Uciekał, bo przewoził narkotyki

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego po pościgu zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

eluban.pl
kom. Anna Włoszczyk

Odsłony

77

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego po pościgu zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Uciekając samochodem łamał on liczne przepisy ruchu drogowego. Został zatrzymany na blokadzie drogi ustawionej przez funkcjonariuszy, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy 11 lipca br. uwagę policjantów patrolujących Pieńsk, zwrócił samochód osobowy z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Kiedy funkcjonariusze postanowili dokonać kontroli pojazdu, kierujący nim mężczyzna, gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Pomimo licznych sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania pojazdu, ignorował on polecenia policjantów, kontynuując ucieczkę.

Wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, niestosowanie się do znaków drogowych i nadmierna prędkość to tylko niektóre wykroczenia w ruchu, które popełnił. Policjanci niezwłocznie poinformowali oficera dyżurnego, że uciekający pojazd jedzie w kierunku Zgorzelca. Zarządzono policyjną blokadę i na wysokości Żarskiej Wsi kierowca został zmuszony do zatrzymania auta.

To jednak jeszcze nie był koniec pościgu. Mężczyzna wyskoczył z samochodu i próbował jeszcze uciekać pieszo. Błyskawiczna i zdecydowana reakcja policjantów zakończyła tę próbę już po kilkunastu metrach. 47-letni mężczyzna został zatrzymany.

Równie szybko na jaw wyszły powody jego zachowania. Ponieważ podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli ukryte w różnych miejscach woreczki strunowe z zawartością krystalicznej substancji oraz różowe tabletki. Badania potwierdziły, że są to metamfetamina i extasy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 140 porcji silnie działającego narkotyku. Dodatkowo po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających. Trafił on do policyjnego aresztu.

Teraz stanie przed sądem i odpowie za liczne wykroczenia w ruchu drogowym oraz ucieczkę w celu uniknięcia policyjnej kontroli. W świetle obowiązujących przepisów takie zachowanie stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 47-latek nie uniknie także kary za posiadanie środków odurzających i jazdę pod wpływem narkotyków.

Podejrzanemu grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Musze sie z wami podzielic tym co mnie wczoraj spotkalo.Otoz umowilem sie z kolesiem, ze bedziemy palic. Zgarnelismy do auta

jeszcze jednego gostka i pojechalismy po trafke. Dlugo czekalismy, ale

chuj, w koncu przyjechalismy na miejscowke i palimy. Koles ostrzegal,

ze to mocny towar, ale ja myslalem sobie, ze nie takie rzeczy juz

palilem [na trzezwo zwykle tak mysle - pozniej sie okazuje, ze sie

groobo mylilem].  • Marihuana


Razem z kumplem chodzimy po ciemnym

osiedlu szukając ławki żeby spokojnie usiąść i zapalić zielone

gówno. Wybór padł na plac zabaw otoczony metalowym ogrodzeniem

(zabezpieczenie przed psami).


  • Marihuana

  • Marihuana
  • Miks
  • Szałwia Wieszcza

dom, popołudnie, własny pokój, fotel przed kompem

05.08.2008

Nazbierałem ostatnio sporą ilość suszu z mojej szałwii, nadszedł więc czas na ich spalenie. Ilość, oceniając na jakieś 5 gramów, postanowiłem przeznaczyć na ekstrakt, co też uczyniłem. Z suszu uzyskałem troszkę ponad pól grama (może 0,6 - 0,7) ciemnozielonego ekstraktu. Mówiąc szczerze, nie byłem przekonany o jego mocy, dotychczas nie paliłem jeszcze liści, ani ekstraktu z własnej rośliny.

randomness