Tańsza wódka z Łotwy, ciasteczka z marihuaną z Estonii

Republiki nadbałtyckie prześcigają się w obniżaniu akcyzy na alkohol i wyjątkowych ofertach handlowych. Wygrywa Estonia, gdzie można legalnie kupić produkty z marihuaną i płacić bitcoinami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Iwona Trusewicz

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

320

Republiki nadbałtyckie prześcigają się w obniżaniu akcyzy na alkohol i wyjątkowych ofertach handlowych. Wygrywa Estonia, gdzie można legalnie kupić produkty z marihuaną i płacić bitcoinami.

W lipcu Estonia obniżyła o 25 proc. akcyzę na piwo, mocny alkohol i cydr. Teraz tym śladem idzie Łotwa. Od dziś akcyza na mocne trunki (22 proc.+) jest mniejsza o 15 proc. Łotysze uzasadniają swoją decyzję właśnie spadkiem akcyzy w Estonii "co może mieć negatywny wpływ na działalność łotewskich handlowców, szczególnie w strefie przygranicznej" - pisze agencja LETA.

Łotewskie ministerstwo finansów obliczyło, że estońska obniżka kosztować może stratę 92 mln euro wpływów do budżetu z tytułu niekupionego alkoholu. Stąd także obniżenie akcyzy, by podtrzymać konkurencyjność własnego rynku. Dać ma ono zniwelowanie strat do 32 mln euro.

Obie republiki ostro rywalizują o klientów z Finlandii i Szwecji, których całe promy przybywają codziennie, głównie by kupić dużo tańszy nadbałtycki alkohol. Wygrywa Estonia i to nie tylko ze względu na tańsze trunki. Rekordy powodzenia bije znajdujący się na tallińskiej starówce sklep z „lekką marihuaną".

Sativa Store to kawiarnia i sklep z ziołami oraz produktami o niskiej zawartości marihuany (0,2 proc.). Otwiera się w południe, ale od rana gromadzi się tam kolejka chętnych do kupienia kremów (np. masło do ciała za 96 euro), słodycz czy herbatek z marychą.

Od końca lipca sklep jest też prekursorem przyjmowania wpłat w...bitcoinach. Jak napisał portal Yahoo Finance: „Estońska niezależna kawiarnia i dostawca produktów konopnych CBD zainstalowała terminale PoS z obsługą Lightning Network w dwóch swoich lokalizacjach (Stare Miasto w Tallinie i Creative City - przedmieście stolicy Estonii -red). Jest to pierwszy sprzedawca detaliczny w Estonii, który wdrożył terminale, pozwalające kupcom drukować wymienialne kupony bitcoinowe typu prepaid i pobierać płatności Bitcoin oraz fizyczne bony podarunkowe Bitcoin.

Minna-Maria Amjärv, właściciel Sativa Store, mówi: „Jesteśmy entuzjastami bitcoinów i coraz większa liczba naszych klientów również. FastBitcoins dało nam naprawdę łatwy i fajny sposób, aby sprostać wymaganiom klientów, aby go kupić, jednocześnie pozwalając nam zarabiać na sprzedaży".

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Dom Nastawienie pozytywne chęć przeżycia w końcu właściwego Szałwiowego tripu.

 

 

WSTĘP

  • Diazepam
  • Etanol (alkohol)
  • Mieszanki "ziołowe"

TO BYŁO ZA DUŻO

INFO ; 17 lat 65kg

DOŚWIADCZENIE : gałka , piguły ,diazepam ,ganja , alko ,nikotyna, kofeina , mieszanki ziołowe

CO ; 3 tabletki Relanium (15mg) , 2 mocne piwa , paczka LM, Taifun

  • Pozytywne przeżycie
  • Silene Capensis

Nastawiony na senne podróże.

17.11

  • Ayahuasca
  • Pierwszy raz

Było to ceremonialne przyjęcie Ayahuasci, medytacja, modlitwa do duchów roślin i opiekunów oraz muzyka składająca się z Icaro i etnicznych dźwiękówi. Byłem wyciszony i całkowicie otwarty na to czego doświadczę, choć miałem delikatne lęki jako, że były to nieznane rośliny.

Wstęp (7 sierpnia)

Ze względu na znikomą ilość informacji na temat powyższych roślin (zwłaszcza alicia anisopetala), postanowiłem samemu je przetestować, aby przekonać się czy rzeczywiście drzemie w nich moc. 

I o ile co do zawartości DMT a akacji nie miałem wątpliwości, to już kwestia inhibitora MAO w alici była kwestią sporną. Spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat, jednak większość była ze sobą sprzeczna. tak więc postanowiłem wziąć sprawy we własne ręce.

randomness