Uzależnieni w pierwszej grupie szczepionych na Covid-19. Szczepionkę dostaną narkomani

Nowy Jork chce jak najszybciej zaszczepić narkomanów i alkoholików. Ale tylko tych, którzy przebywają w ośrodkach leczenia uzależnień.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Super Express
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

72

Nowy Jork chce jak najszybciej zaszczepić narkomanów i alkoholików. Ale tylko tych, którzy przebywają w ośrodkach leczenia uzależnień.

Alkoholicy, narkomani i inni uzależnieni znaleźli się na liście pierwszej grupy mieszkańców stanu Nowy Jork, która zostanie poddana szczepieniom. Nie dotyczy to jednak wszystkich uzależnionych, a jedynie tych, którzy są poddawani terapii w jednym z ośrodków leczenia uzależnień - ujawnił gubernator Andrew Cuomo (63 l.).

Wiadomość wywołała kontrowersyjne rekcje. Jednak gubernator wyjaśnił przyczyny takiej decyzji.

- Ośrodki terapii uzależnień to obiekty zbiorcze. Obiekty, gdzie zbiera się wielu ludzi zawsze są problemem - powiedział Cuomo.

Stanowa agencja OASAS - Urząd ds. Usług i Wsparcia dla Uzależnień prowadzi na terenie całego stanu 12 ośrodków leczenia. 5 z nich znajduje się w samym NYC, lub w jego okolicach. Do tego dochodzą ośrodki prywatne, certyfikowane i monitorowane przez OASAS.

To właśnie ich pracowników i podopiecznych zaliczono do grupy podwyższonego ryzyka, podobnie jak pensjonariuszy i personel domów opieki.

Według DOH zaszczepieni zostaną zarówno pacjenci przechodzący terapię, jak i personel ośrodków. Szczepienia będą prowadzone zarówno w państwowych, jak i prywatnych ośrodkach rehabilitacyjnych, a także w placówkach prowadzonych lub licencjonowanych przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością Rozwojową i Biuro Zdrowia Psychicznego.

Pomysł szczepienia narkomanów popiera Luke Nasta (70 l.), dyrektor generalny Camelot Family Foundation - która prowadzi dwa ośrodki leczenia stacjonarnego na Staten Island. Jego zdaniem trudno ich zmusić do odbycia kwarantanny. - Kiedy się zarażą, po prostu roznoszą chorobę dalej - mówi.

W Nowym Jorku liczba zakażonych niepokojąco rośnie.

- Odsetek nowojorczyków, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa, wzrósł z 5,8 procent do 8,3 procent w ciągu trzydniowego weekendu Bożego Narodzenia - powiedział Cuomo w czasie swojej konferencji prasowej.

Przyczyny wzrostu liczby zakażeń mogą być dwie. Albo to fala zachorowań po Święcie Dziękczynienia, przed którą ostrzegali lekarze, albo wyłącznie błąd statystyczny, wynikający z tego, że w czasie świąt testom poddało się znacznie mniej osób.

Liczba hospitalizowanych w całym stanie wyniosła 7559 osób. Zmarło kolejnych 114 pacjentów chorych na Covid-19, zwiększając liczbę zgonów w stanie do 29 629.

Oceń treść:

Average: 7 (1 vote)

Komentarze

Spaniały Polski... (niezweryfikowany)
Wielkie czyszczenie magazynów 😂😂😂
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

W sumie postanowienie na spontana, ale warunki bardzo sprzyjające.

ŁADOWANIE [POMIŃ AKAPIT, JEŻELI INTERERE CIĘ TYLKO GŁÓWNY NURT FAZY, A NIE POCZĄTKI]

 

  • 2C-B

Wzielismy z H. i J. po 1,5 piguly /2CB/. Wlaczylo

sie nam lazenie. Poszlismy wiec wszyscy na zamek, byl oswietlony na

fioletowo. Lezelismy noca na mokrej trawie, patrzac w niebo, na

gwiazdy, swiatelka i nietoperze. J. nas rozsmieszal, opowiadajac

o promocjach w TV Shop /"rysiki!!!" "a teraz-uwaga!-dlugopis pisze

NA NIEBIESKO!!!"// Potem poszlismy na jakis cmentarz w lesie.

Wszystko bylo puste, pelne zakamarkow, jak z gry komputerowej.

  • LSD-25
  • Tripraport

SET Stan psychiczny - ok, brak zmartwień Oczekiwania - 1. przetestować microdosing, 2. przeżyć psychodeliczne doświadczenie nad morzem. Podszedłem do sprawy niestety trochę bezrefleksyjnie i nie miałem żadnych oczekiwań psychicznych, chociaż i tak w tym raporcie nie skupiam się zbytnio na mojej psychice, więc nie ma to większego znaczenia SETTING Znani mi ludzie, tolerujący stosowanie psychodelików (jednak tym razem trzeźwi), chill na plaży nad morzem, wakacje, ciepło, słonecznie

Jakoś tak wyszło, że w mojej lodówce leżał sobie jeden, hipotetyczny, starannie zawinięty, kartonik [znany europejski vendor na G (albo P), 155 ug], czekając na odpowiedni na jego spożycie dzień. I jakoś tak wyszło, że podzieliłem go w bardzo nierównych proporcjach. Opiszę 2 hipotetyczne spotkania z LSD, jedno w tak zwanym "microdosingu" (chociaż chyba przegiąłęm trochę z dawką...), a drugie w normalnej, optymalnej dawce.

Spotkanie nr 1

randomness