USA: Brakuje kierowców. Podobno winna marihuana

Pozytywne testy na obecność marihuany w organizmach kierowców zawodowych są jedną z głównych przyczyn rosnącego niedoboru pracowników w firmach transportowych – donosi Business Insider.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

76

Pozytywne testy na obecność marihuany w organizmach kierowców zawodowych są jedną z głównych przyczyn rosnącego niedoboru pracowników w firmach transportowych – donosi Business Insider.

Od grudnia 2021 roku aż 60 tysięcy amerykańskich kierowców zostało tymczasowo zawieszonych z powodu pozytywnych wyników testów na obecność marihuany. To już prawdziwa plaga, a przepisy są coraz ostrzejsze. Zależność jest prosta: im więcej stanów legalizuje marihuanę, tym coraz bardziej rygorystyczne normy dotyczące testów narkotykowych dla kierowców ciężarówek.

Według ekspertów z holdingu Wells Fargo, palenie marihuany, obok wyczerpującego trybu życia i starzejącej się siły roboczej, jest jedną z głównych przyczyn niedoboru kierowców ciężarówek w USA.

Coraz częstsze testy na obecność aktywnej substancji THC pochodzącej z konopii indyjskich doprowadziły do tego, że wielu kierowców pożegnało się z zawodem.

Chodzi tak naprawdę o testy na obecność narkotyków. W niektórych stanach zalegalizowaliśmy marihuanę, ale nie we wszystkich... To, co zrobiliśmy, jest wykluczeniem znacznej części kierowców ciężarówek

- powiedział Chris Harvey, dyrektor ds. strategii kapitałowej w Wells Fargo.

W ubiegłym roku badanie Gallupa dotyczące zwyczajów konsumenckich wykazało, że aż 49 proc. dorosłych mieszkańców USA przynajmniej raz zażyło marihuanę. Do tej pory 37 stanów USA zalegalizowało używanie jej do celów medycznych, a 18 dopuściło do użytku rekreacyjnego.

Ostrzejsze prawo dla kierowców

Jak podkreślają przedstawiciele branży - w ciągu ostatnich lat polityka antynarkotykowa w amerykańskim transporcie stała się jeszcze bardziej bezwzględna. Według Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Przewoźników Drogowych (Federal Motor Carrier Safety Administration) kierowcy ciężarówek są co trzy miesiące losowo testowani na obecność narkotyków. W razie wypadku lub otrzymania przez kierowcę mandatu drogowego takie testy przeprowadzane są obligatoryjnie. Kierowcy, u których badania dadzą wynik pozytywny, są natychmiast odsuwani od prowadzenia pojazdów.

Niedobory wśród kierowców przekładają się na wzrost cen - najpierw transportu, a w konsekwencji wszystkich towarów, po które sięgamy w sklepach. Błędne koło.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

Postanowiłem wypróbować na sobie działanie efedryny. Jak do tej

pory ze środkami odurzającymi nie miałem do czynienia, więc

nadszedł czas coś tu zmienić (chociaż efedryna środkiem

odurzającym nie jest na pewno! :)))
  • Bad trip
  • MDMA (Ecstasy)

Sylwester, czas by bawić się do upadłego! Każdy coś ćpie, wóda się leje, opuszczamy domówkę i jedziemy do klubu ok 1:30.

Samej nocy bawiłem się nieźle, ot jazda na dragach i alkoholu do cięzkiego techno w kurewsko mrocznym zatłoczonym klubie. Dość duży nieogar panował całą noc. Wróciliśmy z dziewczyną do domu w opłakanym stanie - tragiczny, nie dający spać zjazd. Prysznic, poleżeliśmy pare godzin, pogadaliśmy, posprzątaliśmy syf w domu, poszliśmy na spacer w pierwszym śniegu, zjedliśmy rosół i ciasto. Zaczynałem czuć się lepiej, postanowiłem przypalić sobie z bonga dla rozluźnienia.

  • Ayahuasca

nazwa substancji: Ayahuasca.

poziom doświadczenia użytkownika: Ayahuasca pierwszy raz poza tym Absynt, Grzybki, Marihuana, Pejotl, Aviomarin, Kodeina, Tussipect, Amfetamina, Kokaina, Extasy, Lsd.

dawka, metoda zażycia: 8g Mimosa hostilis kora + 3,5g Pegaum harmala. Gotowane osobno 3x po godzinie w wodzie ph 2 (ok. pół cytryny na szklanke wody). Doustnie.

  • Dekstrometorfan

Ten faq jest zbiorem moich doświadczeń z dxm oraz informacji znalezionych w internecie.
randomness