Uciekał, bo przewoził narkotyki

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego po pościgu zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

eluban.pl
kom. Anna Włoszczyk

Odsłony

77

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego po pościgu zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Uciekając samochodem łamał on liczne przepisy ruchu drogowego. Został zatrzymany na blokadzie drogi ustawionej przez funkcjonariuszy, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy 11 lipca br. uwagę policjantów patrolujących Pieńsk, zwrócił samochód osobowy z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Kiedy funkcjonariusze postanowili dokonać kontroli pojazdu, kierujący nim mężczyzna, gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Pomimo licznych sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania pojazdu, ignorował on polecenia policjantów, kontynuując ucieczkę.

Wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, niestosowanie się do znaków drogowych i nadmierna prędkość to tylko niektóre wykroczenia w ruchu, które popełnił. Policjanci niezwłocznie poinformowali oficera dyżurnego, że uciekający pojazd jedzie w kierunku Zgorzelca. Zarządzono policyjną blokadę i na wysokości Żarskiej Wsi kierowca został zmuszony do zatrzymania auta.

To jednak jeszcze nie był koniec pościgu. Mężczyzna wyskoczył z samochodu i próbował jeszcze uciekać pieszo. Błyskawiczna i zdecydowana reakcja policjantów zakończyła tę próbę już po kilkunastu metrach. 47-letni mężczyzna został zatrzymany.

Równie szybko na jaw wyszły powody jego zachowania. Ponieważ podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli ukryte w różnych miejscach woreczki strunowe z zawartością krystalicznej substancji oraz różowe tabletki. Badania potwierdziły, że są to metamfetamina i extasy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 140 porcji silnie działającego narkotyku. Dodatkowo po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających. Trafił on do policyjnego aresztu.

Teraz stanie przed sądem i odpowie za liczne wykroczenia w ruchu drogowym oraz ucieczkę w celu uniknięcia policyjnej kontroli. W świetle obowiązujących przepisów takie zachowanie stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 47-latek nie uniknie także kary za posiadanie środków odurzających i jazdę pod wpływem narkotyków.

Podejrzanemu grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

GrzybySpośród ponad pół miliona znanych roślin, badacze opisali ok. 5000 odmian

grzybów wyróżniających się tym ze świata roślinnego, że są pozbawione chlorofilu.

Z tej liczby ok. 80-90 odmian ma właściwości psychodelityczne i jest spotykane

(oprócz dalekiej północy) na każdej szerokości geograficznej. Z tego w

Europie Środkowej opisano ok. 150 odmian.


  • Szałwia Wieszcza

Hej, ho ! Okazuje sie ze SD to masakrycznie potezny psychedelik.
Szkoda ze mialem tak malo. T-R w sumie malo spektakularny ale mi sie
nudzi to napisze, ha !. Szkoda ze mi biedactwo uschlo, musze sie
zaopatrzyc w nowa sadzonke :)  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

beznadziejne samopoczucie; nadzieja na poprawę stanu psychicznego; w domu; plener

Mam 20 lat i życie podobne do Waszego... a może jednak nie. Od czterech lat cierpię na fobie społeczną, myślę że spory wpływ na jej powstanie miała marihuana. Czym jest fobia? Najkrócej mówiąc, jest to strach i lęk przed ludźmi i ich oceną. Po więcej informacji na ten temat odsyłam do Google. Zrozumieć jak ciężko żyje się z takim schorzeniem może tylko ten kto na to cierpi. Ostatnie cztery lata uznaje za pustkę w swoich wspomnieniach i życiu, a koda pozwala mi na chwilowe wyciszenie i pozwala mi na odczucie radości z życia... Traktuję ją trochę jak lek na swoją fobię.

  • Benzydamina

Set & Setting : deszczowy smętny dzień, jakoś pierwsza niedziela Maja, zapowiadało się całkiem nudnie. Impreza rodzinna - tzw. komunia. Spontaniczne opuszczanie imprezy i powrót do nadciągającej, wiszącej w powietrzu benzy. Jako iż spacerowaliśmy podczas tripa i jeździliśmy autem miejscówek było sporo czyt. niżej