USA: Brakuje kierowców. Podobno winna marihuana

Pozytywne testy na obecność marihuany w organizmach kierowców zawodowych są jedną z głównych przyczyn rosnącego niedoboru pracowników w firmach transportowych – donosi Business Insider.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

70

Pozytywne testy na obecność marihuany w organizmach kierowców zawodowych są jedną z głównych przyczyn rosnącego niedoboru pracowników w firmach transportowych – donosi Business Insider.

Od grudnia 2021 roku aż 60 tysięcy amerykańskich kierowców zostało tymczasowo zawieszonych z powodu pozytywnych wyników testów na obecność marihuany. To już prawdziwa plaga, a przepisy są coraz ostrzejsze. Zależność jest prosta: im więcej stanów legalizuje marihuanę, tym coraz bardziej rygorystyczne normy dotyczące testów narkotykowych dla kierowców ciężarówek.

Według ekspertów z holdingu Wells Fargo, palenie marihuany, obok wyczerpującego trybu życia i starzejącej się siły roboczej, jest jedną z głównych przyczyn niedoboru kierowców ciężarówek w USA.

Coraz częstsze testy na obecność aktywnej substancji THC pochodzącej z konopii indyjskich doprowadziły do tego, że wielu kierowców pożegnało się z zawodem.

Chodzi tak naprawdę o testy na obecność narkotyków. W niektórych stanach zalegalizowaliśmy marihuanę, ale nie we wszystkich... To, co zrobiliśmy, jest wykluczeniem znacznej części kierowców ciężarówek

- powiedział Chris Harvey, dyrektor ds. strategii kapitałowej w Wells Fargo.

W ubiegłym roku badanie Gallupa dotyczące zwyczajów konsumenckich wykazało, że aż 49 proc. dorosłych mieszkańców USA przynajmniej raz zażyło marihuanę. Do tej pory 37 stanów USA zalegalizowało używanie jej do celów medycznych, a 18 dopuściło do użytku rekreacyjnego.

Ostrzejsze prawo dla kierowców

Jak podkreślają przedstawiciele branży - w ciągu ostatnich lat polityka antynarkotykowa w amerykańskim transporcie stała się jeszcze bardziej bezwzględna. Według Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Przewoźników Drogowych (Federal Motor Carrier Safety Administration) kierowcy ciężarówek są co trzy miesiące losowo testowani na obecność narkotyków. W razie wypadku lub otrzymania przez kierowcę mandatu drogowego takie testy przeprowadzane są obligatoryjnie. Kierowcy, u których badania dadzą wynik pozytywny, są natychmiast odsuwani od prowadzenia pojazdów.

Niedobory wśród kierowców przekładają się na wzrost cen - najpierw transportu, a w konsekwencji wszystkich towarów, po które sięgamy w sklepach. Błędne koło.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • DMT
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie. Pierwsza psychodeliczna podróż z oczekiwaniem na bardziej enteogeniczne klimaty. Miejsce tripu: Las. Osoby: Ja + jeden znajomy np. X.

W tym trip raporcie pomijam opis miejsca tripu i przeżyć X. Skupię się tylko na tym, czego sam doświadczyłem w podróży z DMT, choć tak naprawdę nie miałem pewności co było w kapsułkach i w jakiej ilości. Jednak doświadczenia opisane poniżej raczej potwierdzają, że to co się wydarzyło to zasługa DMT. Dzięki temu przeżyłem pierwszą w swoim życiu, a być może nie ostatnią psychodeliczną podróż.

  • Powój hawajski

Doświadczenie: THC, Salvia Divinorum, LSA

Set & Setting Dzień po ostatnim egzaminie w sesji, ciekawość i duża doza sceptycyzmu; miejsce: wąwóz, osiedle, własny pokój. Wyśmienita pogoda (ciepło i słonecznie).

Substancja: 6 nasion HBWR „extra strong”

Wiek: 23 lata

Waga: 82 kg

  • Inne

Wolnosc- czy to slowo nie brzmi pieknie, ale co tak naprawde ono dla Was

oznacza. Czy ktokolwiek potrafi odpowiedziec? A moze kazdy odpowiada sam

sobie i nie chce podzielic sie swymi przemysleniami? Ja rowniez nie odpowiem

na to pytanie. Zadam za to kolejne i kolejne, na ktore nie znajduje

odpowiedzi. Pytam o wolnosc bo nie wiem co to jest, nigdy jej nie zaznalem,

nigdy nie poczulem i nie zasmakowalem w calosci. Chyba nikt z nas tego nie

uczynil i uczynic tego nie moze. Bo czy na tym coraz bardziej nierownym

  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Ciekawość na nowe doświadczenie, chęć pofazowania i czillery, posiadówka u kolegi.

A więc chciałem się z wami podzielić jaką wspaniałą substancją jest gałka muszkatołowa, a raczej zawarta w niej mirystycyna.

 

Chwilę po 16 przychodzę do koleżanki i mówię: ty, walę gałkę. A ona w lekki śmiech. Nie mogę się doczekać zabawy na 2 dni.

 

Wchodzę do kuchni i zaczynam gałkę tarkować prowadząc live na instagramie z przedsięwzięcia. No cóż 4 gałki zmielone więc zaczynam konsumpcję, zalewam to wodą przygotowaną i wypijam. W smaku jak popiół z miętą i posmakiem orzecha laskowego - można normalnie bełta puścić.

 

18:00 - Nic nie wchodzi.