W Wielkiej Brytanii nastolatkom łatwiej kupić zioło niż alkohol

Aż 44.1% nastoletnich konsumentów marihuany w Wielkiej Brytanii twierdzi, iż kupno ich ulubionej używki jest łatwe lub bardzo łatwe. Do łatwego sposobu zakupu alkoholu przyznaje się jednak tylko 28.1% z nich.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Magivanga
Conradino Beb na podstawie "Volteface"
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Autora serdecznie pozdrawiamy!

Odsłony

136

Jak stwierdza raport think tanku, Volteface, brytyjskie nastolatki przyznają, że bez żadnych problemów kupują marihuanę na ulicy czy przez media społecznościowe.

Aż 44.1% nastoletnich konsumentów marihuany w Wielkiej Brytanii twierdzi, iż kupno ich ulubionej używki jest łatwe lub bardzo łatwe. Do łatwego sposobu zakupu alkoholu przyznaje się jednak tylko 28.1% z nich.

Raport Volteface podkreśla, że wraz z dostępnością marihuany zwiększa się także średnia zawartość THC produktu, jak też liczba wyroków prawnych niepełnoletnich za jej sprzedaż, podczas gdy ciągle spada liczba wyroków dorosłych za ten sam proceder.

Za ciągle zwiększającą się dostępność używki odpowiadają wg autorów raportu media społecznościowe. Przede wszystkim Instagram i Snapchat, na których operują setki dilerów gotowych do sprzedaży marihuany każdemu, kto o nią spyta.

Dodatkowo, wśród młodych ludzi rośnie również świadomość istnienia Darknetu i operujących w nim bazarów.

W dół idzie też ciągle wiek inicjacji marihuanowej. Aktualnie 66% nastolatków przyznaje się, że po raz pierwszy kupiło zioło zanim skończyło 15 lat, co stoi w kontraście do 20,5%, którzy po raz pierwszy spróbowali w tym wieku alkoholu.

To niepokoi zaś badaczy ze względu na udowodnioną tendencję marihuany do zmiany struktury mózgu u osób młodych i większe prawdopodobieństwo wystąpienia u nich syndromu nadużywania w późniejszym wieku.

Faktycznie, ankieta potwierdziła, iż 34,9% nieletnich konsumentów marihuany zauważyła u siebie negatywne skutki jej konsumpcji takie jak stany zmartwienia czy lekkiej depresji.

Nawet jeśli zostają one jednak zgłoszone rodzicom, ci niezwykle rzadko korzystają z porady terapeuty, psychologa czy lekarza ze względu na nielegalność i tabuizację używki.

W konkluzji, autorzy raportu piszą, iż brytyjska polityka antynarkotykowa nie jest skuteczna, gdyż kryminalizuje ona coraz więcej młodych ludzi, którzy często są zachęcani lub zmuszani do sprzedaży marihuany przez pełnoletnich dilerów i dystrybutorów.

Podkreśla sięrównież rolę edukacji szkolnej w uświadomieniu nastolatkom zagrożeń wynikających z konsumpcji marihuany w młodym wieku, która obejmuje na dzień dzisiejszy zaledwie 48% uczniów. Ponadto, rekomenduje się analizę rozwiązań prawnych wprowadzonych w Kanadzie i w niektórych stanach USA.

Pełny raport: 018/09/The-Childrens-Inquiry-Full-Report.pdf

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Muchomor czerwony
  • Przeżycie mistyczne

Na czczo. Kilka dni przedtem dieta mocno ograniczona, bardzo lekka. Las. Głęboki spokój. Trans medytacyjny. Brak wiedzy o substancji. Brak oczekiwań. Waga 58 kg. Wzrost 175.

Mija kilka minut. Pierwszy oddział był gotów do wymarszu. 

Generale, melduję, że smak jest ohydny...

Jak kania z indywidualną dla muchomora nutką smaku. Zjadłem wszystko z wielkim trudem. Pojawiło się uczucie ogromnej suchości. Pamiętam, że żułem wszystko bardzo długo, wiedząc, że ma to olbrzymi wpływ na efekt.

Już kiedy kończyłem ostatniego muchomora (jedzenie tego wszystkiego trwało dobry kwadrans) poczułem, że coś się zmieniło, ale nie potrafiłem powiedzieć, co.

  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

słoneczny poranek, dobry nastrój

Swego czasu naprawdę sporo naczytałem się o wyjątkowej przyprawie jaką jest gałka muszkatołowa. Zaintrygowało mnie ona, a składało się to na jej dziecinnie łatwą dostępność, cene i możliwe efekty. Jednak aby przeżycie było jak najbardziej satysfakcjonujące należy spełnić kilka warunków związanych z settingiem, więc dwie paczuszki gałki mielonej firmy Prymat czekały cierpliwie na swój czas w szafce. Pięknego środowego poranka ten moment wreszcie nadszedł (w zasadzie to leżały tylko 2 dni, ale chciałem spróbować od razu).

  • Efedryna

Od pewnego czasu eksperymentuję z różnymi substancjami narkotykopodobnymi.

Pośród mych działań najbardziej oryginalne (i może nawet śmieszne) było

palenie herbaty, czy liścia laurowego z fifku. Oczywiście do obu

`przysmaków` już na pewno nie powrócę i szczerze nie polecam komukolwiek

tych specyfików.  • Kofeina
  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

Nastawienie pozytywne, byłam bardzo ciekawa jak na mnie zadziała pseudoefedryna. Wszystko brałam sama w swoim pokoju.

Wszystko zaczęło się od tego, że byłam chora i miałam zapalenie zatok. Pełno lekarstw w domu, już sama się gubiłam co kiedy mam brać a czego nie brać. Wcześniej miałam doczynienia z Thiocodinem, więc to był jedyny lek, którego znałam skład. Z tego powodu, że interesuję się takimi rzeczami, z nudów zaczęłam czytać składy wszystkich leków. Do ręki mi wpadł Cirrus. Psudoefedrynę w lekach kojarzyłam tak naprawdę tylko z Sudafedu, którego nawet nie brałam, ale znałam mniej więcej działanie. 

randomness