REKLAMA
W sortowni paczek w Koluszkach znaleziono 10 przesyłek z dopalaczami!

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi skontrolowali sortownię paczek w urzędzie pocztowym w Koluszkach - znaleźli dziesięć przesyłek zawierających dopalacze.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Express Ilustrowany
MR
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

533

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi skontrolowali sortownię paczek w urzędzie pocztowym w Koluszkach. I znaleźli dziesięć przesyłek zawierających dopalacze!

Wartość rynkową specyfików oszacowano na ok. 2,2 tys. zł. Przesyłki zostały nadane w centrum kraju i miały dotrzeć do odbiorców z różnych rejonów Polski. Zawarte w paczkach specyfiki to proszek i susz roślinny. Torebki było oznaczone nazwami 4CMC, 3CMC, Alfa, Fake. Wszystkie zostały przekazane do laboratorium, gdzie ich analiza potwierdzi, czy są to nowe substancje psychoaktywne. Dalszy tryb postępowania i kara grożąca nadawcy przesyłek uzależnione są od wyników badań.

Za wprowadzanie dopalaczy do obrotu grozi do lat 5 pozbawienia wolności. W tym samym miejscu funkcjonariusze natrafili także na 10 paczek z wyrobami tytoniowymi bez znaków akcyzy. Znaleźli 28 kilogramowych worków z tytoniem i 220 paczek papierosów, o łącznej wartości rynkowej prawie 20 tys. zł. A trefne wyroby wywąchał czworonożny funkcjonariusz - pies Blacky.

Oceń treść:

Average: 5.5 (2 votes)
randomness