REKLAMA
Wielkie narkotyki w niedużym mieście

Zakończył się proces 13 mieszkańców Golubia-Dobrzynia i okolic oskarżonych o handel narkotykami. Otrzymali kary od 3,5 roku do roku i pięciu miesięcy pozbawienia wolności.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1831

To było największe postępowanie w sprawie środków odurzających prowadzone w ostatnich latach przez toruńską Prokuraturę Okręgową.

Skala tego procederu przerosła najśmielsze wyobrażenia sądu - powiedział w ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Szadkowski.

Czytając akta szokowało przede wszystkim to, że w sumie w tak niewielkim mieście jak Golub-Dobrzyń narkotyki były tak powszechne i obrót nimi praktycznie nieskrępowany. Można było podejść do każdego i zapytać, czy ma je na sprzedaż lub wie, kto nimi handluje.

O narkotyki było tak samo łatwo jak o chleb. Jak ustalili prowadzący postępowanie, środki odurzające były rozprowadzane przeważnie wśród nieletnich, nawet 13-latków. Na dyskotekach, w lokalach i w szkołach. Oskarżeni nie tworzyli ścisłej struktury. Nie było przywódcy grupy ani podziału na strefy wpływów. Wszystko opierało się na wciąganiu do interesu kolejnych znajomych - dodaje gazeta.

Zwykle sprzedający środki odurzające najpierw oferowali działki za darmo, żeby uzależnić. Potem proponowano tym, którzy nie mieli pieniędzy na kupno narkotyków, że sami mogą je sprzedawać za nieco wyższą cenę i w taki sposób zdobywać gotówkę. Dlatego krąg handlujących narkotykami ciągle się rozszerzał. Policjanci ustalili, że - oprócz dorosłych - sprzedażą środków odurzających zajmowało się co najmniej 20 nastolatków poniżej 17 lat. O ich winie orzekał sąd dla nieletnich. Podczas śledztwa nie udało się ustalić, gdzie oskarżeni zaopatrywali się w narkotyki - piszą Nowości.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Armageddon (niezweryfikowany)
&quot;Oskarżeni nie tworzyli ścisłej struktury. Nie było przywódcy grupy ani podziału na strefy wpływów. Wszystko opierało się na wciąganiu do interesu kolejnych znajomych - dodaje gazeta. &quot; <br> <br>Kiedy ci debile, tacy jak Labuda przejrzą na oczy i zobaczą wreszcie, ze całe to prohibicyjne prawo prowadzi do pojebanych patologii społecznych i masowych nagonek na ludzi wkręconych w tą patologię?? <br> <br>To nie łamiące się nigdy koło, ale takie które samo łamie. I czemu i po co?? <br> <br>Daemnie zadaję sobie to pytanie przez lat tylko, że już sam nie wiem po co to robię..:((
Ganda propagand... (niezweryfikowany)
Kur.. , ch.. !Chce pierwsza dzalke za darmo !Stanowczo rzadam sprawiedliwosci...Czemu nigdy nikt mi nie proponowal pierwszej dzialki za free?Hmm...
scr (niezweryfikowany)
&quot;Podczas śledztwa nie udało się ustalić, gdzie oskarżeni zaopatrywali się w narkotyki - piszą Nowości. &quot;<br>
AT (niezweryfikowany)
&quot;Podczas śledztwa nie udało się ustalić, gdzie oskarżeni zaopatrywali się w narkotyki - piszą Nowości. &quot;<br>
;) (niezweryfikowany)
&quot;Podczas śledztwa nie udało się ustalić, gdzie oskarżeni zaopatrywali się w narkotyki - piszą Nowości. &quot;<br>
magol (niezweryfikowany)
&quot;Zwykle sprzedający środki odurzające najpierw oferowali działki za darmo, żeby uzależnić. Potem proponowano tym, którzy nie mieli pieniędzy na kupno narkotyków, że sami mogą je sprzedawać (...) &quot; <br> <br>- no nie moge, malo nie spadlem z krzesla... :]]]
das (niezweryfikowany)
No i kolejna mafia została skasowana. Teraz zapanuje porzadek i pełna kultura(tylko ja proponuje wprowadzic godzine policyjna-tak na wszelki). Od tej pory w tym pieknym miescie(jakie to było miasto) wszyscy beda sie zgodnie z prawem zapijac na smierc, a potem wymiotowac w parkach. Serce rosnie.
Laon (niezweryfikowany)
czy ja zyje na jakiejs innej planecie?;] do wiezenia ida gangsterzy ktorzy lubia poprawic sobie samopoczucie nikomu nie robiac krzywdy a wrecz pomagajac otoczeniu sie usmiechnac;] trafka duzo mnie nauczyla. jestem bardziej wylajtowany niz bylem.daje ludziom tyle pozytywu ile moge i sprawia mi to nie opisana radosc a w tym wszystkim jakies 10-20% to zasluga ganji;] reszta to po prostu moja wesola osoba;] badzcie dobrzy dla innych i pomagajcie ludziom w potrzebie a swiat bedzie wspanialy. wierzcie mi!;]
CameLeon ;]] (niezweryfikowany)
czy ja zyje na jakiejs innej planecie?;] do wiezenia ida gangsterzy ktorzy lubia poprawic sobie samopoczucie nikomu nie robiac krzywdy a wrecz pomagajac otoczeniu sie usmiechnac;] trafka duzo mnie nauczyla. jestem bardziej wylajtowany niz bylem.daje ludziom tyle pozytywu ile moge i sprawia mi to nie opisana radosc a w tym wszystkim jakies 10-20% to zasluga ganji;] reszta to po prostu moja wesola osoba;] badzcie dobrzy dla innych i pomagajcie ludziom w potrzebie a swiat bedzie wspanialy. wierzcie mi!;]
Sztero & Baran (niezweryfikowany)
Zwykle sprzedający środki odurzające najpierw oferowali działki za darmo, żeby uzależnić. Potem proponowano tym, którzy nie mieli pieniędzy na kupno narkotyków, że sami mogą je sprzedawać za nieco wyższą cenę i w taki sposób zdobywać gotówkę. Dlatego krąg handlujących narkotykami ciągle się rozszerzał. Co Ludzie Wogóle Sobie Myślą?? Gówno Wiedzą i Gówno Pierdolą!! "Oferowali dziłki za darmo, żeby uzależnić"?? Co to kurwa ma byc czy wy wiecie o co tu kaman?? Chyba nie... Nikt nikomu Lufy ani ruki nigdzie nie wkładał ktoś chce to weźmie, nie chce to nie weźmie!! Gówno Prawda że po jednej działce człowiek się uzależnia!! Zresztą olądajcie "Rozmowy w Toku" itp. to będziecie tacy głupi jacy jesteście!!, albo to hahahaha "...nie mieli pieniędzy na kupno narkotyków, i że sami mogą je sprzedawać za nieco wyższą cenę i w taki sposób zdobywać gotówkę." Każdy kto w tym siedzi wie że z tego jest kasa (a gdzie żyjemy w państwie bez przyszłośći PiS) więc każdy chce mieć kase... nie na dragi tylko żeby żyć... Gadacie że dzieciaki biorą.. To się kurwa weście do roboty (do władz - zróbcie coś dla nich, wybudujcie coś, organizujcie coś)a nie, mówicie że nie macie pieniędzy to po co 20 razy łatacie tą samą dziure na ulicy?? No Po Co?? Nie Chodzi tu o to że nie macie kasy!! Wam się po prostu nie chce i Tyle!! Pozdro Dla Wszystkich Ziomków!! Hwdp!!
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25

