UK: Policja Metropolitalna nie będzie już starała się wydobywać narkotyków z ust podejrzanych

Funkcjonariusze Metropolitalnej Służby Policyjnej, największej brytyjskiej formacji policyjnej, na mocy nowych wytycznych nie będą starali się przeszkadzać osobom usiłującym połknąć narkotyki w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej za ich posiadanie. Niestety, trzeba było do tego kilku tragedii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Vice UK
Max Daly
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst nie jest tłumaczeniem, a streszczeniem oryginału.

Odsłony

222

Funkcjonariusze Metropolitalnej Służby Policyjnej, największej brytyjskiej formacji policyjnej, na mocy nowych wytycznych nie będą starali się przeszkadzać osobom usiłującym połknąć narkotyki w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej za ich posiadanie.

Jest to pokłosie debaty społecznej i gwałtownych protestów, jakie nastąpiły po śmierci 20-letniego Rashana Charlesa, która miała miejsce w lipcu, oraz wcześniejszego zgonu 25-letniego Edsona Da Costy. Obaj mężczyźni zmarli na skutek zablokowania dróg oddechowych przez pakiety z narkotykami, które usiłowali połknąć, gdy jednocześnie funkcjonariusze policji starali się im to uniemożliwić.

Rashan Charles został zatrzymany w sklepie we wschodnim Londynie. Interwencja – Rashan zmarł niecałą godzinę po niej — została nagrana przez kamerę systemu ochrony, a wideo jeszcze tego samego dnia udostepniono w internecie. Widok funkcjonariusza usiłującego wydobyć pakiet z ust Rashana i jednocześnie ściskającego jego gardło wywołał wzburzenie społeczne, które poskutkowało ulicznymi protestami.

Edson Da Costa zginął miesiąc wcześniej w dość podobnych okolicznościach. - gdy policja zatrzymała jego samochód, usiłował połknąć narkotyki, na co funkcjonariusze zareagowali użyciem gazu drażniącego i chwytami obezwładniającymi.

Jeszcze w lutym, czyli kilka miesięcy przed oboma zajściami, Niezależna Komisja ds. Skarg przeciw Policji (Independent Police Complaints Commission, IPCC) wydała publiczne ostrzeżenie, opisujące zagrożenia zwiazane z połykaniem narkotyków. Było ono następstwem dwóch śmierci z lat 2015 i 2016. W obu przypadkach mężczyźni zmarli w okolicznościach podobnych jak Rashan Charles i Edson Da Costa.

Ostrzeżenie nie spełniło jednak swojego zadania, toteż obecnie to policja zdecydowała się wpłynąć na sytuację, przez zmianę swojego podejścia. Obowiązująca do tej pory instrukcja nakłaniała funkcjonariuszy do przeciwdziałania połykaniu pakietów z narkotykami przez ściskanie szczęk osoby próbującej tego dokonać i próbę wydobycia przedmiotu.

Ta technika została teraz uznana za zbyt niebezpieczną. Doktor Meng Aw-Yong, policyjny dyrektor ds. medycyny i prezes Brytyjskiej Akademii Medycyny Sądowej, spotkał się z szefami Scotland Yardu, by wyjaśnić im, że ryzyko związane z możliwością zablokowania dróg oddechowych przez połykany pakiet z narkotykami jest większe, gdy próbuje się w tym przeszkodzić, niż gdy zostawi się sprawy swojemu biegowi w momencie, gdy pakiet jest już w ustach podejrzanego.

Wyjaśnienie to było konieczne, ponieważ w przypadku Rashana Charlesa funkcjonariusz wyjaśniał, że działał przecież w trosce o zdrowie ofiary. Doktor Meng Aw-Young zdecydowanie zalecił powstrzymywanie podejrzanego przed umieszczeniem pakietu w ustach, ale jednocześnie zaniechanie działań w sytuacji, gdy już mu się to uda.

W sprawach Da Costy i Charlesa toczą się postępowania wyjaśniające, w których przesłuchiwanych jest 6 policjantów, jeden w związku ze śmiercią Charlesa oraz pięciu w związku ze zgonem drugiego mężczyzny.

IPCC wyraża nadzieję, że bardziej humanitarne wytyczne przyjęte przez tak znacząca formację policyjną staną się wkrótce krajowym standardem. Organizacja przypomina, że w roku 2011 miał miejsce szokujący przypadek, kiedy to policjanci usiłujący wydobyć narkotyki z ust powalonego na ziemie podejrzanego uciekli się do szeregu „technik” takich jak „ściskanie skrzydełek nosa, kopanie w twarz oraz wałkowanie gardła przy pomocy pałki policyjnej, a następnie próba użycia jej jako dźwigni w celu rozwarcia jego zębów”.

Oceń treść:

Average: 6 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Witam


Chcialem sie podzielic moim przezyciem wywolanym aviomarinem.


nazwa substancji: aviomarin


poziom doswiadczenia uzytkownika: pierwszy raz w takiej ilosci (wczesniej tylko przed podroza)
  • Bad trip
  • Benzydamina

wieczór w dniu ostatniego meczu Polaków na euro, mieszkanie ojca dziewczyny z właścicielem w środku, położone w centrum ruchliwej dzielnicy metropolii, nastawienie dosyć pozytywne, samopoczucie również niczego sobie.

Kiedy teraz o tym myślę, nie mam pojęcia co mnie podkusiło, żeby zaproponować na tamten wieczór benzydaminę. Z jednej strony wciąż pamiętałem jak fatalnie czułem się po cipaczu ostatnim razem, z drugiej strony – po serii nieudanych eksperymentów z fenetylaminami, miałem ochotę na coś co pokaże mi coś czego na co dzień nie widać., a jeśli chodzi o benzydaminę, już pół roku temu nabrałem pewności, że ona to potrafi. Oprócz 6 paczek Tantum Rosa kupiliśmy też opakowanie Asco Ruticalu – dzięki niemu aplikacja benzy okazała się w sumie bezbolesna, ale o tym za chwilę.

  • Etanol (alkohol)
  • Pierwszy raz
  • Tramadol
  • Tytoń

Poddenerwowanie z jednoczesną ekstytacją, domowe zacisze, sam w pokoju, internet, YouTube, muzyka.

Doświadczenie dla wielu z Was na pewno ubogie, ale kłamać i koloryzować nie mam zamiaru :P

Witajcie. Postanowiłem  dzisiaj wziąć - skromnie, bo skromnie - 3 tabletki po 75mg Tramalu. Do końca nie wiedziałem,
czy chcę próbować... Bałem się tych skutków ubocznych, problemów z oddychaniem itd... nie do końca wiedziałem dlaczego.
Przecież tyle lat brałem, czasami takie rzeczy i w takich ilościach, że strach był nie ma miejscu. Aplikację zacząłem
o 22:00 i skończyłem po 20 minutach. Czytałem, że na pierwszy raz warto zjadać w odstępach czasu.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Pozytywny ale trochę zagubiony, oczekiwałem smoków. To było na początku sesji, niedługo przed trudnym egzaminem. Łączny czas doświadczenia to około 10 godzin.

Nie jestem ekspertem od dragów. Do tej pory moje jedyne narkotyczne przeżycia wynikały z marysi, alkoholu lub zbyt dużej ilości zielonej herbaty. Ostatnio jednak żarłocznie poszukuję nowych przeżyć, dlatego nie mogłem odmówić gdy mój dobry kolega, doświadczony kwasiarz, zaproponował coś mocniejszego. Kupiłem od razu dwa kartony i poprosiłem o tripmasterkę. Teraz wystarczyło poczekać do wtorku.

randomness