REKLAMA
T-Mobile cenzuruje SMS-y w USA?

Czołowy amerykański operator komórkowy z USA został oskarżony przez jeden z serwisów o cenzurowanie treści.

Koka

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza
Komentarz [H]yperreala: 
Od siebie możemy dodać, że T-Mobile UK domyślnie blokuje dostęp do serwisu hyperreal.info klientom internetu bezprzewodowego (content lock). Blokadę można zdjąć dzwoniąc do sieci lub odwiedzając jej salon.

Odsłony

1622

Czołowy amerykański operator komórkowy z USA został oskarżony przez jeden z serwisów o cenzurowanie treści. W odpowiedzi przedstawiciele T-Mobile zeznali przed sądem, że mają prawo cenzurować niektóre informacje, które przechodzą przez ich sieć. T-Mobile został oskarżony przez firmę EZ Texting świadczącą usługi SMS-owe niektórym klientom. EZ Texting napisał w pozwie, że po tym, gdy firma zaczęła wysyłać informacje o miejscach w Kalifornii, w których legalnie można otrzymać marihuanę do celów medycznych, T-Mobile przestał przesyłać te wiadomości. W środę T-Mobile przyznał w sądzie, że ma prawo przed wysłaniem zatwierdzić informacje wysyłane przez EZ Texting. Jak przekonywali przedstawiciele sieci, takie zatwierdzenie jest niezbędne, by chronić operatora i jego użytkowników przed potencjalnie nielegalnymi lub obraźliwymi treściami marketingowymi, które są wysyłane za pośrednictwem danej sieci. Jak informuje Wired to pierwsza sprawa przed sądem federalnym, po której stanie się jasne, czy operatorzy mogą blokować wysyłane treści, które im się nie podobają. EZ Texting utrzymuje, że pójdzie z torbami, jeśli sąd nie nakaże T-Mobile wysyłania ich wiadomości. Podobna sprawa miała miejsce w USA trzy lata temu, jednak skończyła się bez udziału sądu - Verizon początkowo zablokował SMS-y wysyłane przez organizację zrzeszającą zwolenników aborcji, jednak potem zmienił zdanie i pozwolił na to.

Oceń treść:

Average: 5 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>Pojawia sie pytanie. Gdzie przesylaja baze danych telefonow, ktore uzyly "zakazanych" slow, stron i kto je rozpracowuje? Czy z zwiazku z tym, abonent zostaje poddany dodatkowej,"szczegolnej" obserwacji ?</p><p>&nbsp;Technicznie rzecz biorac jego numer powinnien dostac wyzszy priorytet "zagrozenia" w bazie danych.Dlaczego, skad i po co skoro jestesmy demokracja ?</p>
Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby halucynogenne
 • Pierwszy raz

Pełna euforia, komunikacja niemalże telepatyczna, dostrzeganie piękna w naturze i utożsamianie się z nią.

Psylocybina.... Piękno które dane było mi posmakować... Opowiem swoje pierwsze dwa razy, ponieważ nie chcę tworzyć dwóch TR :)

 • Opium
 • Pozytywne przeżycie

Pozytywny nastrój, nastawienie na bardzo przyjemne przeżycie. Miejsce: jednoosobowy pokój na stancji.

Po co piszę ten trip raport? W celu uzupełnienia bazy naurogroove o opis działania opioidów, których jest mało na tej stronie. Sam kiedyś szukałem tutaj takich opisów i nie znalazłem tego za wiele. Nigdy tego nie piszę w moich trip raportach, ale przy tym rodzaju narkotyków muszę o tym wspomnieć: Ten trip raport nie ma na celu nikogo zachęcać do brania opioidów, pełni on funkcję czysto informacyjną o działaniu tych substancji i nie biorę  odpowiedzialności za ewentualne szkody przez nie wyrządzone u osób zachęconych do wzięcia opium moim opisem.

 • Benzydamina

Doświadczenie : Alkohol,marihuana,haszysz,lsd,extasy,(met)amfetamina,efedryna,DXM,benzodiazepiny


Set&setting: 8 rano, wolna chata do 16,chęć przeżycia czegoś nowego, a zarazem groza
    Ten dzionek zapowiadal się wyjatkowo.W przeddzien tego zajścia będąc na dropsie postanowilem ze wybadam coś nowego, a że benzia jest tania i dobra jak słyszałem zdecydowałem się właśnie na nią.


    • Grzyby halucynogenne
    • Pierwszy raz

    Cicha spokojna wieś, 30 km za miastem. Grono przyjaciół. Bardzo pozytywne nastawienie.