Drukarki 3D wykorzystywane do przemytu narkotyków na masową skalę

Co jakiś czas docierają do nas informacje o próbach przemytu sprzętu komputerowego w dość nietypowy sposób - ostatnim razem była to kobieta, która udawała ciążę. Teraz sytuacja się jednak odwróciła, bo dwóch mężczyzn zostało oskarżonych w Australii o próbę przemytu 30 kg metamfetaminy za pomocą drukarek 3D.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Daniel Górecki | ithardware.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

80

Co jakiś czas docierają do nas informacje o próbach przemytu sprzętu komputerowego w dość nietypowy sposób - ostatnim razem była to kobieta, która udawała ciążę. Teraz sytuacja się jednak odwróciła, bo dwóch mężczyzn zostało oskarżonych w Australii o próbę przemytu 30 kg metamfetaminy za pomocą drukarek 3D.

The Guardian donosi, że obaj mężczyźni w wieku 33 i 36 lat są rzekomo doświadczonymi członkami międzynarodowego syndykatu przestępczego. AFP (Australijska Policja Federalna) i FBI przeprowadziły operację o nazwie Ironside, w ramach której każda wiadomość wysłana (przez trzy lata od 2018 r.) za pośrednictwem szyfrowanego komunikatora An0m była przechwytywana. W ten sposób udało się dotrzeć do wiadomości, która wskazywała, że ​​jeden z mężczyzn koordynował ponad 30 importów metamfetaminy do Australii w 2020 r.

AFP, współpracując z Australijską Komisją Wywiadu Kryminalnego (ACIC), odkryło następnie spisek mający na celu import 30 kg metamfetaminy o wartości około 30 milionów dolarów do Australii w drukarkach 3D. Agencje przechwyciły narkotyki w USA, zanim dotarły do ​​Australii. Jeden z dwóch mężczyzn został aresztowany przez Tajwańskie Biuro Śledcze w Nowym Tajpej pod koniec lipca, a drugi w mieście Taoyuan w październiku. Obaj zostali oskarżeni o nielegalny transport narkotyków kategorii 2 i mogą zostać skazani na dożywocie na Tajwanie.

Zdjęcia australijskiej policji federalnej pokazują, że wycofana już drukarka Flashforge Creator 3 była wykorzystywana jako skrytka przemytników. Drukarka 3D ma drzwi, a jej wymiary to 627 x 485 x 615 mm, dlatego idealnie nadawała się do przemytu dużej ilości narkotyków. Jej waga to zaś 52 kg, więc 30 kg metamfetaminy prawdopodobnie zostało rozłożone na kilka drukarek, by nie wzbudzać podejrzeń.

Co ciekawe, chociaż nie są tak pojemne jak drukarki 3D, to do ukrywania nielegalnych przedmiotów często wykorzystywane są też laptopy - wystarczy tylko wspomnieć o nożu, który został znaleziony w notebooku Gigabyte w zeszłym miesiącu. Ostatnio przemytnicy zdecydowanie chętniej nielegalnie przewożą jednak przez granicę samą elektronikę, stosując przy tym interesujące metody - jak wspomniana już kobieta, która próbowała wjechać do Chin z ponad 200 procesorami Intela i dziewięcioma iPhone'ami o łącznej wartości około 100 000 USD, ukrytymi w sztucznym ciążowym brzuchu. Był też mężczyzna, który próbował przemycić 160 procesorów i 16 składanych telefonów przez odprawę celną, przemytnicy, którzy użyli plastikowej folii do przymocowania 256 procesorów do swoich ciał, oraz kobieta, która spróbowała podobnej sztuczki ze 102 iPhone'ami.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Opisze fajna jazde po dziwnych grzybkach. Niedawno

bylem w Holandii w Venlo i oprocz tego co zwykle kupilem

u dila grzybki. Sprzedawal je na gramy - mowil ze to jakies

meksykanskie. Kupilem dwa gramy czyli wyszlo tego szesc sztuk.

Wygladaly troche jak psylocybe tylko kapelusz bardziej plaski, chociaz byly

suszone i trudno rozpoznac ksztalt. Pierwszy raz zjadlem trzy

na probe - i super jazda jak po kwasie - tyle ze krotka -

jakies trzy godzinki. Wczoraj wzuialem ostatnie trzy - i jazda byla

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Ja, sam. Zbliża się zmrok. Gdzieś w polach, na dróżce niedaleko lasu. Chęć zjednoczenia się z naturą, duchowego oczyszczenia, głębszego poznania swoich problemów, i stania się lepszym sobą. Warunki atmosferyczne: zimno, wije lekki wiatr, słoneczko powoli zmierza ku zachodowi. Ja, ubranie, rower, słuchawki, gumy do żucia- nawet wody nie zabrałem ;) Nastawienie umysłu- również nie idealne, miałem troszkę dziwnych myśli i lęku.

Heja, jest to mój pierwszy trip raport na tej stronie, również pierwsze spotkanie z tymi prawdziwszymi psychodelikami ;) Więc proszę o wyrozumiałość i ewentualne poprawienie. Też jak widać set and setting nie było najlepsze, więc nie będzie to doświadczenie rodem lotu w kosmos, nie mniej jednak starałem się zassać całą wiedzę, jaką kwas ma mi do przekazania.

 

  • LSD
  • LSD-25
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie w zaciszu domowym

19:18 

Jestem lekko podniecony nadchodzacym wydarzeniem. W koncu po tylu miesiacach bede miec mozliwosc, aby znowu sprobowac kartona. Dla bezpieczenstwa oddzielam pol kartoniku kwasa, ktorego producent deklaruje mistyczna wartosc 350ug. 

Za 12 minut zaczynam :) 

 

19.30

Zaladowalem, okropny smak tuszu mija po krotkiej chwili. Czuje lekkie poddenerowowanie, zobaczymy co z tego bedzie.

  • Gałka muszkatołowa
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Mój własny pokój w domu jednorodzinnym. Sam na I piętrze. Samopoczucie przed tripem bardzo dobre (zaliczona sesja!), pozytywne uczucia względem świata, nie mogę się doczekać spotkania z gałką, generalnie mam tutaj wszystko, czego potrzebuję.

Oczekiwania - Wyższe Poznanie.

Sądzę, że dobrym pomysłem będzie opis tego, co robiłem zanim zażyłem gałkę. Kolejne etapy podróży określać będę w godzinach. Miłego czytanka!

Godz. 23:10
Skończyłem konsumować 8 nasion gałki muszkatołowej przy pomocy 0,5 L czarnej herbaty liściastej Yunan i 0,25 L zielonej herbaty.

randomness