UK: osoby po 50. częściej sięgają po narkotyki

Na Wyspach Brytyjskich zauważalne jest zjawisko powolnego odchodzenie młodych od narkotyków. Odnotowuje się natomiast tendencję powrotu do używek wśród osób starszych.

Na Wyspach Brytyjskich zauważalne jest zjawisko powolnego odchodzenie młodych od narkotyków. Odnotowuje się natomiast tendencję powrotu do używek wśród osób starszych.

Oficjalne dane brytyjskiego resortu spraw wewnętrznych nie pozostawiają wątpliwości - w ciągu minionego roku popularność narkotyków wśród młodych ludzi spadła, ale wśród starszych dorosłych od 18 lat stale rośnie - informuje polskatimes.pl.

Ze specjalnego raportu Home Office wynika, że w grupie wiekowej 16-39 lat zainteresowanie nielegalnymi środkami odurzającymi spadło z 17,4 proc. w 1996 r. do 13 proc. w okresie 2014-2015, co uznaje się za statystycznie istotny spadek. Wśród osób w wieku 40-59 lat proporcje wzrosły z 2,5 proc. do 3,6 proc.

W ciągu ostatniego roku po narkotyki sięgnęło ponad pół miliona Brytyjczyków w wieku 40-59 lat. Blisko 400 tys. paliło marihuanę, a 92 tys. brało kokainę. Mniej więcej połowa osób w średnim wieku palących marihuanę sięgała po nią częściej niż raz w miesiącu - wyliczają autorzy raportu.

Jak czytamy, wzrost zainteresowania narkotykami wśród osób starszych, "prawdopodobnie należy przypisać efektowi kohorty, gdzie wiele osób, które sięgały po narkotyki w młodości, robi to nadal".

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana

Nastawienie początkowo mieszane, potem byłem chętny do wzięcia, trzy osoby w domku w środku lasu, w tle gra telewizor.

T+00:00
Biorę 3g grzyba (miało być 2g, ale dawkowanie na oko - nie polecam nikomu). Nastawienie mam wtedy bardzo pozytywne, liczę na dobrą zabawę. 

T+00:30
Zaczynają być widoczne pierwsze efekty, jest bardzo przyjemnie, pokój ozdiobiony światełkami świątecznymi zdaje się napełniać kolorami. Kolega, który patrzył przez drzwi wygląda jak ktoś będący w pudełku czekolady Nussbeisser (ta z okienkiem z orzechami). Pokój w którym się znajduję wydaje się zmieniać kształty, raz ściany są bliżej, a raz dalej.

  • Muchomor czerwony


Poniższy rysunek i tekst został stworzony pod wpływem muchomora czerwonego.  • Marihuana

Rodzaj substancji: Cannabis
Doświadczenie:kilka razy SD,LSA no i mj - jak widac raczej skromnie.
Set & setting:Mój pokój + 2 kumple + komputer + film.Wieczór.
  • LSD-25

Substancja: LSD, kartonik z Bartem Simpsonem

Doświadczenie: marihuana, haszysz, Psilocibe, LSD, exstasy, DXM, amfetamina, kokaina

randomness