Uczniu! Powiedz od czego jesteś uzależniony

W Łodzi rozpoczęły się badania dotyczące problematyki uzależnień uczniów, m.in. od narkotyków i Internetu.

Anonim

Kategorie

Odsłony

3175

Badania dotyczące problematyki uzależnień uczniów, m.in. od narkotyków i Internetu, rozpoczęły się we wtorek w Łodzi. Specjalnie przygotowane ankiety wypełni ok. 3 tys. uczniów w wieku od 12 do 18 lat.

Ankiety, które trafią do stu klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących, zawierają pytania dotyczące spożycia alkoholu, palenia papierosów, używania narkotyków oraz uzależnienia od Internetu. Badaniami zostaną objęci także niektórzy szkolni wychowawcy.

Celem badań jest postawienie diagnozy, jak wygląda problem uzależnień wśród młodych ludzi i czy w Łodzi problem uzależnień rośnie, czy maleje. Podobne badania, dotyczące narkotyków, alkoholu i papierosów, przeprowadziliśmy dwa lata temu, ale teraz, ze względu na bardzo szybki rozwój komputeryzacji, dodaliśmy pytania dotyczące uzależnienia od Internetu i gier komputerowych - powiedziała dyrektor Wydziału Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta Łodzi, Anna Lewicka.

W ankiecie, która jest anonimowa, znajdują się m.in. pytania: Czy siadając do komputera czujesz podniecenie? i Czy śpisz w nietypowych porach?. Trzeba powiedzieć, że nie zawsze odpowiedź "tak" przy pytaniach oznaczać będzie uzależnienie - zaznaczyła Lewicka.

Wypełnianie ankiet potrwa do 15 grudnia. Opracowaniem wyników i postawieniem diagnozy zajmą się pracownicy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego i członkowie Łódzkiego Stowarzyszenia Psychoedukacyjnego. Przeprowadzenie badań zlecił Zarząd Miasta Łodzi.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

chycel (niezweryfikowany)
piszcie jaknajwiecej to wam psy do domu wjada;))
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Ten wieczor zaczal sie calkiem niewinnie. Siedzialem upalony, saczylem

browarek i pisalem list do kumpla. W trakcie pisania (moze dlatego, ze

niejedno zjedlismy z tym kumplem) wpadl mi do glowy pomysl, coby sie dobrac

do grzybow, ktore czekaly w szufladzie. Mialem paczuszke ok. 100. Rozsypalem

je na teczce obok siebie i zaczalem pogryzac jak chipsy do piwka. Zwykle

jadam


ok. 50 i tak tez chcialem zrobic tym razem. Na skutek rozkosznego i

  • Dekstrometorfan

Środek: Acodin w tabletkach - 450mg DXM HBr

Okoliczności: dom, noc, sam

Psychika: negatywnie nastawiony do DXM, wcześniejsze próby z DXM poniżej 300mg.

22:15 - 23:00


Zjadłem 10 tabsów i po 5 co kilka minut. (w sumie 30)

  • Dekstrometorfan

Waga: 48kg

Co i jak: 500mg dekstrometorfanu + 10mg hioscyny (paracetamol odpuszczę) + 10mg prometazyny

  • Amfetamina
  • DXM
  • Ketony
  • Kodeina
  • Lorazepam
  • Oksykodon
  • Uzależnienie

Jestem w abstynencji od narkotyków, odstawiłem psychotropy i jestem szczęśliwszy. Trzeźwość nie jest taka szara, jak może się wydawać osobie, która jest na ciągu ponad rocznym, jak to było ostatnio u mnie. Oczywiście jest od groma objawów abstynencyjnych jak bezsenność, nudności, bóle głowy, zawroty głowy, szumienie w głowie, drżenia, ale to też przez to, że nie przyjmuję leków psychotropowych, które łagodziły bardzo te wszystkie negatywne czynniki odstawienne. Postanowiłem po prostu, że nie będę brał niczego psychoaktywnego, nieważne czy to lek na chorobę, czy to narkotyk.

randomness