Jest to mój pierwszy raport na neurogroove :) Doświadczenie miało miejsce około 2 tygodni temu, kiedy to, po napiętym dniu miałam ochotę na chwilę relaksu i uważności. Zmieloną korę drzewa Mulungu (2 płaskie łyżeczki) wrzuciłam do garnka z 300ml wody, następnie gotowałam przez 20 min. Taki oto wywar wypiłam duszkiem. Smak dosyć przyjemny, lekko gorzkawy przy samym końcu, dało się wyczuć nutę kurkumy i curry. Po wypiciu położyłam się w wannie z gorącą wodą. Na pierwsze efekty przyszło mi czekać niespełna 15 minut.
UK: osoby po 50. częściej sięgają po narkotyki
Na Wyspach Brytyjskich zauważalne jest zjawisko powolnego odchodzenie młodych od narkotyków. Odnotowuje się natomiast tendencję powrotu do używek wśród osób starszych.
Kategorie
Źródło
Odsłony
100Na Wyspach Brytyjskich zauważalne jest zjawisko powolnego odchodzenie młodych od narkotyków. Odnotowuje się natomiast tendencję powrotu do używek wśród osób starszych.
Oficjalne dane brytyjskiego resortu spraw wewnętrznych nie pozostawiają wątpliwości - w ciągu minionego roku popularność narkotyków wśród młodych ludzi spadła, ale wśród starszych dorosłych od 18 lat stale rośnie - informuje polskatimes.pl.
Ze specjalnego raportu Home Office wynika, że w grupie wiekowej 16-39 lat zainteresowanie nielegalnymi środkami odurzającymi spadło z 17,4 proc. w 1996 r. do 13 proc. w okresie 2014-2015, co uznaje się za statystycznie istotny spadek. Wśród osób w wieku 40-59 lat proporcje wzrosły z 2,5 proc. do 3,6 proc.
W ciągu ostatniego roku po narkotyki sięgnęło ponad pół miliona Brytyjczyków w wieku 40-59 lat. Blisko 400 tys. paliło marihuanę, a 92 tys. brało kokainę. Mniej więcej połowa osób w średnim wieku palących marihuanę sięgała po nią częściej niż raz w miesiącu - wyliczają autorzy raportu.
Jak czytamy, wzrost zainteresowania narkotykami wśród osób starszych, "prawdopodobnie należy przypisać efektowi kohorty, gdzie wiele osób, które sięgały po narkotyki w młodości, robi to nadal".