I stal sie cud, a moze tylko tak ja to odbieram

Rano wpadl do mnie przyjaciel, rzucil dwa zdania

ze nie mozna na mnie patrzec i wreczyl mi prezen,

powiedzial ze moze to mi pomoze....


Usiadlam w pokoju, w dloni male puzderko z symbolem

czi na pokrywce, doskonale wiedzialam co w nim

jest, on zawsze daje mi taki sam prezent.

Otworzylam, w srodku male zawiniatko aluminiowej

foli i karteczka, zjedz i potraktuj to jak sesje

 • 4-HO-MET
 • Klonazepam
 • Tripraport

Daleko od domu, tak jakbym po prostu wyszedł na spacer... Nastawienie psychiczne przed zażyciem bardzo pozytywne, ale chyba nie miało to wielkiego znaczenia.

To była bardzo nieodpowiedzialna akcja, która zaowocowała trudnym, aczkolwiek ostatecznie owocnym doświadczeniem...

T+???? : Noc, siedzę na przystanku autobusowym. "Co się, kurwa, stało?", mniejsza z tym. "Która godzina?", mniejsza z tym. Dookoła pusto, nic się nie dzieje. Wstaję, jestem w stanie chodzić. Przez chwilę, bo potem zauważam dziwne przyciąganie od strony wiaty przystanku. To grawitacja, ale wówczas o tym nie wiedziałem. Dziwne uczucie wywoływało poruszanie się dookoła wiaty będąc non stop do niej przyklejonym.

 • Alprazolam
 • Amfetamina
 • Kannabinoidy
 • Katastrofa
 • Mefedron
 • Pentedron

w trakcie pracy na ochronie, na błoniach krakowskich, cmentarzu rakowickim, w lesie wolskim i w paru kamienicach starego miasta

Trip raport napisany na potrzeby chimerycznego pisma transgresyjnego Ulvhel (ulvhel.wordpress.com)

Jako, źe wszyscy amoraliści w historii razem wzięci nie dopuścili się tylu okrucieństw i zniszczeń co przeciętny moralista w ciągu źycia, sądzę, że kiedy ktoś zaczyna bredzić o moralności, powinno się szybko zamienić samochód na czołg, kupić broń i amunicję, ubrać hełm i zbudować schron przeciwlotniczy. Tacy ludzie są niebezpieczni.

___

Robert Anton Wilson

 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Metoksetamina
 • Tripraport

Miejsce: Pokój w domku, trawnik przed domem i trasa do sklepu. Kwiecień 2011, noc. Start o 22:30. Nastrój: Jak najbardziej pozytywny. Cele: Odpalić statek kosmiczny i pozwiedzać pobliskie planety, a może i inne gwiazdy tej galaktyki.

WSTĘP
Ogólnie miał to być zwykły "odpoczynkowy" piątek. Przybycie moich dwóch przyjaciół było lekką niespodzianką, niemniej przybyli, kazali mi przygotować skafander kosmonauty, jeden z nich rzucił na stół 250 mg metoxyketaminy, podzieliliśmy i postanowiliśmy wyruszyć w kosmos. 

Nie jadłem wcześniej ketaminy, ten środek ponoć jest analogiem. Wszystkie 'T+' podane poniżej są przybliżone, naprawdę ciężko ogarnąć upływ czasu na tym środku, 10 minut potrafi trwać 10 lat, a chwilę później 2 godziny mijają w minutę. 

T - 0 (22:30)

randomness