W Krakowie straż miejska filmuje handlarzy narkotyków i narkomanów

Szacuje się, że w Krakowie jest około 31 tys. osób uzależnionych od narkotyków

Anonim

Kategorie

Źródło

Super Express
Mirosław Koźmin, Kraków

Odsłony

3899

Handlarze narkotyków i narkomani podglądani są niczym mieszkańcy domu Big Brothera. Wielkim Bratem jest... krakowska straż miejska. Przez wiele dni strażnicy z ukrytej kamery filmowali dilerów. Wczoraj ruszyli łapać handlarzy.

Strażnicy wczoraj pokazali swój film władzom miasta, jednemu z posłów i dziennikarzom. Potem przekażą go policjantom. Chcą wypchnąć dilerów z centrum miasta. Dotąd kojarzono ich z mandatami za złe parkowanie, teraz wzięli się za narkotyki.

Telewizor w Urzędzie Miasta

Do młodego chłopaka w czapce bejsbolówce podchodzi inny młodzian. Przez chwilę rozmawiają. Przychodzi pora na przekazanie towaru. Diler jest bardzo uczynny. Wyciąga strzykawkę i wprawnym ruchem wbija ją w wyciągniętą rękę narkomana.

Rejon Bramy Floriańskiej. Znów klient ugaduje się z dilerem. Gdy są już po słowie, handlarz kuca i skrupulatnie notuje coś w notesiku. Samo przekazanie towaru odbywa się już w pobliskiej bramie.

Gdzieś na Plantach. Klient na głodzie nie ma gotówki. Za to oferuje walkmana. Diler nie gardzi taką zapłatą.

To tylko kilka z kilkunastu scen sfilmowanych z ukrycia przez strażników miejskich w rejonie krakowskiego Rynku Głównego. Wczoraj ten film pokazano w magistracie. Przyszedł na nie także poseł Władysław Kielian. Przez kilka minut na ekranie dużego telewizora można było zobaczyć, że handlarzy narkotyków w Krakowie nie brakuje i czują się bardzo swobodnie.

Straż prawdopodobnie dalej będzie nagrywać handlarzy w akcji. Taki jest cel rozpoczętej wczoraj we współpracy z policją akcji ich nękania.

Po seansie filmowym strażnicy ruszyli w miasto.

Narkomanów wymiotło

- Mieliśmy takiego namierzonego, ale jak zobaczył mundur, od razu zniknął - informował nas jeden z zawiedzionych strażników.

Przed godziną 15 jednak ruszyło. Najpierw na ul. Paderewskiego strażnicy złapali dilera i jego dwóch klientów. Kilkanaście minut później strażnicy w bramie kamienicy przy ul. Tomasza zatrzymali handlarza i dwóch narkomanów.

- Mamy dotąd w sumie sześciu zatrzymanych - relacjonował jeden ze strażników, prowadząc złapanego do radiowozu.

Okupują Planty

Według szacunków służby zdrowia, policji i Monaru, w Krakowie jest około 31 tys. osób uzależnionych od narkotyków. Kolejne 10-12 tys. sięga po nie okazjonalnie. Narkomani całymi dniami okupują Planty, tu na oczach turystów i przechodniów handlują i zażywają narkotyki.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Kokaina

Doświadczenie: wcześniej troszke paliłem trawe (średnio 2-3/mieś) i miałem pewne doświadczenia z fetą ale nic poza tym...

Substancja: Alk. 0,5 fety i 0,5 koksu na 2 osoby

Ogranicze sie tylko do najwazniejszych przeżyc pomijając info o drętwiejącym języku itd. bo w pozostalych trip-raportach odnajdziecie dokladniejsze sprawozdania.

  • 3-MeO-PCP
  • Przeżycie mistyczne

Jak pobity pies z syndromem sztokholmskim.

  Ciąg dalszy serii niefortunnych zdarzeń. Wlokąc się jak cień człowieka w bladym świetle poranka, nie widziałam zwisającego nad moją głową sejfu. Wielki Misiokłaczek tylko oczekiwał odpowiedniej chwili, żeby spierdolić mi go na głowę. A wydawało się, że skład i twardość gleby wystarczająco poznałam na własnej skórze w ostatnim odcinku. Nie ma tego złego, coby na gorsze nie wyszło.

  • Szałwia Wieszcza


Salvie zamowilem sobie ze sklepu zagranicznego. Jeszcze nigdy nie doswiadczylem czegos tak mocnego. Dziwne jest tez to, ze mimo ogromnego doswiadczenia jakie niesie ze soba trip z Szalwia, nie odczuwamy jego ciezaru, a po calej ceremonii czujemy sie rzesko, jak po przebudzeniu, zadnych zwal, zadnych fleszbekow, wspominamy calosc tak jakby wydarzyla sie pare dni temu, a my mielismy przez ten czas okazje na przemyslenia i ulozenie sobie w glowie tego co sie zdarzylo.


  • 4-HO-MET
  • Przeżycie mistyczne

Urodziny kolegi, przyjemne miejsce, las, jezioro