Drukarki 3D wykorzystywane do przemytu narkotyków na masową skalę

Co jakiś czas docierają do nas informacje o próbach przemytu sprzętu komputerowego w dość nietypowy sposób - ostatnim razem była to kobieta, która udawała ciążę. Teraz sytuacja się jednak odwróciła, bo dwóch mężczyzn zostało oskarżonych w Australii o próbę przemytu 30 kg metamfetaminy za pomocą drukarek 3D.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Daniel Górecki | ithardware.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

61

Co jakiś czas docierają do nas informacje o próbach przemytu sprzętu komputerowego w dość nietypowy sposób - ostatnim razem była to kobieta, która udawała ciążę. Teraz sytuacja się jednak odwróciła, bo dwóch mężczyzn zostało oskarżonych w Australii o próbę przemytu 30 kg metamfetaminy za pomocą drukarek 3D.

The Guardian donosi, że obaj mężczyźni w wieku 33 i 36 lat są rzekomo doświadczonymi członkami międzynarodowego syndykatu przestępczego. AFP (Australijska Policja Federalna) i FBI przeprowadziły operację o nazwie Ironside, w ramach której każda wiadomość wysłana (przez trzy lata od 2018 r.) za pośrednictwem szyfrowanego komunikatora An0m była przechwytywana. W ten sposób udało się dotrzeć do wiadomości, która wskazywała, że ​​jeden z mężczyzn koordynował ponad 30 importów metamfetaminy do Australii w 2020 r.

AFP, współpracując z Australijską Komisją Wywiadu Kryminalnego (ACIC), odkryło następnie spisek mający na celu import 30 kg metamfetaminy o wartości około 30 milionów dolarów do Australii w drukarkach 3D. Agencje przechwyciły narkotyki w USA, zanim dotarły do ​​Australii. Jeden z dwóch mężczyzn został aresztowany przez Tajwańskie Biuro Śledcze w Nowym Tajpej pod koniec lipca, a drugi w mieście Taoyuan w październiku. Obaj zostali oskarżeni o nielegalny transport narkotyków kategorii 2 i mogą zostać skazani na dożywocie na Tajwanie.

Zdjęcia australijskiej policji federalnej pokazują, że wycofana już drukarka Flashforge Creator 3 była wykorzystywana jako skrytka przemytników. Drukarka 3D ma drzwi, a jej wymiary to 627 x 485 x 615 mm, dlatego idealnie nadawała się do przemytu dużej ilości narkotyków. Jej waga to zaś 52 kg, więc 30 kg metamfetaminy prawdopodobnie zostało rozłożone na kilka drukarek, by nie wzbudzać podejrzeń.

Co ciekawe, chociaż nie są tak pojemne jak drukarki 3D, to do ukrywania nielegalnych przedmiotów często wykorzystywane są też laptopy - wystarczy tylko wspomnieć o nożu, który został znaleziony w notebooku Gigabyte w zeszłym miesiącu. Ostatnio przemytnicy zdecydowanie chętniej nielegalnie przewożą jednak przez granicę samą elektronikę, stosując przy tym interesujące metody - jak wspomniana już kobieta, która próbowała wjechać do Chin z ponad 200 procesorami Intela i dziewięcioma iPhone'ami o łącznej wartości około 100 000 USD, ukrytymi w sztucznym ciążowym brzuchu. Był też mężczyzna, który próbował przemycić 160 procesorów i 16 składanych telefonów przez odprawę celną, przemytnicy, którzy użyli plastikowej folii do przymocowania 256 procesorów do swoich ciał, oraz kobieta, która spróbowała podobnej sztuczki ze 102 iPhone'ami.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25
 • Pierwszy raz

Mieszanka ekscytacji, i zdenerwowania, z przewagą tego pierwszego. Starałem się niczego nie oczekiwać, ani nie zakładać, otoczenie komfortowe, wynajęty pokój z łazienką na skraju małego miasteczka na wschodzie Polski.

 

Przed progiem

 • Bad trip
 • Etanol (alkohol)
 • Kodeina
 • Tabaka

Dobry nastrój i pozytywne nastawienie. Miły wieczór w gronie przyjaciół.

 

Jedno jest pewne, to była sobota. Od rana ekscytowałem się nowym doznaniem i nie mogłem doczekać się mojej pierwszej degustacji. Piękna Księżniczka zaprosiła mnie na kolację z kodeiny, więc kupiłem 2 paczuszki antidolu, wsiadłem na konia i pojechałem na jej dwór. Koło godziny 18:00 wypiłem butelkę Gingersa, a o 19.00 zjadłem parę kawałków vegan pizzy, którą przyrządziła (z moją niewielką pomocą) Księżniczka.

 • Inne
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Tripraport

Całkowity spontan, Nastawienie w miarę pospolite gdyż byłem świadomy jak ów narkotyk działa

Witam już po raz drugi zacnych forumowiczów, dzisiaj chciałbym wam opowiedzieć o swoim doświadczeniu z dopalaczami 

(w tym konkretnym przypadku chodzi mi o syntetyki czytaj: Mocarz etc.)

Jak wspomniałem w poprzednim TR mieszkam w uk. Jeszcze jak mieszkałem w PL miałem sporadyczne doświadczenia z tym syfem ale co dopiero w uk popadłem w to troszke mocniej.

 

 • LSD-25
 • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, ciekawość, dobry nastrój, lekki niepokój - w końcu to mój pierwszy raz z kwasem:) Miejscówka - mieszkanie kolegi.

Witam, opiszę mój błogi i uduchowiony trip po dietyloamidzie kwasu lizergowego, w skróceie LSD:)

Osoby biorące udział: ja, koleżanka D i koleżanka G, kolega P.

Miejsce: mieszkanie kolegi (pokój).

Czas trwania fazy: około 10 godzin.

Ja i dziewczyny wziełyśmy LSD, a kolega najadł się grzybów.

Godzina 22 - przybycie na miejsce i listki pod język. Kolega zaczyna przeżuwać grzybki.

randomness