Tytoń i dopalacze w przesyłkach kurierskich. Psy KAS spisały się na medal

„W styczniu 2021 r. w przesyłkach kurierskich zatrzymano 193 kg tytoniu bez znaków akcyzy oraz 130 g dopalaczy. Kontrabandę pomagają wykryć specjalnie szkolone psy”

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP3 Wrocław
ALEKAS

Odsłony

88

„W styczniu 2021 r. w przesyłkach kurierskich zatrzymano 193 kg tytoniu bez znaków akcyzy oraz 130 g dopalaczy. Kontrabandę pomagają wykryć specjalnie szkolone psy” – podał w komunikacie prasowym dolnośląski oddział Krajowej Administracji Skarbowej.

Rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału KAS Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek poinformowała w czwartek, że funkcjonariusze regularnie kontrolują i ujawniają nielegalne towary w przesyłkach kurierskich i pocztowych. W styczniu 2021 r. w przesyłkach kurierskich zatrzymano 193 kg nielegalnego tytoniu oraz 130 g dopalaczy.

Jak podano, w wykrywaniu nielegalnych przesyłek pomagają funkcjonariuszom KAS psy służbowe. Ostatnio dołączył do nich Dracarys.

– W pierwszych dniach pracy udało mu się wykryć aż 3 przesyłki, w których było 11 kg tytoniu bez znaków akcyzy i oznaczeń handlowych. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru wyniosła ponad 8 tys. złotych. Początek 2021 roku również przyniósł nowe ujawnienia, funkcjonariusze KAS zabezpieczyli tytoń oraz dopalacze. Ich wartość szacuje się na ponad 128 tys. złotych – przekazał rzecznik.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)

Komentarze

MaPi13 (niezweryfikowany)
Czyli obywatele Polski stracili 128 tys złotych i będą musieli wydać jeszcze raz. Można powiedzieć, że policjańci okradli tych co zamawiali!
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Substancja: suszone psilocybki sztuk ok 50

Set& settings: średni humorek, sam w swoim pokoiku, ciśnienie wysokie,

pogoda ładna, deszczu brak.

Doświadczenie: To moje trzecie podejście do psilo, pierwszy raz samotnie.

Cel: w spokoju i w skupieniu zbadać co może zdziałać ten niepozorny

grzybek, do tej pory sprawdzał się idealnie jako akcelerator imprezowo-towarzyski,

tyle że w mniejszej ilości (na oko 30szt.)


  • Marihuana
  • Tripraport

Paląc wcześniej stopniowo przekraczałem dawki, była to jak dotąd największa ilość wypalona w najkrótszym czasie. Nastawienie na przyjemną, daleką podróż. Sobotni wieczór.

Wydarzenia opisane w raporcie miały miejsce wiele czasu temu i to one skłoniły mnie do założenia konta na neurogroove. Zacząłem opis na hyperrealu pod wątkiem o fazach stulecia i w sumie " czemu by nie zrobić z tego TR". Wahałem się czy o tym pisać ponieważ gdybym nawet stworzył książkę na ten temat nie zdołałbym uchwycić nawet 1/10.000 tamtej fazy. Dlatego opisałem głowie początek.

 

  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie psychicznie dobre, cicha domówka przed wyjściem na miasto, sami znajomi, chętna nowego doświadczenia, myśli poztywne widząc stan kolegów

 Sobotni wieczór i cicha posiadówa, chłopacy juz lekko na fazie a dziewczyny piją. Ja wypilam 3 kieliszki a dzień wcześniej więcej natomiast stan był ogarniający ( być może ma to wpływ)

 Gdzieś o godzinie 16 buch z lufki strasznie nieumiejętnie, myślę co za gowno

O 20 30 z jointa i to samo. Nic

Kolega dał ciacho około 20. Zjadłam całe

  • 2C-I

2C-I

nazwa chemiczna: 2,5-dimetoksy-4-jodofenetyloamina

W roku 2001 zainteresowały się nią wytwórnie chemiczne \'szarej strefy\' szukające legalnej substancji podobnej do 2C-B. Zaczęto ją sprzedawać na coraz wiekszą skalę, substancja zdobyła uznanie i ciągle powiększającą się popularność. Wkrótce zaczęto ją sprzedawać w duńskich smartshopach pod nazwą "Soma", co jednak spowodowało szybką delegalizację tej substancji w tym kraju.