W Anglii można legalnie sprawdzić skład narkotyków

W Wielkiej Brytanii zostanie otwarta pierwsza licencjonowana placówka zajmująca się testowaniem narkotyków. Organizatorzy co najmniej sześciu festiwali muzycznych przygotowują się do zaoferowania swoim gościom bezpłatnych testów sprawdzających ryzyko zażycia nielegalnych substancji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

kmag.pl
Yelyzaveta Kara
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

47

W Wielkiej Brytanii zostanie otwarta pierwsza licencjonowana placówka zajmująca się testowaniem narkotyków. Organizatorzy co najmniej sześciu festiwali muzycznych przygotowują się do zaoferowania swoim gościom bezpłatnych testów sprawdzających ryzyko zażycia nielegalnych substancji.

Rząd Wielkiej Brytanii wydał licencję na świadczenie usług polegających na anonimowym testowaniu składu zakazanych substancji. Usługa ta będzie prowadzona przez organizację o nazwie „The Loop”, która wspierana jest przez zespół profesjonalnych farmaceutów i pracowników służby zdrowia. Celem organizacji jest zmniejszenie ryzyka zażywania narkotyków oraz rozpoznanie nielegalnego rynku sprzedaży. Usługi będą całkowicie poufne i bezpłatne. Ośrodek będzie działał raz w miesiącu, a w przypadku ważnych wydarzeń lokalnych (np. festiwale) będzie miał dodatkowe godziny otwarcia lub osobne stoiska bezpośrednio na wydarzeniu. Otwarcie placówki zaplanowano na 25 czerwca w Bristolu.

Bezpieczne festiwale muzyczne

Możliwość przeprowadzania bezpłatnych testów na festiwalach zaczęła być dyskutowana po serii zgonów związanych z zażywaniem narkotyków w ciągu ostatnich kilku lat. Uczestnicy festiwali będą mogli przynieść narkotyki do specjalnego stoiska organizacji „The Loop”. Po przeprowadzeniu szybkiego testu osoba przynosząca substancję zostanie poinformowana, jaki jest skład substancji, natomiast przyniesiona próbka zostanie natychmiast zatrzymana i zniszczona. Według „Festival Republic” (firma zarządzająca festiwalami w Wielkiej Brytanii), w tym roku od sześciu do dziesięciu festiwali skorzysta z nowego systemu.

Fiona Measham, założycielka i współprowadząca „The Loop”, twierdzi, że gotowość rządu do wsparcia programu pokazuje, że zdrowie i bezpieczeństwo ludzi staje się dla policji priorytetem, a nie tylko kwestią walki z przestępczością.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Aviomarin to niezle gowno ale po zarzuceniu wystepuja niezle halucki. Ja pierwszy raz wzialem 22 tab. gdy mialem 14 lat. Byla godzina 22 wlasnie polozylem sie spac, gdzies okolo 2-3 w nocy nie pamietam dokladnie (mialem juz niezle haloony) wychodze ze swojego pokoju na przedpokuj patrze a tam pelno butow (tak zaczely sie moje haloony) Do pasa bylem zasypany w butach wiec otworzylem szafke i zaczalem je ukladac (nie wiem jak dlugo je ukladalem) nagle sie ocknalem patrze a nademna stoi matka i sie pyta co ja robie a ja ze ukladam buty (ciekaw jestem teraz jaka zrobila wtedy mine.

  • Dekstrometorfan

Włany pokój, spkój i czisza....

Notka od moderacji: raport jest pełen błędów i słabo czytelny, jednak takie było założenie autora. Ku przestrodze.

Zaczęło się od tego, żę przer miesią reularnie łykałem acodin coddziennie ilośxi okol 30-35 tabsów dziennie. Rano zaczynałem 10, za pół gzodzimy 30 itd, Do tego 100 mg BeTO ZK na uspokojenie serca o 30-40 mg Croznxenu, Zacząłem zauważać kłopoty  pisasnie tekstu na klawiarutze komputera. Mie były to literówki a mega-likterówkii.

  • Inne

~Narkoza~

Poziom doświadczenia (0.-10.): -10... nie mam doświadczenia, choć pare razy miałam zamiar wziąść, jednak stara mnie kontroluje.

Metoda zażycia: zastrzyk+gaz+tabletki


  • Benzydamina

Substancja: wyekstraktowana benzydamina z Tantum Rosa


Dawka: 4 saszetki


set & setting: molo, cmentarz