Uciekał, bo przewoził narkotyki

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego po pościgu zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

eluban.pl
kom. Anna Włoszczyk

Odsłony

78

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego po pościgu zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Uciekając samochodem łamał on liczne przepisy ruchu drogowego. Został zatrzymany na blokadzie drogi ustawionej przez funkcjonariuszy, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy 11 lipca br. uwagę policjantów patrolujących Pieńsk, zwrócił samochód osobowy z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Kiedy funkcjonariusze postanowili dokonać kontroli pojazdu, kierujący nim mężczyzna, gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Pomimo licznych sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania pojazdu, ignorował on polecenia policjantów, kontynuując ucieczkę.

Wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, niestosowanie się do znaków drogowych i nadmierna prędkość to tylko niektóre wykroczenia w ruchu, które popełnił. Policjanci niezwłocznie poinformowali oficera dyżurnego, że uciekający pojazd jedzie w kierunku Zgorzelca. Zarządzono policyjną blokadę i na wysokości Żarskiej Wsi kierowca został zmuszony do zatrzymania auta.

To jednak jeszcze nie był koniec pościgu. Mężczyzna wyskoczył z samochodu i próbował jeszcze uciekać pieszo. Błyskawiczna i zdecydowana reakcja policjantów zakończyła tę próbę już po kilkunastu metrach. 47-letni mężczyzna został zatrzymany.

Równie szybko na jaw wyszły powody jego zachowania. Ponieważ podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli ukryte w różnych miejscach woreczki strunowe z zawartością krystalicznej substancji oraz różowe tabletki. Badania potwierdziły, że są to metamfetamina i extasy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 140 porcji silnie działającego narkotyku. Dodatkowo po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających. Trafił on do policyjnego aresztu.

Teraz stanie przed sądem i odpowie za liczne wykroczenia w ruchu drogowym oraz ucieczkę w celu uniknięcia policyjnej kontroli. W świetle obowiązujących przepisów takie zachowanie stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 47-latek nie uniknie także kary za posiadanie środków odurzających i jazdę pod wpływem narkotyków.

Podejrzanemu grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Metoksetamina

Wieczór/noc w domu, ojciec twardo spał, matka w osobnym pomieszczeniu przed komputerem

Prolog

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Podróż, którą opisuję poniżej, była moją najbardziej intensywną do tej pory. Przeżywałem w jej trakcie wiele emocji, od smutku do euforii. Zakończyła się wręcz mistyczną ekstazą.

Moja waga: ok. 70 kg

 

Poprzednie doświadczenia z psychodelikami: LSD (raz w życiu jeden kartonik, konkretna dawka nieznana), innym razem 15g magicznych trufli Shambhala. Do tej pory moje wrażenia z tego typu substancjami były bardzo pozytywne, dobrze radziłem sobie z intensywnymi momentami fazy.

???

  • Dekstrometorfan


randomness