TOP 8 kryptowalut związanych z... przemysłem legalnej marihuany

W momencie, gdy banki odmówiły współpracy z przychodniami marihuany, interesariusze musieli szukać nowego rozwiązania. Z tego też względu na rynku pojawiło się wiele projektów kryptowalutowych związanych z tą branżą.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

tokeneo.com
Karolina Kropopek
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

126

W momencie, gdy banki odmówiły współpracy z przychodniami marihuany, interesariusze musieli szukać nowego rozwiązania. Z tego też względu na rynku pojawiło się wiele projektów kryptowalutowych związanych z tą branżą.

Głównym celem kryptowalut oraz tokenów, które zostały wyemitowane na potrzeby przemysłu konopi, jest zapewnienie łatwych i bezpiecznych transakcji. W tym przypadku głównym celem tego typu coinów nie jest spekulacja, zaś dokonywanie prostych płatności, przy niskich kosztach.

Przepisy federalne godziły w przemysł marihuany, fakt ten został zaś wykorzystany przez firmy z branży kryptograficznej. Spory wysyp tego typu projektów pojawił się na rynku w 2014 roku. Wszystkie z nich mają bardzo zbliżone cele. Dążą do tego, by użytkownicy mogli dokonywać legalnych transakcji, bez pośrednictwa banków, które mogły odmówić współpracy.

Kryptowaluty stworzone na potrzeby przemysłu konopi różnią się od szeregu znanych ci altcoinów. Ich zastosowanie skupia się ściśle wokół jednej branży. Interesariusze owego przemysłu mogą w łatwy i bezpieczny sposób nawiązywać ze sobą relację poprzez specjalne platformy oraz dokonywać transakcji za pośrednictwem tokenów bądź kryptowalut. W tym przypadku nie martwią się o ograniczenia bankowe. Idea tego typu walut koncentruje się na ochronie wszystkich zainteresowanych stron.

Choć każda taka kryptowaluta, czy token różni się od siebie pod kilkoma względami, większość z nich posiada platformę bądź aplikację przeznaczoną do dokonywania wirtualnych zakupów. Z tego typu firmami współpracuje wiele aptek legalnej marihuany. W ten oto sposób klienci mogą dokonać łatwych i szybkich zakupów.

TOP 8 coinów związanych z marihuaną:

 • PotCoin (POT)
 • CannabisCoin (CANN)
 • Paragon (PRG)
 • HempCoin (THC)
 • Tokes (TKS)
 • DopeCoin (DOPE)
 • Cannation (CNNC)
 • BlazerCoin (BLAZR)

PotCoin (POT)

Kapitalizacja rynkowa: 2 317 319 USD
Miejsce w rankingu CoinMarketCapu: 676

Krytowaluta ta została wprowadzona na rynek w styczniu 2014 roku. Jak się okazuje, była to pierwsza tego typu wirtualna moneta skierowana do branży konopi indyjskiej. Twórcy PotCoina chcieli wykorzystać legalizację marihuany w Kolorado. Co ciekawe zainstalowali nawet specjalny bankomat dla tej kryptowaluty w tym mieście. PotCoin miał umożliwić użytkownikom legalny, bezpośredni handel konopią indyjską, bez pośrednictwa banków.

O dziwo kryptowaluta ta nie zrobiła wielkiej furory. Do czerwca 2017 pozostawała ona w cieniu. Co zatem zdarzyło się w owym czasie? Otóż logo potcoin.com znalazło się na koszulkach gwiazd MBA podczas rozgrywek w Korei Północnej. Ożywiony marketing dał PotCoinowi drugie życie. Swoje ATH, czyli najwyższy poziom cenowy kryptowaluta ta osiągnęła 31 grudnia 2017 roku. Było to wówczas 0,508288 USD.

CannabisCoin (CANN)

Kapitalizacja rynkowa: 902 277 USD
Miejsce w rankingu CoinMarketCapu: 932

Kryptowalutę CanabisCoin opracowano także w 2014 roku. Było to jednak kilka miesięcy po PotCoinie. Tak samo, jak w przypadku POT, miała ona ułatwić transakcje medycznym przychodniom marihuany.

Co ciekawe Cannabis proponuje konwersję kryptowaluty na konopię indyjską. Wypuszczono nawet linię leków pod nazwą CANN-dy. 1 moneta CANN miała mieć wartość 1 grama leku.

Paragon (PRG)

Kapitalizacja rynkowa: 541 668 USD
Miejsce w rankingu CoinMarketCapu: 0,024327 USD

Nie jest to kryptowaluta, ale token wyemitowany na platformie Ethereum. Jak wynika z opisu na stronie głównej projektu, celem Paragon jest wypełnienie luk w społeczności konopi, która stoi przed licznymi komplikacjami biznesowymi.

Właściciele konopi indyjskiej mogą skorzystać zarówno z oprogramowania Paragon, jak i modelu finansowego. Tokeny PRG wykorzystywane są właśnie w tym systemie.

