To użycie alkoholu, a nie konopi w młodym wieku wiąże się ze zmniejszeniem grubości warstwy korowej

Naukowcy z University of Minnesota ocenili związek między alkoholem a narażeniem na konopie indyjskie w młodym wieku na podstawie morfologii mózgu na populacji 436 bliźniaków w wieku 24 lat.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie, Jakub Gajewski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

47

Naukowcy z University of Minnesota ocenili związek między alkoholem a narażeniem na konopie indyjskie w młodym wieku na podstawie morfologii mózgu na populacji 436 bliźniaków w wieku 24 lat.

Autorzy donoszą: „To nadużywanie alkoholu, a nie marihuany, wiązało się ze zmniejszoną grubością kory przedczołowej i czołowej przyśrodkowej, a także płatem skroniowym, bruzdą śródciemieniową, wyspą, wieczkiem ciemieniowym, przedklinem i środkowymi obszarami ciemieniowymi”.

Badania neuroobrazowe wskazują, że zdolności intelektualne człowieka są związane ze strukturą mózgu, w tym z grubością kory mózgowej.

Badacze doszli do wniosku: „Nie zaobserwowano żadnych znaczących powiązań między używaniem konopi a grubością kory. Brak efektów specyficznych dla konopi jest zgodny z przeglądami literatury, badaniami na dużych próbach i dowodami, że obserwowane skutki marihuany można tłumaczyć współwystępującym alkoholem.

„Badanie to dostarcza nowych dowodów na to, że związane z alkoholem zmniejszenie grubości kory mózgowej kontrolnej / istotnej sieci prawdopodobnie reprezentuje skutki narażenia na alkohol i przedchorobowych cech predyspozycji genetycznych do nadużywania alkoholu. Podwójne skutki tych dwóch przyczynowych czynników związanych z alkoholem mają ważne i uzupełniające się implikacje dotyczące zdrowia publicznego i działań profilaktycznych mających na celu ograniczenie picia wśród młodzieży ”.

Odkrycia są zgodne z wynikami kilku innych badań – takich jak to badanie z 2017 r. I to badanie z 2015 r. – wskazujące, że używanie alkoholu, ale nie marihuany, wiąże się z negatywnymi zmianami w morfologii mózgu. Zgodnie z wynikami przeglądu literatury 69 badań opublikowanych w JAMA Psychiatry, „Związki między używaniem konopi indyjskich a funkcjami poznawczymi w przekrojowych badaniach nastolatków i młodych dorosłych są niewielkie i mogą mieć wątpliwe znaczenie kliniczne dla większości osób. Ponadto abstynencja dłuższa niż 72 godziny zmniejsza deficyty poznawcze związane z używaniem konopi. Wyniki wskazują, że wcześniejsze badania młodzieży konopi indyjskich mogły zawyżać skalę i utrzymywanie się deficytów poznawczych związanych z używaniem marihuany ”.

Pełny tekst badania „ Wpływ alkoholu i konopi indyjskich na grubość kory mózgowej kontroli poznawczej i istotności sieci mózgowych w wyłaniającej się dorosłości: badanie kontrolne bliźniaków”, ukazuje się w Biological Psychiatry. Dodatkowe informacje w języku angielskim są dostępne w arkuszu informacyjnym NORML „Ekspozycja na marihuanę i wydajność poznawcza”.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Ketony
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Miks

Dom mojego przyjaciela, później droga przez las, miasteczko oddalone o 5km od domu. Nastawienie, bardzo dobre, to były urodziny mojego przyjaciela. Chcieliśmy mieć dobrą fazę, świętować, cieszyć się spędzonymi chwilami w towarzystwie ludzi którzy są zaprzyjaźnieni od lat. Chcieliśmy zrobić coś głupiego, wręcz surrealistycznego... Czego później można żałować, nie przejmując się konsekwencjami. Młodzi, piękni, i bardzo nieodpowiedzialni.

Witam, to mój pierwszy trip raport. Zacznijmy od tego, że nie jestem od niczego uzależniony, nigdy nie miałem "preszu" na substancje. Zawsze na mnie działały. Nie mam wyrobionej tolerancji na nic.

  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana

Wrocławskie osiedla i okolice Odry + perspektywa poznania nowej ciekawej substancji.

30.12.2007

Długo oczekiwana paczka od pana S. w końcu przyszła, w środku poza kartonami ukazał się miły gratis ~1,5g palenia, ktore pomaga mi teraz, na zjeździe sklecić tego TR. Szybki telefon do W. i już wiadomo, że dzisiaj zarzucamy.

21:00

Połykamy po jednym kartonie zapijając wodą. Ciągle trzymają się mnie obawy, że jeden karton to będzie za słabo. No bo ch. wie ile substancji jest na tym kartonie?

21:40

  • Grzyby halucynogenne


.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


.


jesli kiedys napisze z tego trip report, to znaczy, ze wszystko


poszlo na


marne...

  • LSD-25

Miejsce: klub FURIA, Poznań 31.VIII/1.IX 2001randomness