Trzech Wietnamczyków miało na Śląsku plantację marihuany i fabrykę metamfetaminy

Prokuratura Krajowa oskarżyła o uprawę marihuany i produkcję metamfetaminy trzech obywateli Wietnamu. Swoją plantację mieli oni pod Częstochową. Azjatom pomagała para Polaków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

onet.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

127

Prokuratura Krajowa oskarżyła o uprawę marihuany i produkcję metamfetaminy trzech obywateli Wietnamu. Swoją plantację mieli oni pod Częstochową. Azjatom pomagała para Polaków.

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom, którym zarzuca się uprawę konopi innych niż włókniste i wytwarzanie znacznych ilości marihuany oraz produkcję metafetaminy.

- Plantacje mieściły się w miejscowości Żelisławice w województwie śląskim, natomiast metamfetamina była produkowana w miejscowości Siewierz również na Śląsku. Oskarżeni to trzej obywatele Wietnamu i polskie małżeństwo, które pomagało cudzoziemcom prowadzić przestępczy proceder związany z wytwarzaniem metamfetaminy - podał dział prasowy PK. O działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej oskarżeni są tylko Wietnamczycy.

Nielegalne uprawy marihuany zlikwidowano w styczniu 2018 r. w Żelisławicach na Śląsku gdzie ujawniono prawie 1,4 tys. krzewów konopi i ponad 37 kg marihuany, w maju tego samego roku w Bienicach w woj. zachodniopomorskim, gdzie rosło ponad 2,7 tys. krzewów, w miejscowości Gołdap w warmińsko-mazurskiem zabezpieczono 1,1 tys. krzaków konopi, a w styczniu 2019 roku w miejscowości Dąbroszyn w Lubuskiem rosło 313 krzewów. "Ponadto w styczniu 2018 r. ujawniono opuszczone laboratorium w miejscowości Siewierz, które służyło do produkcji metamfetaminy - podała prokuratura.

- Wobec osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej plantacje marihuany w miejscowości Bienice, Gołdap, Żelisławice, Dąbroszyn zapadły już wyroki skazujące. Prawomocnym Wyrokiem Sądu Okręgowego w Częstochowie osądzono 4 osoby natomiast prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Szczecinie osądzono 6 osób. Ponadto w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim zapadły już wyroki skazujące wobec 14 osób - podała PK.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Dobre nastawianie, spokój w domu.

Marihuana to zadziwiająca roślina... nie mogę wyjść z zachwytu do niej. Paliłem 4 razy i za każdym razem zupełnie inny stan. Dzisiaj opiszę wam jeden z ciekawszych przypadków. Zrobię to starannie, ponieważ mam świeże wspomnienia i liczne nagrania wideo, czy też głosowe, których celem było, jak zwykle, jak najlepsze uchwycenie skutków przygody narkotykowej i zapamiętanie szczegółów. Można więc stwierdzić, że będzie to bogaty w filozoficzne pytania, zabawne cytaty zjaranego, ekspresyjne opisy i niecodzienne sytuacje opis.

  • Marihuana
  • Tripraport

Pozytywne

WSTĘP

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

 

I. WSTĘP

  • LSD-25
  • Tripraport

Piękny dzień lata z bratem i dobrym kumplem.

Witam. Raport ten oczywiście jest fikcją literacką, jak można domniemywać. :-)