameLeon ;]] (niezweryfikowany)
czy ja zyje na jakiejs innej planecie?;] do wiezenia ida gangsterzy ktorzy lubia poprawic sobie samopoczucie nikomu nie robiac krzywdy a wrecz pomagajac otoczeniu sie usmiechnac;] trafka duzo mnie nauczyla. jestem bardziej wylajtowany niz bylem.daje ludziom tyle pozytywu ile moge i sprawia mi to nie opisana radosc a w tym wszystkim jakies 10-20% to zasluga ganji;] reszta to po prostu moja wesola osoba;] badzcie dobrzy dla innych i pomagajcie ludziom w potrzebie a swiat bedzie wspanialy. wierzcie mi!;]
Sztero & Baran (niezweryfikowany)
Zwykle sprzedający środki odurzające najpierw oferowali działki za darmo, żeby uzależnić. Potem proponowano tym, którzy nie mieli pieniędzy na kupno narkotyków, że sami mogą je sprzedawać za nieco wyższą cenę i w taki sposób zdobywać gotówkę. Dlatego krąg handlujących narkotykami ciągle się rozszerzał. Co Ludzie Wogóle Sobie Myślą?? Gówno Wiedzą i Gówno Pierdolą!! "Oferowali dziłki za darmo, żeby uzależnić"?? Co to kurwa ma byc czy wy wiecie o co tu kaman?? Chyba nie... Nikt nikomu Lufy ani ruki nigdzie nie wkładał ktoś chce to weźmie, nie chce to nie weźmie!! Gówno Prawda że po jednej działce człowiek się uzależnia!! Zresztą olądajcie "Rozmowy w Toku" itp. to będziecie tacy głupi jacy jesteście!!, albo to hahahaha "...nie mieli pieniędzy na kupno narkotyków, i że sami mogą je sprzedawać za nieco wyższą cenę i w taki sposób zdobywać gotówkę." Każdy kto w tym siedzi wie że z tego jest kasa (a gdzie żyjemy w państwie bez przyszłośći PiS) więc każdy chce mieć kase... nie na dragi tylko żeby żyć... Gadacie że dzieciaki biorą.. To się kurwa weście do roboty (do władz - zróbcie coś dla nich, wybudujcie coś, organizujcie coś)a nie, mówicie że nie macie pieniędzy to po co 20 razy łatacie tą samą dziure na ulicy?? No Po Co?? Nie Chodzi tu o to że nie macie kasy!! Wam się po prostu nie chce i Tyle!! Pozdro Dla Wszystkich Ziomków!! Hwdp!!
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Nie było to moje pierwsze spotkanie z Salvią, paliłem wcześniej zarówno ekstrakt jak i liście, nie uzyskałem jednak satysfakcjonujących efektów. Tym razem się przyłożyłem, skonstruowałem wymyślny cybuch do równie wymyślnej fajki wodnej, sprawdziłem po jakim czasie palnik się wypala. Minuta, czyli w sam raz. Do dyspozycji(Thanks for dr. Zielarz) miałem 3 duże, 2 małe liście i łodygę, która podobno również zawiera Salvinorin. Pocięłem łodygę na kwałeczki, pokruszyłem liście i podzieliłem wszystko na dwie części po około 0,7g.

  • MDMA
  • Tripraport

Pasterka.

Witam. Postanowiłem nieco zmienić formę, wybierając opis akurat tego, ale i być może kolejnych TR. Jak wiadomo, jest to oczywiście jedynie bajka:-)

  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji: dekstrometorfan (acodin)


Poziom doswiadczenia: ziele, galka, benzydamina, aviomarin no i dxm wczesniej oczywiscie :p


Dawka: 800 mg (dokladniej 802,5 mg - 53,5 tabletki ;> )


Set&setting: (mam 17 lat, 64 kg wagi), wieczor, sam w pokoju przed kompem, starsza w domu :P, niezle samopoczucie ale po glowie biegaly mi mysli o beltaniu (co wczesniej mi sie nigdy niezdarzylo przy dxm)

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

pozytywny nastrój i chęć przeżycia czegoś niezwykłego w gronie przyjaciół

Godzina wieczorna.

Wraz z najlepszym przyjacielem  B poszliśmy odwiedzić naszego kumpla  O. który przyjechał z Niemiec, mieliśmy wpaść do niego z browarami i wypić na miłe powitanie. Po czasie kiedy już się u niego zjawiliśmy atmosfera się rozkręciła, wspominaliśmy stare czasy. Potem zaczęła się gadka o piksach które przywiózł ze sobą, oczywiście skoro i tak mieliśmy u niego spać zgodziliśmy się. Każdy dostał po jednej, wyglądała jak twarz Trumpa, kolor był pomarańczowy. Wzięliśmy więc na usta i zapiliśmy napojem.

>+20min