REKLAMA
Valve wycofuje się z organizacji dużego turnieju DOTA 2. Powód? Obowiązkowe testy narkotykowe

W tym roku Filipiny nie otrzymają dużego e-sportowego turnieju z cyklu DOTA 2 Major, poinformowało Valve. Powodem decyzji są obowiązkowe testy narkotykowe, które musieliby przejść jego uczestnicy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

komputerswiat.pl
Tomasz Mileszko

Odsłony

277

W tym roku Filipiny nie otrzymają dużego e-sportowego turnieju z cyklu DOTA 2 Major, poinformowało Valve. Powodem decyzji są obowiązkowe testy narkotykowe, które musieliby przejść jego uczestnicy.

Turnieje z cyklu Major to bardzo duże wydarzenie w e-sportowym światku DOTA 2. Nad ich organizacją czuwa bowiem samo Valve, co przekłada się chociażby na większą pulę nagród. W tym roku ten cykl zawodów miał pojawić się także na Filipinach, ale kilka dni temu Valve wystosowało komunikat, w którym poinformowało, iż wycofuje się z organizacji tego wydarzenia i odbiera mu status turnieju z cyklu Major.

Powodem takiej decyzji są obowiązkowe testy na obecność narkotyków, które musieliby przejść zawodnicy biorący udział w tym wydarzeniu. Od lipca 2017 roku na Filipinach istnieje bowiem prawo, w ramach którego zawodowi e-sportowcy biorący udział w profesjonalnych turniejach odbywających się na terenie tego kraju muszą posiadać specjalną licencję. A warunkiem jej wydania jest zaliczenie testu narkotykowego na obecność m.in. marihuany czy metamfetaminy.

Decyzja Valve jest interesująca głównie z jednego powodu. Często mówi się przecież, że e-sport równa się normalnemu sportowi, gdzie testy antydopingowe i antynarkotykowe są czymś zupełnie normalnym. A tymczasem Valve nie chce narażać swoich e-sportowców na tego typu badania - czyżby wiedziało, że niektórzy zawodnicy takiego testu po prostu nie zaliczą?

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)

Komentarze

br (niezweryfikowany)
Niektórzy? Wszyscy. Nikt nie chce odbierać emocji płynących ze stosowania narkotyków przez graczy oraz komentatorów, bo to jest dobry $.