REKLAMA
Uczniu! Powiedz od czego jesteś uzależniony

W Łodzi rozpoczęły się badania dotyczące problematyki uzależnień uczniów, m.in. od narkotyków i Internetu.

Anonim

Kategorie

Odsłony

3175

Badania dotyczące problematyki uzależnień uczniów, m.in. od narkotyków i Internetu, rozpoczęły się we wtorek w Łodzi. Specjalnie przygotowane ankiety wypełni ok. 3 tys. uczniów w wieku od 12 do 18 lat.

Ankiety, które trafią do stu klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących, zawierają pytania dotyczące spożycia alkoholu, palenia papierosów, używania narkotyków oraz uzależnienia od Internetu. Badaniami zostaną objęci także niektórzy szkolni wychowawcy.

Celem badań jest postawienie diagnozy, jak wygląda problem uzależnień wśród młodych ludzi i czy w Łodzi problem uzależnień rośnie, czy maleje. Podobne badania, dotyczące narkotyków, alkoholu i papierosów, przeprowadziliśmy dwa lata temu, ale teraz, ze względu na bardzo szybki rozwój komputeryzacji, dodaliśmy pytania dotyczące uzależnienia od Internetu i gier komputerowych - powiedziała dyrektor Wydziału Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta Łodzi, Anna Lewicka.

W ankiecie, która jest anonimowa, znajdują się m.in. pytania: Czy siadając do komputera czujesz podniecenie? i Czy śpisz w nietypowych porach?. Trzeba powiedzieć, że nie zawsze odpowiedź "tak" przy pytaniach oznaczać będzie uzależnienie - zaznaczyła Lewicka.

Wypełnianie ankiet potrwa do 15 grudnia. Opracowaniem wyników i postawieniem diagnozy zajmą się pracownicy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego i członkowie Łódzkiego Stowarzyszenia Psychoedukacyjnego. Przeprowadzenie badań zlecił Zarząd Miasta Łodzi.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

chycel (niezweryfikowany)
piszcie jaknajwiecej to wam psy do domu wjada;))
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Grzyby halucynogenne

Set & Setting - własne podwórko przed domem.

Dawkowanie - 50 łysiczek lancetowatych + ~0,5g marihuany + 50 tabletek Acodinu.

Wiek i doświadczenie - 25 lat. Marihuana (7 lat), MDMA (ok 10 razy), łysiczki lancetowate (2 razy).

 • MDMA (Ecstasy)
 • Pozytywne przeżycie

Zielona łąka w sercu Borów Tucholskich; wspólny wyjazd w zgranej paczce 12 osób. Wszyscy już wcześniej brali MDMA i wprost nie mogą się doczekać, kiedy znowu ogarnie ich pluszowa miłość.

Charzykowy, spokojna wieś turystyczno-letniskowa położona w sercu Borów Tucholskich. Jednak w ten jeden weekend spokój Charzyków zakłóciła pewna ćpuńska ferajna, mająca tylko jeden cel: szerzyć wszędzie wokół degenerację, psychodelę i pieprzoną hipisowską wolną miłość! Na ten krótki czas Charzykowy przekształciły się w wieś empatogenno-psychodeliczną…

 

Dzień 1. Tu jest tak fajnie, a tam w pokrzywach tak śmiesznie, czyli MDMA.

   

 • Metoksetamina
 • Pierwszy raz

Samochód w 5 osób, next stok narciarski na wichurze (południowy wschód Polski "Krzeszów", next znów samochód noc las i dom :). Nastrój - Szczęśliwi jak dzieci, dzień wolny od pracy i zmartwień. Wszyscy chcieliśmy zobaczyć jak będzie wyglądał nasz pierwszy trip w plenerze z MXE. Muzyka W aucie Trance/Minimal/Ambient - Nastawienie tripa pod krajobraz i muzykę

Wrzesień

 • 2C-E
 • Amfetamina
 • Hydroksyzyna
 • Inne
 • Kodeina
 • Marihuana
 • Mefedron
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Retrospekcja
 • Tytoń

Chęć przejażdżki po Polsce na stopa przy okazji infekując swój mózg różnorakimi ustrojstwami (m.in. "dopalaczy"), poznając przy okazji różnych ludzi. Podróż miała być przygodą i przerwą od uczelni (w trakcie trwania semestru).

Komentarz: Tekst został spisany jakoś miesiąc po wydarzeniach mających miejsce w nim opisanych. Był to specyficzny okres w moim życiu, po dość kiepskich przejściach, którego zwieńczeniem miała być podróż na stopa po Polsce. Niedługo po powrocie z "rajdu po Polsce" postanowiłem porzucić Beta-Ketony, z racji tego iż mają na mnie zbyt duży potencjał uzależniający - a w owym okresie byłem w ciągu od kilku miesięcy. Wiem, że tekst zawiera ok. 6,7-6,8K słów, nie mniej jednak wydaje mi się że to dobre miejsce do jego opublikwania. Tekst, jak i sama przygoda ma już ponad półtora roku.