W USA przechwycono ogromne ilości fentanylu, zdolne uśmiercić wszystkich Amerykanów

Amerykańska Agencja do Walki z Narkotykami przechwyciła w 2022 roku ogromne ilości fentanylu, ponad dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku - wynika z najnowszego raportu DEA. Jak podkreślono, to ilość, która mogłaby uśmiercić wszystkich Amerykanów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

tvn24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

33

Amerykańska Agencja do Walki z Narkotykami przechwyciła w 2022 roku ogromne ilości fentanylu, ponad dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku - wynika z najnowszego raportu DEA. Jak podkreślono, to ilość, która mogłaby uśmiercić wszystkich Amerykanów.

Amerykańska Agencja do Walki z Narkotykami (DEA) w mijającym roku przechwyciła 379 milionów dawek fentanylu, zwierających dwa miligramy tej substancji, która nawet w tak małej ilości jest dla człowieka śmiertelna. Fentanyl jest substancją wyjątkowo silnie uzależniającą, nawet 50 razy bardziej niż heroina.

DEA twierdzi, że w 2022 roku przechwyciła w sumie 4,5 tysiąca kilogramów tej substancji, ponad dwukrotnie więcej niż w 2021 roku.

Zabójczy opioid

Stojąca na czele DEA Anne Milgram oceniła, że to "wystarczająca ilość, by uśmiercić wszystkich Amerykanów". Podkreśliła, że liczba skonfiskowanych dawek fentanylu to dowód na "niezachwiane zaangażowanie DEA w ochronę Amerykanów i ratowanie życia poprzez wytrwałe ściganie osób odpowiedzialnych za handel tą substancją w Stanach Zjednoczonych".

Fentanyl wykorzystywany jest w medycynie, głównie w anestezjologii, jako silny środek przeciwbólowy i jest dostępny wyłącznie na receptę. Należy do grupy opioidów, jest silniejszy niż morfina. Tak silne działanie jest zasługą tego, że znacznie łatwiej rozpuszcza się w tłuszczach i szybciej przenika do mózgu.

Fentanyl sprzedawany nielegalnie zwykle dostępny jest w tabletkach, przypominających te, które dostępne są w aptekach na receptę. Środek ten jest przemycany do USA głównie z Meksyku, gdzie powstaje w tajnych manufakturach. W jego produkcji masowo wykorzystuje się substancje czynne sprowadzane z Chin.

W USA w 2022 roku na skutek przedawkowania narkotyków zmarło ponad 100 tysięcy Amerykanów. Aż dwie trzecie tych tragedii związanych jest z przedawkowanie fentanylu. Oprócz tej substancji Agencja do Walki z Narkotykami w minionym roku przechwyciła 59 tysięcy kilogramów metamfetaminy, około dwóch tysięcy kilogramów heroiny oraz około 200 tysięcy kilogramów kokainy.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Nigdy nie przywiązywałem dużej wagi do przygotowania psychicznego przed podróżą. Zadbałem tylko jak zwykle - o dobre nastawienie, bo kwas i tak pokaże mi to co on chce, nie co ja chcę. Ostatnio układało mi się w życiu, także tzw. set miałem zapewniony. Natomiast setting przygotowałem z jak największą dokładnością i dbałością o szczegóły. Wybrałem swoje mieszkanie, gdzie miałem spędzić samotnie peak, a potem wyjść na miasto i spotkać się z kumplami.

Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym podzielić się z wami moim ostatnim doświadczeniem wywołanym przez magiczną molekułę zwaną dietyloamidem kwasu D-lizergowego lub jak kto woli LSD. 

Pragnę zaznaczyć, że jest to mój pierwszy tripraport, a ja jestem osobnikiem nieposiadającym nadzwyczajnych zdolności pisarskich ani rozbudowanego słownictwa, jednak postanowiłem że spróbuję swoich sił. W końcu musi być ten pierwszy raz. Tyle ze słów wstępu, teraz lecimy z właściwą częścią opowiastki :).

 

Przygotowanie do tripa:

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Chęć umilenia popołudnia wyrażona Tęsknotą za Utraconym.

 

Minęło już kilkadziesiąt minut odkąd wyciumkany papier znalazł się w moim żołądku. Głowa zaczęła przeczuwać nadchodzący obłąkańczy stan. Ciało zaczyna drżeć, motam się chwilę; szukam odpowiedniego rytmu z którym mogłabym popłynąć; Hallucinogen – The Lone Deranger. Widzę odbicie samej siebie.

  • Dekstrometorfan

Set & Setting - Nastrój? Takowy jak zwykle. Otoczenie? Lord A i mój obszerny pokój, pełen kolorów.

Dawkowanie - dziś dawkuję 10tabl. / 30 min. Bo tak.

Wiek i doświadczenie - lat 18. Doświadczenie: marihuana, dxm, clonazepam, alkohol.

  • Piper methysticum (Kava kava)


Zdravo [u]zywankiTak chcialem pogadac. Moge?

Bedzie chyba dlugo, nie robie przerw na reklame :)