HempCoin (THC)

Kapitalizacja rynkowa: 453 746 USD
Miejsce w rankingu CoinMarketCapu: 1131

Kryptowaluta ta również weszła na rynek w 2014 roku. Została ona zbudowana na kodzie źródłowym Komodo (KMD). Jej zastosowanie wiąże się ściśle z przemysłem konopi.

Głównym celem tego projektu jest ułatwienie dokonywania bezpiecznych transakcji pomiędzy rolnikami, dystrybutorami oraz konsumentami.

Tokes (TKS)

Kapitalizacja rynkowa: 368 798 USD
Miejsce w rankingu CoinMarketCapu: 1169

Tokes jest natywnym coinem ekosystemu Multichain Ventures. Należy dodać, że TKS nie jest kryptowalutą a tokenem opartym na blockchainie Waves. Platforma Tokens pozwala na śledzenie łańcuchów dostaw oraz integrację z oprogramowaniem ,,seed to sale".

Choć TKS plasuje się na 5 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej wśród wirtualnych walut związanych z konopią, pod względem wizualizacji głównej strony, wyprzedza on swoją konkurencję. Być może poprzez nazwę, która ma się nijak do branży związanej z marihuaną, nie zrobił on aż takiej furory. Cała koncepcja jest jednak o wiele lepiej i przystępniej opisana niż w przypadku innych coinów.

DopeCoin (DOPE)

Kapitalizacja rynkowa: 183 337 USD
Miejsce w rankingu CoinMarketCapu: 1336

DopeCoin tak samo, jak jego konkurencji dąży do zrewolucjonizowania przemysłu legalnej marihuany. Kryptowaluta ta połączona jest z platformą Smoke Exchange, która działa, jako rynek oraz kanał komunikacji dla reklamodawców związanych z konopią. DOPE jest zaś alternatywną formą płatności. DopeCoin powstał już w 2014 roku.

Smoke Exchange pełni kilka istotnych funkcji. Z punktu widzenia reklamodawców usuwa pośrednictwo zewnętrznych firm pobierających wysokie opłaty za reklamy. Platforma umożliwia tworzenie oraz kontrolowanie kampanii marketingowych po niskich cenach.

Cannation (CNNC)

Kapitalizacja rynkowa: 4013,49 USD
Miejsce w rankingu CoinMarketCapu: 1951

Z opisu projektu wynika, iż CNNC jest cyfrową walutą umożliwiającą transakcje typu peer-to-peer. Pozwala ona na dokonywanie natychmiastowych płatności każdemu na świecie z wyłączeniem ingerencji podmiotów trzecich takich jak banki czy inne instytucje finansowe.

BlazerCoin (BLAZR)

Kapitalizacja rynkowa: nieznana
Miejsce w rankingu CoinMarketCapu: 2322

W tym momencie na oficjalnej stronie projektu wyświetla się informacja mówiąca o tym, że obecnie trwa aktualizacja. Strona w nowej odsłonie ma być dostępna za 12 dni.

BlazerCoin powstał w kwietniu 2017 roku. Kryptowaluta ta została skierowana do branży marihuany rekreacyjnej.

Oceń treść:

Average: 5 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby Psylocybinowe
 • Pierwszy raz

Puste mieszkanie, słoneczne, jesienne popołudnie

 

Chciałbym Wam opowiedzieć o tripie, który zmienił moje życie.

 

Faza 1 - Desperackie poszukiwanie pomocy

 

Nie wchodząc w szczegóły, od około 15 roku życia miałem problemy z emocjami, a kilka lat później przestałem je czuć, co przekształciło mój umysł w stu procentowy racjonalizm, a następnie doprowadzając do głębokiej depresji i problemów z uzależnieniami. Poprzez pomoc mam na myśli pomoc w odstawieniu używek i podniesienie jakości mojego życia.

 

Faza 2 - Przygotowania i zdobywanie wiedzy

 

 • Marihuana
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Dom ziomka, jesienny dzień, dobry klimat, nuta w głośniku, nastrój jak zawsze pozytywny.

 

Siema, to mój pierwszy raport, więc na starcie chciałem powiedzieć że zdarza mi używać lokalnego slangu, jeśli jakikolwiek wyraz bądź fraza nie byłaby zrozumiała, piszcie w komentarzach a wszystko wyjaśnię ;)

 • Bufedron
 • Etanol (alkohol)
 • Tripraport

Sobotni wieczór, w planach mam pierwszy raz spotkać się ze znajomą z netu, później impreza w klubie z moją załogą, jestem wypoczęty, z dobrym nastawieniem, ciekawy nowej substancji.

Podróżnik: 31 lat, 186 cm wzrostu, 86 kg wagi

 • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji- Extasy;


poziom doświadczenia użytkownika- kiedyś dużo mj, teraz dużo

XTC, amfetaminy;


dawka- dwie wiśnie, pół grama pyłu zjedzone (połówka dilerska,

nie ważona);


metoda zażycia- doustnie;


stan umysłu- pozytywne nastawienie, jak zawsze w klubach;


intencje- zajebista jazda ze znajomymi, jak zawsze :D;


miejsce spożycia- duży klub w moim mieście zwanym Bydgoszcz;