Tajlandia narkotyki: setki zabitych, tysiące aresztowanych

Prawie 600 domniemanych handlarzy narkotyków zginęło, a 15 tys. osób aresztowano w czasie trwającej od dwóch tygodni antynarkotykowej akcji władz Tajlandii. Policjanci spalili w ubiegłym tygodniu siedem ton narkotyków o wartości 80 mln euro.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 2002-02-20

Odsłony

3014
Prawie 600 domniemanych handlarzy narkotyków zginęło, a 15 tys. osób aresztowano w czasie trwającej od dwóch tygodni antynarkotykowej akcji władz Tajlandii. Operacja jest planowana na trzy miesiące.

Władze podały, że policja zabiła dotychczas tylko 8 osób, a 588 drobnych handlarzy poniosło śmierć z rąk hurtowników, którzy w ten sposób zapewniali sobie milczenie ze strony wspólników. Obserwatorzy przyjmują te wyjaśnienia z powątpiewaniem i obawiają się, że mogło zginąć znacznie więcej osób, a policja i władze ukrywają ich prawdziwą liczbę.

Rozpoczęta w pierwszych dniach lutego kampania antynarkotykowa spotkała się z dużym poparciem społecznym. Z opublikowanego sondażu wynika, że popiera ją 84,2 proc. Tajlandczyków, przeciwnych jej jest tylko 4,3 proc.

"Możliwa do zaakceptowania zdecydowana kampania (premiera) Thaksina stała się zabójczą machiną - uważa natomiast jeden z zachodnich dyplomatów akredytowanych w Bangkoku. - Jeżeli wszystko będzie kontynuowane w ten sposób, straty wewnętrzne i międzynarodowe będą znaczne".

Przeciwko sposobowi prowadzenia operacji wystąpiła opozycja tajlandzka.

"Jedynie sąd może wydać wyrok śmierci. Strzelanie do kogoś, kto jest jedynie podejrzany o sprzedaż narkotyków (...) może tylko przysporzyć nam kłopotów. Możemy zostać oskarżeni o łamanie praw człowieka i społeczność międzynarodowa może nas zacząć bojkotować" - powiedział Chuan Leekpai, przewodniczący opozycyjnej Partii Demokratycznej.

"Można się spytać, czy +grube ryby+ zostały już złowione. Wydaje się, że wszyscy, którzy zostali do tej pory zabici to drobni handlarze" - napisał o antynarkotykowej operacji, wychodzący w Bangkoku dziennik "The Nation".

Tajlandzcy policjanci spalili w ubiegłym tygodniu siedem ton narkotyków o wartości 80 mln euro. Prowadzono przeszukania w szkołach i domach - zwłaszcza na prowincji.

W 2002 roku przechwycono w Tajlandii 800 mln tabletek amfetaminy. Narkotyki zażywa blisko 2,7 mln z 62 mln mieszkańców kraju.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

dzizus (niezweryfikowany)
niedobrze oj niedobrze
AleX (niezweryfikowany)
1. Tajlandzcy policjanci spalili w ubiegłym tygodniu siedem ton narkotyków - niezli sa.. ;] <br> <br>2. gdzies jednak jest gorzej ;] <br> <br>3. Sfalszowane wyniki: <br> <br> Rozpoczęta w pierwszych dniach lutego kampania antynarkotykowa spotkała się z dużym poparciem społecznym. Z opublikowanego sondażu wynika, że popiera ją 84,2 proc. Tajlandczyków, przeciwnych jej jest tylko 4,3 proc. <br> <br> Narkotyki zażywa blisko 2,7 mln z 62 mln mieszkańców kraju. <br> <br>z tego by wynikalo ze dokladnie tylu obywateli ilu zazywa jest przeciwko akcji, nie wierze w to.. <br>
blantanamera (niezweryfikowany)
W Polsce jest chujowo , ale w Tajlandii to maja przejabane...
jahguar (niezweryfikowany)
A zaczyna sie od zwyklej delegalizacji.
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

Nastawienie stanowczo pozytywne, paliłam na tarasie przed domem, w otoczeniu dobrych koleżanek.

 

16:30, w domu jestem tylko ja i dwie koleżanki, nazwijmy je K. i E. Nabijam lufę. Ponoć mocny towar, nie byłam wtedy doświadczona, więc nie potrafię określić co to dokładnie było, ale z pewnością nie była to czysta MJ. 

  • Marihuana

Substancja - LSD + Extasy +marihuana.

Set& Setting - 8 rano, po imprezie, na żaglówce na Mazurach


Siedzę sobie na dziobie żaglówki i delektuję się porankiem. W ręce trzymam filigranowy papierek, na którym widnieje wizerunek Czarnego Kota z ?Alicji w Krainie Czarów?. Niczym dzielna Ala połykam ciasteczko i czekam, aż świat zacznie się zmieniać.


  • 4-ACO-DMT
  • Przeżycie mistyczne

Po godzinie 18, głównie mieszkanie kumpla i miasto.

Bohaterowie: Ja(K.), moja dziewczyna (A.), nasz znajomy (Krz.)

Start godzina 18:

00:00 - Ja i A. wrzucamy po 35mg w kapsułce żelatynowej na jakiejś polnej ścieżce w drodze do mojego domu.

00:15 - Wchodzimy do mieszkania i nerwowo oczekujemy pierwszych efektów. Siadam na łóżku a A. otwiera facebook'a.

  • Kannabinoidy
  • Przeżycie mistyczne

Dobre nastawieniem, chęć doświadczenia czegoś głębszego po raz drugi po mj. Sam w domu.

Wypiłem 4 yerby mate, przebigłem moją małą miejscowość na sprincie, po czym przy dalej wzmożonym oddechu przyjąłem w płucka pięknego spuszczaka. 

Na początku wiadomo nic sie nie dzieje, tak więc zabieram co moje z łazienki, i ruszam do zaciemnionego pokoju. Minęło juz pare mnut a mi dalej nic sie nie dzieje. Co bylo dosyć dziwne ponieważ zazwyczaj od razu mnie łapie. Tak więc zrezygnowany kładę sie na łózko, wkładam słuchawki i zapuszczam sobie piosenkę "rly real-blackbear" i zamykam oczy.