UE „głęboko zaniepokojona” ryzykiem związanym z nowymi narkotykami psychoaktywnymi

Gwałtowny wzrost produkcji nowych, silnych narkotyków w Europie, które mogą prowadzić do zatruć i śmierci, wymaga silniejszej polityki przeciwko nielegalnym substancjom, wynika z przeprowadzonego w piątek badania UE.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

eksperciozdrowiu.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

98

Gwałtowny wzrost produkcji nowych, silnych narkotyków w Europie, które mogą prowadzić do zatruć i śmierci, wymaga silniejszej polityki przeciwko nielegalnym substancjom, wynika z przeprowadzonego w piątek badania UE.

W raporcie agencji UE ds. narkotyków (EMCDDA) z siedzibą w Lizbonie stwierdzono, że skala i złożoność produkcji nielegalnych narkotyków w Europie rośnie, a użytkownicy są teraz narażeni na szerszy zakres substancji psychoaktywnych.

Stwierdzono, że sytuacja zaostrza „złożone problemy polityczne”, takie jak bezdomność i przestępczość wśród młodzieży.

W raporcie napisano, że prawie wszystko, co ma właściwości psychoaktywne, może teraz zostać użyte jako narkotyk. Pojawiają się na rynku często błędnie oznakowane lub w mieszaninach, powiedział dyrektor EMCDDA Alexis Goosdeel.

Niektóre z tych substancji obejmują syntetyczne kannabinoidy, katynony i opioidy. Pod koniec 2022 r. EMCDDA monitorowało około 930 nowych substancji psychoaktywnych.

W oświadczeniu komisarz UE do spraw wewnętrznych, Ylva Johansson, powiedziała, że jest „głęboko zaniepokojona… substancje spożywane obecnie w Europie mogą być jeszcze bardziej szkodliwe dla zdrowia niż w przeszłości”.

Osoby używające nowych narkotyków syntetycznych mogą być bardziej narażone na uszczerbek na zdrowiu, w tym zatrucie i śmierć, ponieważ mogą być one sprzedawane w podobnie wyglądających proszkach lub pigułkach, więc konsumenci mogą nie być świadomi tego, co biorą, powiedział EMCDDA.

Goosdeel powiedział, że raport jest „wyraźnym przypomnieniem, że problemy z nielegalnymi narkotykami można znaleźć w całym naszym społeczeństwie” i wezwał do inwestowania większych pieniędzy w usługi zdrowotne, aby zaspokoić bardziej zróżnicowane i złożone potrzeby.

Stwierdzono, że potrzeba więcej usług, takich jak pokoje do przyjmowania narkotyków lub usługi kontroli narkotyków, aby pomóc złagodzić zagrożenia dla zdrowia wynikające z nowych substancji i mieszanin oraz że użytkownicy powinni być ostrzegani o zagrożeniach związanych ze spożywaniem tych narkotyków.

Agencja stwierdziła, że ogólny zasięg i dostęp do interwencji „redukcji szkód” pozostaje niewystarczający w niektórych krajach UE.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pridinol


Substancja : chlorowodorek pridinolu


Produkt : Pridinol, firmy POLON , cena 5,60 zł za 50 tabletek


Dawka : od 5 tabletek. Przy 10 maxymalny HARDCORE


Poziom doświadczenia : thc, efedryna, (meta)amfetamina, kodeina, dextrometorfan, benzydamina, aviomarin, extasy, , karbamazepina, tramal, nikotyna, etanol, metanol, relenium ( plus inne wynalazki)

  • Inne
  • Tripraport

Tego dnia czułem się spełniony jak nigdy. Nawet nie wiedziałem że taki trip nagle się nasunie. Była idealna pogoda, słonecznie, cieplutko. Nie miałem żadnych intencji ani oczekiwań.

To było jakieś 2 lata temu. Szedłem akurat do garażu po jakieś nieistotne narzędzie i rzuciła mi się w oczy ona - 3 kilogramowa pomarańczowa świeżo napełniana butl gazu. "Trippowałem" wcześniej po izopropanie, ale izo przy tym to chuj. Sprawdziłem dokładnie czy nie ma nikogo, kto może mnie nakryć albo zdemaskować i przystąpiłem do obrzędu. Siadłem po turecku na betonowej posadzce i zacząłem ceremonię. Wziąłem jednego strzała. Nie wiedziałem że po tym ma się tak zajebisty głos.

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Set: Olbrzymie podniecenie na myśl o tym, że w końcu spróbuję psychodelika z prawdziwego zdarzenia. Bałam się jednak , że przeżycie prawdziwej psychodeli jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Setting: Zwykłe, piątkowe popołudnie, rodzice byli w domu, nawet z nimi rozmawiałam na fazie, ale nie narobiłam sobie lipy.

12:45 – Po powrocie ze szkoły zajrzałam na pocztę i spytałam, czy nie przyszła do mnie przesyłka. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu okazało się, że czeka na mnie list. Zapłaciłam i wypełniona radością wróciłam do domu.

randomness