Uzależnieni w pierwszej grupie szczepionych na Covid-19. Szczepionkę dostaną narkomani

Nowy Jork chce jak najszybciej zaszczepić narkomanów i alkoholików. Ale tylko tych, którzy przebywają w ośrodkach leczenia uzależnień.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Super Express
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

250

Nowy Jork chce jak najszybciej zaszczepić narkomanów i alkoholików. Ale tylko tych, którzy przebywają w ośrodkach leczenia uzależnień.

Alkoholicy, narkomani i inni uzależnieni znaleźli się na liście pierwszej grupy mieszkańców stanu Nowy Jork, która zostanie poddana szczepieniom. Nie dotyczy to jednak wszystkich uzależnionych, a jedynie tych, którzy są poddawani terapii w jednym z ośrodków leczenia uzależnień - ujawnił gubernator Andrew Cuomo (63 l.).

Wiadomość wywołała kontrowersyjne rekcje. Jednak gubernator wyjaśnił przyczyny takiej decyzji.

- Ośrodki terapii uzależnień to obiekty zbiorcze. Obiekty, gdzie zbiera się wielu ludzi zawsze są problemem - powiedział Cuomo.

Stanowa agencja OASAS - Urząd ds. Usług i Wsparcia dla Uzależnień prowadzi na terenie całego stanu 12 ośrodków leczenia. 5 z nich znajduje się w samym NYC, lub w jego okolicach. Do tego dochodzą ośrodki prywatne, certyfikowane i monitorowane przez OASAS.

To właśnie ich pracowników i podopiecznych zaliczono do grupy podwyższonego ryzyka, podobnie jak pensjonariuszy i personel domów opieki.

Według DOH zaszczepieni zostaną zarówno pacjenci przechodzący terapię, jak i personel ośrodków. Szczepienia będą prowadzone zarówno w państwowych, jak i prywatnych ośrodkach rehabilitacyjnych, a także w placówkach prowadzonych lub licencjonowanych przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością Rozwojową i Biuro Zdrowia Psychicznego.

Pomysł szczepienia narkomanów popiera Luke Nasta (70 l.), dyrektor generalny Camelot Family Foundation - która prowadzi dwa ośrodki leczenia stacjonarnego na Staten Island. Jego zdaniem trudno ich zmusić do odbycia kwarantanny. - Kiedy się zarażą, po prostu roznoszą chorobę dalej - mówi.

W Nowym Jorku liczba zakażonych niepokojąco rośnie.

- Odsetek nowojorczyków, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa, wzrósł z 5,8 procent do 8,3 procent w ciągu trzydniowego weekendu Bożego Narodzenia - powiedział Cuomo w czasie swojej konferencji prasowej.

Przyczyny wzrostu liczby zakażeń mogą być dwie. Albo to fala zachorowań po Święcie Dziękczynienia, przed którą ostrzegali lekarze, albo wyłącznie błąd statystyczny, wynikający z tego, że w czasie świąt testom poddało się znacznie mniej osób.

Liczba hospitalizowanych w całym stanie wyniosła 7559 osób. Zmarło kolejnych 114 pacjentów chorych na Covid-19, zwiększając liczbę zgonów w stanie do 29 629.

Oceń treść:

Average: 8.7 (3 votes)

Komentarze

Spaniały Polski... (niezweryfikowany)
Wielkie czyszczenie magazynów 😂😂😂
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Był to piątek, ostatni dzień przed świętami. dawno nie paliłem a przez święta nie było by mi dane zapalić, więc postanowiliśmy z kumplami spalić się w ten dzień. POmine co było na początku (ni opowiem m.in. o pijanym koledze na polskim :)) Przejde do opisuj mojej paranoi :)

Paliłem wtedy dwa towary.... Jeden taki sprasowany, doskonały, świetnie się paliło i świetnie fazowało :)). Potem taki pył marihuanowy, ale to była mj na bank. Kumple ten pył palili więc materiał był sprawdzony.....  • Klomipramina

Jazda polegala na tym:

Zjedzono 3 tabletki Hydiphenu 25 (Clomipraminum hydrochloricum) czyli wladowano 75 mg klomipraminy.


Chlorowodorek klomipraminy jest główną substancją czynną, jedna drażetka zawiera 25 mg tego specyfiku.

[Info]

  • MDMA (Ecstasy)

drug / dawka: 1x tableta E (piramidka)


miejsce: miasto - mieszkanie


czas: start ok 19 - koniec ok 24


doświadczenie: jeśli chodzi o E - średnio zaawansowany ;)

  • Etanol (alkohol)
  • Tripraport

Opisane w raporcie

(imiona zostały zmienione w celu ochrony danych osobowych)

randomness