USA: Łatwiejszy dostęp do konopi indyjskich dla badaczy

Senat Stanów Zjednoczonych jednogłośnie zagłosował za przyjęciem aktu prawnego, który znacznie ułatwi dostępność konopi, w tym CBD, dla naukowców. Projekt znany jako Cannabidiol and Marihuana Research Expansion Act (S. 2032) trafi teraz do Izby Reprezentantów, gdzie prawdopodobnie zostanie przyjęty.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

cnbs.pl na podst. High Times

Odsłony

24

Senat Stanów Zjednoczonych jednogłośnie zagłosował za przyjęciem aktu prawnego, który znacznie ułatwi dostępność konopi, w tym CBD, dla naukowców. Projekt znany jako Cannabidiol and Marihuana Research Expansion Act (S. 2032) trafi teraz do Izby Reprezentantów, gdzie prawdopodobnie zostanie przyjęty.

Cannabidiol and Marihuana Research Expansion Act ma na celu przede wszystkim ułatwienie, a także przyspieszenie procesu zatwierdzającego użycie konopi przez naukowców w badaniach.

Szczególną rolę w tym akcie odgrywają zapisy dotyczące Federalnej Agencji Żywności i Leków (FDA), które po uproszczeniu, ułatwiłyby drogę szkołom medycznym, lekarzom, instytucjom badawczym, a także licencjonowanym producentom do rejestracji konopi na potrzeby własnych badań.

"Nasz projekt ustawy usunie nadmierne bariery, które utrudniają naukowcom badanie skuteczności i bezpieczeństwa marihuany. Miejmy nadzieję, że da to pacjentom więcej możliwości leczenia" – powiedział Brian Schatz, senator i jeden z głównych entuzjastów nowej ustawy

Inne zapisy tej ustawy zobowiązują w ciągu jednego roku Departament Zdrowia i Usług Społecznych oraz Narodowe Instytuty Zdrowia do opracowania sprawozdania na temat potencjalnych korzyści i szkód wynikających ze stosowania marihuany.

Jednomyślność Senatu w sprawie Cannabidiol and Marihuana Research Expansion Act jasno pokazała, że ustawa ta stworzona została ponad podziałami partyjnymi, a to oznacza, że już w niedalekiej przyszłości powinna ona wejść w życie.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Benzydamina

Doświadczenie : Alkohol,marihuana,haszysz,lsd,extasy,(met)amfetamina,efedryna,DXM,benzodiazepiny


Set&setting: 8 rano, wolna chata do 16,chęć przeżycia czegoś nowego, a zarazem groza
    Ten dzionek zapowiadal się wyjatkowo.W przeddzien tego zajścia będąc na dropsie postanowilem ze wybadam coś nowego, a że benzia jest tania i dobra jak słyszałem zdecydowałem się właśnie na nią.


    • Dekstrometorfan
    • Przeżycie mistyczne

    jest ok

    Była to spora dawka DXM.

    Zacząłem około 15.00. 

    Straciłem rachubę caszu już na samym początku więc skupię się na samym tripie, który wywarł na mnie niesamowite wrażenie i pozostanie niezapomnianiym do końca życia.

    • Katastrofa
    • Marihuana

    Nastawienie dobre, przed paleniem tego czegoś siedzieliśmy w małym "barze" i piliśmy powoli piwko.

    Być może ciężko będzie wam w to uwierzyć i pewnie, gdy widzicie  jako substancję wiodącą marihuanę, to z góry skazuje raport na dno, ale jednak wydarzyło się coś.. coś niezwykłego..

     

         Piątek, siedzimy w barze pijemy piwko po chwili wpada do nas pijany kolega (jak zwykle, taki odpowiednik Dekabrysty z książki "Mistycy i Narkomani") Jest nas czterech, to był zwykły spontan kolega wyciaga lufe i idziemy na przystanek przypalić. Marihuanę paliłem w życiu wiele razy, ale czegoś taiego jeszcze nigdy nie przeżyłem. Jedna lufa - wychodzi po 2 buchy na głowę.

     

    • Benzydamina


    Nazwa substancji: Benzydamina (Tantum Rosa) Pierwszy raz    Poziom doświadczenia użytkownika: Marihuana (pewnie nie zliczę ile razy), Alkohol (podobnie jak w wypadku MJ),Grzyby Psylocibe (regularnie co sezon i nie tylko od 3 lat), Amfetamina (kilka razy), MDMA (tez kilka razy), DXM (około 8-9 razy), Karbamazepina (raz i szkoda było czasu) efedryna(dzień wcześniej przed benzydaminą i też bez wyraźnych odczuć ani pozytywnych ani negatywnych) i TYLE...    dawka, metoda zażycia: 1 saszetka Tantum Rosa bez ekstrakcji